Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków. Jak motywować zespół? Po godzinach głównie w 3 osoby + z doskoku / epizodami kilka innych piszemy projekt. Trwa to już 2 lata. Pierwszy raz zabraliśmy się za coś takiego od podtaw. Wcześniej doświadczenia w innych obszarach, zatem nie jesteśmy totalnie zieloni. Projekt to server do gry #mmorpg
Pracujemy "sinusoidą". Są momenty, gdzie praca jednej osoby motywuje drugą do działania aż osiągniemy swoje "maksimum" dostarczania pracy. Po jakimś czasie jednak następuje "zmęczenie materiału" i tempo zwalnia. Jest moment, że zamiera.

Jak temu przeciwdziałać? Jak minimalizować taki marazm ale też nadproduktywność / przepracowanie, które być może jest efektem późniejszej zapaści? Wydaje mi się, że pracy do stanu Open Alpha zostało około 2-3 miesiące "średnim tempem".

Każdy z nas ma trochę inną historię. Ja pracuje na etacie + piszę po godzinach. Mamy jednego studenta (w zasadzie już absolwenta) oraz tego trzeciego - ma własną działalność. Razem wpadliśmy na ciekawy pomysł, który łączy także nasze zainteresowania - zatem nie robimy tego tylko dla kasy. Może traktujemy to na zasadzie hobby? Jak jest czas to wbijamy do projektu i coś tam poklepiemy. Czasem nie ma czasu albo chęci i jest cisza. Nie ma jakichś większych problemów, czy analiz nie do przeskoczenia, a mimo to już kolejny raz dopada nas taka niemoc. Co z tym zrobić? Ja zacząłem brać magnez, ale problem nie wynika jedynie z niedoboru magnezu. Czekam na protipy. #kiciochpyta
Wizualizacja wykonana przez #grafana Jak potrzeba więcej danych to pytajcie.
Grafy przedstawiają odpowiednio:
- wpisy na slacku z podziałem na osoby.
- wpisy na slacku z podziałem na kanały
- commity z podziałem na osobę.

#praca #pracait trochę też #startup #zarzadzanieprojektami #motywacja #programowanie
szcz33pan - Mam pytanie do Mirków. Jak motywować zespół? Po godzinach głównie w 3 oso...

źródło: comment_bxd2YftYXVkDDiysWY3BkdKeDdIdWloD.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@szcz33pan: A macie już co pokazać? Może puśccie już gdzieś jakąś zajawkę i zainteresujcie projektem ludzi. Mielibyście motywacje pod postacią czekających na projekt osób. Wydaje mi się, że lepiej się pracuje kiedy wiesz, że to co stworzysz ktoś będzie chciał sprawdzić.
  • Odpowiedz
@2phonepiotrus: Jest. Wrzuciliśmy kilka filmików i w ciagu kilku dni konto dostało 150 subów na Youtube. Zrobiliśmy to niecały rok temu.

nie da się cały czas #!$%@?ć

@inzynier_robert: Nie chce. Widzisz jakie tam są różnice między minimum i maksimum? Chcę zminimalizować tę zmienność czyli zmniejszyć przestoje ale też przepracowanie. Nie bardzo wiem jak.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: moje sposoby na motywowanie siebie to:
- zmiana środowiska np. zamiast jechać do biura to jeżeli pogoda pozwala jadę do parku / do jakiegoś lokalu
- jeżeli jakiś temat mnie gnębi to go zostawiam i ruszam temat z "te fajne i szalone które warto opracować" i robię sobie POC'a, doczytuje i poszerzam wiedzę. Zawsze to jakieś oderwanie tematyczne które rozwija.
- jak już jest naprawdę tragedia to czas na tygodniowy
  • Odpowiedz