Wpis z mikrobloga

  • 4471
Powiem wam, że pracuje teraz u komornika przy papierach i to co się wyrabia u niektórych ludzi, to przechodzi komornicze pojęcie.

Chłopak, 97 rocznik, pierwsza praca i wziął sobie telewizor na raty. Oczywiście robotę stracił i przestał spłacać. Asesor wbija do domu na zajęcie, bo pomimo pism gość nie chce spłacać, zajmuje telewizor i elo, na jakiś czas spokój. Tylko na licytacjach takie sprzęty są dużo taniej sprzedawane, więc na cały dług nie wystarczyło. Kolejne pisma, brak reakcji, ponownie asesor wbija do domu i co? Na szafce stoi... Telewizor. Ziomek wziął sobie kolejny na raty w jakimś lombardzie xd

Sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy, ziomek później brał chwilówki, żeby kupić kolejny telewizor. Tym sposobem tv nie ma, ale płaci za cztery ))¯_(ツ)_/¯

#pracbaza #bekazpodludzi #heheszki
  • 356
@Ufo777: A ja sie z Toba nie zgodze, jak sa raty 0% w sklepach to czemu by sobie tego nie rozlozyc w czasie. Tak to nie musze ruszac zaoszczedzonej kasy, a 200zl miesiecznie jakos mnie specjalnie nie boli. W zamian mam cos fajnego z elektroniki.
Najbardziej to kisnę z osób, które planują kupić mieszkanie, więc rok wcześniej zaczynają chodzić po media marktach i kupować tostery na raty, żeby "mieć lepszą historię kredytową" ¯_(ツ)_/¯


@Docnt: jak coś jest głupie ale działa to nie jest głupie - dokładnie tak robiłem przed wzięciem kredytu na mieszkanie z żoną i miałem dzięki temu maksymalny scoring (σ ͜ʖσ) oczywiście wszelkie kredyty trzeba do
@Ufo777: Często licytację są odwoływane? Z jakich powodów? Dłużnik przychodzi z kasą?
Czy komornik sprawdza w jakimś pobieżnym stopniu czy zajmowany sprzęt jest sprawny (np. tv, komputer) uruchamia itp.? bo jak zajmuje nieruchomość to rozumiem, że rzeczoznawca jest od tego i wycenia?
@wiluxpl: - trzech niezależnych doradców kredytowych (dwóch z banków i jeden dewelopera)

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Pozytywna-historia-kredytowa-to-mit-Nie-poprawi-warunkow-kredytu-7366333.html

"budowanie pozytywnej historii kredytowej" to mit kreowany przez sklepy, pożyczkodawców itp., a później powielany przez ludzi, przez co wydaje się prawdą. O wiele lepiej nie mieć żadnej historii, niż spóźnić się z ratą przy jej "budowaniu".

To nieprawda, że banki bez tego nic nie wiedzą. Przecież widzą wszystkie wpływy i wypływy z konta i żadne raty nie są
@Ufo777: jeśli raty są 0%, a ja jestem pewny, że dam radę spłacać, bo mam pewny zarobek to nie widzę przeszkód. Zamiast odkładać ileś tam miesięcy czy lat mogę mieć od razu i sobie płacić po trochę.
@seelk nie masz gwarancji na stan techniczny. Komornik zobaczy czy działa i wystawi za cene, jaką uważa, albo w cięższych przypadkach poprosi rzeczoznawce. Licytacja może być odwołana jeśli np. nikt nie przyjdzie albo dłużnik zdecyduje się jeszcze spłacić kwotę. A co do kasy, chyba sprzęt do 500zl musisz od razu zapłacić, a powyżej to płacisz 1/5 ceny tego dnia (ale nie mniej niż 500zl), a następnego musisz zaplacic resztę (do godziny 12:00).
@m0rgi #!$%@? mac znowu, telefon musiałbym i tak doładowywac co miesiąc i wykupowac te pakiety wszystkie więc co za różnica w tym wypadku, jeszcze przy zniżkach za 15 lat u tego samego operatora to już w ogóle nie ma problemu. Co innego mieć telefon w abonamencie, a co innego brać raty na toster żeby spłacać 5 zł miesięcznie zamiast 100 od razu.