Wpis z mikrobloga

  • 4471
Powiem wam, że pracuje teraz u komornika przy papierach i to co się wyrabia u niektórych ludzi, to przechodzi komornicze pojęcie.

Chłopak, 97 rocznik, pierwsza praca i wziął sobie telewizor na raty. Oczywiście robotę stracił i przestał spłacać. Asesor wbija do domu na zajęcie, bo pomimo pism gość nie chce spłacać, zajmuje telewizor i elo, na jakiś czas spokój. Tylko na licytacjach takie sprzęty są dużo taniej sprzedawane, więc na cały dług nie wystarczyło. Kolejne pisma, brak reakcji, ponownie asesor wbija do domu i co? Na szafce stoi... Telewizor. Ziomek wziął sobie kolejny na raty w jakimś lombardzie xd

Sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy, ziomek później brał chwilówki, żeby kupić kolejny telewizor. Tym sposobem tv nie ma, ale płaci za cztery ))¯_(ツ)_/¯

#pracbaza #bekazpodludzi #heheszki
  • 356
@Neoplan: o ile leasing na auto może mieć sens (szczególnie jak masz działalność), o tyle zawsze jak widzę  "rady 0%" to negocjuję zniżkę na płatność gotówką. banki za darmo nie działają, i za te raty 0% płaci się w cenie produktu. I może i muszę wydać 2k na raz, ale na takich 2k jestem zazwyczaj 200zł do przodu w ostatecznym rozrachunku.

@Ufo777: Dorzuciłbym do listy idiotyzmów branie telefonu (aparatu) u
@Bachal tak jak Ci tu podpowiadają. Musisz się dowiedzieć gdzie i kiedy takie aukcje u ciebie w mieście. Dobrze mieć też jakiegoś znajomego w lombardzie. Moja kumpela ma taką psiapsiulke w lombardzie to co tydzień dzwoni, że jakiś fajny sprzęt za grosze ma to kino domowe, a to laptop, aparat telefon.
@qwarqq: Leasing na auto ma sens, jak faktycznie zmieniasz auto co 3-4 lata. Płacisz niską ratę, nie masz wykupu, tylko zmieniasz auto na następne, masz w cenie już pełny serwis tego auta i wszystko. No i nie #!$%@? się ze sprzedażą, do czego w Polsce trzeba stalowe nerwy jak Ci janusz chodzi i cmoka, ze jak to auto 3 lata i prawie 200 tysięcy przebiegu jak somsiad kupił passata 98 rocznik
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Ufo777: rocznik 98, przyjaciółka już się zaczyna w raty pakować na byle gówno - a bo to laptopa se wezmę, a drukarka by mi się przydała
tyle razy jej tłumaczyłam, że przecież może się bez tego obejść, dostaniesz wypłatę to se kupisz, ale nie #!$%@? #!$%@? biorę raty bo nie wytrzymam tydzień do wypłaty XDD
niektórzy już tak mają
@Neoplan: Ja wręcz chcę teraz pójść w jakieś DrivePlany (leasing z rozbudowanymi pakietami serwisowymi), jednak polski rynek motoryzacyjny (także usług, jak warsztaty) to zbytnia dzicz dla mnie. Za dużo oszustów i naciągaczy.
@Dankan90: Oczywiście, jak ktoś nie rozumie instrumentów finansowych, to powie że lepiej ten rower kupić za uzbieraną gotówkę, #!$%@? że na koniec a nie początek sezonu. xD
Bo oni korzyści z użytkowania sprzętu 4 miesiące wcześniej nie są w stanie wycenić i przerasta ich oszacowanie, że są one większe niż wysokość odsetek. Bo jak coś nie jest wyrażone w pieniądzu, to oni są zbyt ograniczeni by widzieć tam wartość
@czarlipe
@Ufo777
Niby czemu? Sam tak tv zakupiłem na raty 0, bo po co mam wydawać od tak te 2-3k jak za np. 20 MSC oddam tyle samo. A jeszcze historię kredytową zbuduje. Jak coś jest na raty 0 to przeważnie tak kupuje i nie narzekam.
@Dankan90: No nie każda. Można mieć czasem po prostu nadwyżki, które warto gdzieś ulokować. Ale to się rzadko zdarza, bo ten kto ma nadwyżki zwykle nie ma czasu i ochoty sam to lokować, tylko inwestuje u kogoś.