Wpis z mikrobloga

@Maniek89: Ale wiesz o tym, że buty się brudzą w naturalnym ich użytkowaniu, a smartfon nie? XD
Poza tym, żeby ekran się zbił na czymś nierównym, to musi to być coś okrągłego, żeby ramki nie miały kontaktu z podłożem. Czyli krzywa kostka brukowa nie zrobi nic, bo najpierw będzie kontakt z ramka etui, potem z bokiem. A ekran będzie nienaruszony.
@vind: @vind: lol, nie korzystam z etui, „bo każdy ma”, tylko dlatego, bo chroni ekran przed rozbiciem. Telefon mi z rak nie wypada, ale zawsze mógłby wypaść z kieszeni lub do niej nie trafić przy chowaniu, no jest masa innych powodów. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
iPhone nie traci na uroku po założeniu na niego przezroczystego etui w żaden sposób, a zabezpiecza przed wydawaniem kasy na naprawdę tyłu lub przodu, bo
@vind: Kto krytykuje propagowanie nienoszenia? Ja krytykuje idiotyczne porównanie autora tekstu, który sprowadził trzymanie smartfona w etui, zapobiegające stłuczenia się ekranu, a noszenie kasku po drodze do sklepu. Porównanie na maxa kretyńskie.
@rwL_: No z tym, że generalnie niezbyt chroni xD Jest sporo osób, które etui nie mają a telefony nie są rozbite. W tym ja. Więc da się. Chcesz to sobie noś, zaznaczyłem tylko, że to bardzo sztucznie generowany popyt. Mogę coś uważać za estetyczną tragedię i nic ci do tego.
Ja raczę wyznaję takie podejście do przedmiotów jak Włosi, co się np. w samochodach odznacza. To jest urządzenie. Równie dobrze może
@Maniek89: wyjdź z piwnicy i pomóż matce kuchnie sprzątać. Nie wiesz nawet jak góry szafek kuchennych potrafią się #!$%@?. Żeby nie musieć szorować tak się robi, a potem się to zdejmuje, przemywa i kładzie nowe. To nie jest januszostwo. Rozumiem że przed wejściem do domu nie wycierasz butów o wycieraczkę bo i tak trzeba posprzątać a wycieranie to januszostwo? XD

@agaciksa: nie mierz wszystkich swoja miara, od dawna mieszkam w swoim mieszkaniu i nie mam problemu ze sprzataniem mimo nie rozkladania gazet w kuchni xD ale polecam lifehack z folia na talerzach, wiesz jak talerze potrafia sie #!$%@??? Zeby potem nie musiec szorowac zaschnietych resztek jedzenia tak sie robi, a potem sie to zdejmuje i kładzie nowe.

xDDDDDDDDDD
@vind: Zegarka czy okularów nie trzymasz w dłoni non stop, w przeciwieństwie do smartfona.
Porównanie było kretyńskie, bo głowa nie może spaść na asfalt w każdej chwili po upuszczeniu z rąk, a smartfon tak.

To jest naprawdę proste XD
@Unik4t: Jest jeszcze trzecia opcja. Włożenie telefonu w ładny case i zachowanie ładnego wyglądu oraz pośrednio zachowanie 5000zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rwL_: Może nie w dłoni ale na zewnątrz. Kretyńskie to są twoje tłumaczenia. O okulary łatwiej żeby spadły, zegarkiem łatwo o coś obić. Tylko upuszczenie z ręki przyjmujesz do wiadomosci czy wtf.
@Sweet_acc_pr0sa: @Maniek89:

Nie wszyscy jak byli gówniarzami dostawali drogie rzeczy od rodziców i dlatego nauczyli się szanować to na co zarobili, albo przyszło im z wysiłkiem. Rozpieszczonego zawsze łatwo rozpoznać - jebnie telefonem byle gdzie, pieprznie laptopem o glebę, bo w końcu kupione nie za swoje. Potem takie nawyki zostają.

Mój poprzedni szef, dziany gość, mógłby kupować nowego ajfona za każdym razem, gdy wcześniejszy się rozładował; zawsze nosił swojego poczciwca
@DrDevil: nie czytasz ze zrozumieniem, pisalem o kupowaniu rzeczy, ktore stac cie stracic, jakis czas temu rozbilem nowy samochod nie byl jakis bardzo drogi ale troche zabolalo, i urodzil sie pomysl zakupu nowego za duzo wieksza kwote bo moge sobie na taki pozwolic, ale jak pomyslalem zw znowu moge go rozbic potem zabawa z ubezpieczalnia mechanikami i inne takie to uznalem ze kupie coa do upalania za 15-20k i lepiej na
@Sweet_acc_pr0sa: Cóż, w wielu przypadkach wystarczy po prostu uważać i traktować rzeczy z szacunkiem i wtedy można pozwolić sobie nawet na coś droższego, bo posłuży dobre lata. Jak kupowałem swój telefon, to nie miałem tyle hajsu, żeby pozwolić sobie na jego stratę, ale kupiłem, dbam o niego już trzeci rok i spisuje się doskonale.

