Wpis z mikrobloga

@rwL_: tyle tylko ze koles ma racje. Etui nie uchroni przed zbiciem ekranu. Chyba ze takie calkiem z klapka. Ludzie kupują cienkie ladne smartfony a potem ładują je w etui, bo przy sprzedazy dostaną trochę wiecej. To tak jakby ruchac tylko w gumie w trosce o nastepnego kolesia zeby sie nie brzydzil. Telefon to rzecz. Jak kazda rzecz sie zuzywa i niszczy. A jak sie dba to ryzyko przypadkowego upadniecia na
@LouisCypher: Stary, jest cały artykuł poświęcony debacie „blogerów” Spider’s Web na temat tego, czy warto używać etui do smartfonów, no i wypowiadają się na ten temat. Z jednymi się zgadzam, z drugimi nie - ale ten dzban mnie po prostu powalił na łopatki XD

LINK DO ARTYKUŁU
@Maniek89: Nie, nie ma racji. Są etui, które wystają poza krawędzie ekranu, przez co ekran smartfona nie ma kontaktu z podłożem.
Do tego dodajesz sobie jeszcze szkło hartowane i masz bardzo dobre zabezpieczenie przed każdym normalnym upadkiem, oczywiście rzucenie smartfonem z kilku metrów raczej zawsze skończy się wiadomym skutkiem bez względu na zabezpieczenia. Może i ewentualnie ekran pozostanie cały, ale zapewne stanie się coś w środku i telefon się nie włączy.
@Maniek89: Etui nie chroni przed zbiciem powiadasz... oczywiście jak się kupuje gównoandroidy które po pół roku kosztują tyle co paczka fajek to nawet ładować się ich nie opłaca ( ͡º ͜ʖ͡º) #obviousbait
Natomiast przy każdym innym telefonie etui będzie wystawało ponad szybę, w związku z czym telefon nie upadnie na szybę tylko na etui. Przy mocniejszym #!$%@?ęciu nic nie pomoże, ale próbować warto. Etui i szkło
@Sweet_acc_pr0sa: Mam podobne zdanie. Kompletnie nie podobają mi się telefony w etui, na swoim nie mam nawet folii na ekranie. Mam Galaxy A3 za ok. 1000 zł (teraz chyba nawet mniej) i jak mi spadł i trochę się obił to nie powiem żebym był zadowolony, ale tez nie rozpaczałem nad tym dłużej niż 30 sekund.
A ludzie potrafią kupować ajfony na raty na 2 lata bo ładnie wyglądają, a potem i
@Ron1n: Rozumiem, że korzystając ze smartfona co chwile obracasz go o 360 stopni, żeby popatrzeć jak ładnie wygląda? Mam iPhone X z czarnym, minimalistycznym etui i również wygladą ładnie, a przede wszystkim chroni przed upadkiem. Zresztą korzystając ze smartfona patrzę w ekran, a nie na tył, boki czy krawędzie.
@rwL_: Nie, po prostu jest za taką kwotę, którą żeby wydać nie muszę brać rat, a do tego ewentualna utrata mnie nie zaboli. Nie boję się także dać go mojej trzyletniej córce jak ma ochotę polatać po domu żeby sobie zdjęcia porobić.
Jak ktoś ma zajawkę na dobry sprzęt i chce wydać dużo to spoko, jego sprawa, ale przecież nie do końca musze uważać przecież taki zakup za rozsądny.
@Maniek89: nie było natomiast aluzją, kiedy nowy telefon w ultracienkim etui spadł mi na taras - szyba zbita.