Idąc tym tokiem rozumowania, nie kupujmy domów i mieszkań bo mogą się sfajczyć albo zawalić, więc żyjmy
@DrDevil: stary ja jestem #programista15k i nie mialem bogatych rodzicow co mi wszystko kupowali. Po prostu kolekcjonuje w zyciu przeżycia a nie przedmioty. Wole za tą kase podróżować po świecie niz sie srać ze mi szybka w iphonie pęknie. A to ze sie porysuje? no trudno. Dbam o rzeczy i zawsze sa w dobrym lub bardzo dobrym stanie totez wiem ze nie trzeba do tego etui wystarczy szanowac.

Dla mnie telefon
@rwL_: to jest odwieczny problem, ale na topie szklanych smartfonów (czyli plecki ze szkła) spotkanie sie z betonem konczy sie nieprzyjemnie. I mozna dbac, ale jeszcze mi sie nie zdarzyło by chociaz raz na rok smartfon nie zleciał przypadkiem, wymsknął się z rąk. Zreszta obecnie do mainstreamowych modeli sa etui z klapką dedykowane rozszerzajace nawet funkcje smartfona i sa cienkie i ładnie wygladaja.
Jak mamy smartfon z pleckami plastikowymi to wystarczy
@vind: O okulary łatwiej żeby spadły? Tak #!$%@?, idąc sobie chodnikiem nagle zlecą ci z twarzy, a prawodpodobieństwo #!$%@? zegarkiem o beton jest takie samo, jak upuszczenie smartfona pisząc i śpiesząc się jednocześnie. XDDD
Przyjmij do wiadomości, że w codziennym użytkowaniu żadnej innej rzeczy nie trzyma się w dłoniach tak samo długo, jak smartfona. Jeśli dla ciebie powiedzenie, że trzymanie telefonu w etui, a noszenie kasku na głowę przy każdorazowym wyjściu
#!$%@? takie bzdury z powodu odwodnienia, które jest wynikiem długotrwałej biegunki spowodowanej nie myciem rąk przed jedzeniem.
@rwL_: No nie wiem jak tobie, ale mi więcej razy spadły okulary niż telefon. Zegarkiem to głównie o meble, futryny, czasem ściany.

PS. SŁÓWKA NA DZIŚ: HIPERBOLIZACJA i IRONIA
Sprawdź znaczenie dzbanie.
@vind: Znam znaczenie tych słów dzbanie. Korzysta się z takiego sposobu przekazywania informacji, gdy to faktycznie ma jakieś uzasadnienie i jest spójne; tutaj jest wyciągnięte kompletnie z dupy.
Zresztą, gdybym nie znał definicji tych dwóch terminów, to bym nie napisał tego co napisałem, w odniesieniu do jego kretyńskiego porównania XD Także wciąż jesteś dzbankiem ty i twój znajomy ze Spider's Web. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A nie.
@rwL_: No #!$%@? debil. Napisałem nawet, że nie lubię tego portalu, to teraz będziesz #!$%@?ł że jestem znajomym XD A idź pan w #!$%@? bo nic nie masz ciekawego do powiedzenia poza "a bo to jest z dupy więc tak".
@Maniek89: z czym ma rację? Ja mam zawsze mialem zawsze takiego farta ze 1000 razy telefon #!$%@? i nic, a za 1001 już nie ma co zbierać. A teraz etui ogumowane z tyłu i na rogach plus szkło hartowane i nie ma prawa się coś stać. A kumpel wczoraj w autobusie z wysokości siedzenia wysunął mu się telefon i płacz,bo ajfon uszczerbiony ( ͡º ͜ʖ͡º)
Więc
@rwL_ #!$%@? nie wierze, tylu dzbanom w tej nitce przeszkadza, że ktoś dba o swoje rzeczy za które zapłacił swoje pieniądze i chciałby, zeby #!$%@? nie wiem, nieuszkodzony przedmiot dłużej posłużył? XD

I jeszcze jakie rozkminy i porównania. No bo przecież w samochodzie nie robi się zderzaków albo nie zabezpiecza podwozia ani lakieru. Przecież głupie papiery się wkłada do koszulek żeby się nie pogięły a można wydrukować od nowa za 20 gr.
@rwL_: napisał jak napisał... Ale w głównym założeniu ma rację.
Jaracie się tym jaki cienki, jaki lekki, jaki design itd... A później zakrywacie to zbroją z gumy i gówna xD
Telefon to rzecz. Po co dawać takie #!$%@? o NARZĘDZIE
@sked:

nie wiem czy dobrze to ogarniam, ale co jest złego w myciu rąk przed jedzeniem?


Po tym ostatnim zdaniu można poznać, że autor ironizował z własnej ironii.
Szanuję.