Natomiast aktualny telefon xD pierwszego dnia użytkowania również upuściłam. Pękło tylko szkło hartowane, a etui wyglądało jakbym je szlifierką traktowała. No gadasz głupoty. Jak pęknie to pęknie, ale wstrzymywanie się od kupna czegoś drogiego na lata tylko dlatego, bo jak się popsuje to naprawa jest droga to idiotyzm. Skoro kupiłam to to i
@agaciksa: i tak samo kupujesz odbojniki na samochód czy inne dostępne środki ochronę z artykułu? Wkłasnie o tym to jest. Telefon to tylko przedniot. Zniszczy się kupisz nowy i tyle. A jak musisz się piescic bo drogi znaczy zwyczajnie że kupilas coś na co cie nie stać
@Maniek89: nie, nie kupuję odbojników na samochód, ponieważ nie jestem upośledzona. Przecież jak mam #!$%@? buty, całe w błocie to postaram się w jakiś sposób je wytrzeć o trawę przynajmniej przed wejściem do samochodu. A nie #!$%@? się z tymi brudnymi butami, bo tak "bo jakiś dzban twierdzi że mnie nie stać" xD Tak samo na wierzch kuchennych szafek położe gazetę - bo łatwiej będzie je później umyć.
Ułtawianie sobie życia
@Maniek89: Smartfon bez wystającego etui upadający ekranem na równą powierzchnie może się zbić, a z etui już nie. Oczywiście z wysokości kieszeni.
Taki iPhone X ma szkło z przodu i z tylu, a więc etui jest tym bardziej potrzebne, bo przecież większość upadków telefonu jest na tył lub krawędzie, a nie na przód.
@agaciksa: rozkładanie gazet w kuchni na szafkach zeby sie nie brudziły lol :D rozumiem ze jak jesz to talerze w foliowe worki to potem nie trzeba zmywać? lifehacki godne janusza xD

@rwL_ juz to pisalem w jednym komentarzu. Rzadko kiedy masz idealnie równe podłoże a etui ktore ma rant 2-3mm a tyle zazwyczaj jest nie ochroni przed tym ze akurat w miejscu płaskiego chodnika w ktorym upadnie bedzie leżał 5mm kamyk
@rwL_ akurat #!$%@? smartfonów w te monstrualne etui jest komiczne xD
Śmieszne jak się da wygenerować popyt, każdy teraz musi wpieprzyć telefon w to okropne gówno xD
@Maniek89: No tak, bo przecież 99% powierzchni publicznej jest pokryte kamykami XD
Jak upadnie Ci na chodnik, na którym akurat nie będzie nic wystawać, to etui nie dopuści do kontaktu ekranu z podłożem. Jak będziesz miał ogromnego pecha i akurat Ci spadnie na coś wystającego, to tylko wtedy coś takiego może się zdarzyć.
@vind: Mam etui spiegena do iPhone X i wyglada bardzo ładnie, nie rozumiem o co chodzi. Nawet
@Maniek89: Idziesz sobie po centrum handlowym, upada Ci smartfon na kafelki i co? Etui chroni. Idziesz po zadbanym rynku i to samo, idziesz po zadbanym chodniku to też nic się nie stanie. Nie mówiąc już nawet o komunikacji miejskiej.
@vind: To zawsze można wziąć przezroczyste lub dedykowane od Apple.
Ale nie przezroczyste - silikonowe za kilka PLN, tylko od np. Spiegena, który robi świetnie spasowane i z dobrych materiałów etui.
@rwL_: yhy zadbany rynek z brukiem, kostka jest wrecz idealnie płaska, wcale nie ma wybrzuszeń itp. No nic nie bede z wami dyskutowal, bo ani wy nie przekonacie mnie ani ja was. Ja uwazam ze koles ze spiders web ma racje. Noszenie telefonu w etui to jak zakładanie folii na buty
@rwL_: Ale to wciąz jest zakładanie jakiegoś śmiecia na coś co zostało zaprojektowane by wyglądać dobrze. I na cholerę? Jakieś gumowe przyciski i inne takie, a przydatność zerowa. Zegarek też w etui nosisz? XD

Jeszcze to wycięcie na logo, ja #!$%@? XDDDD
Po prostu zachowujcie się względnie rozważnie to nie będziecie mieli #!$%@? telefonów, a nie podlegacie sztucznemu popytowi. Każdy ma więc i ja muszę mieć etui XD