Wpis z mikrobloga

  • 4472
Powiem wam, że pracuje teraz u komornika przy papierach i to co się wyrabia u niektórych ludzi, to przechodzi komornicze pojęcie.

Chłopak, 97 rocznik, pierwsza praca i wziął sobie telewizor na raty. Oczywiście robotę stracił i przestał spłacać. Asesor wbija do domu na zajęcie, bo pomimo pism gość nie chce spłacać, zajmuje telewizor i elo, na jakiś czas spokój. Tylko na licytacjach takie sprzęty są dużo taniej sprzedawane, więc na cały dług nie wystarczyło. Kolejne pisma, brak reakcji, ponownie asesor wbija do domu i co? Na szafce stoi... Telewizor. Ziomek wziął sobie kolejny na raty w jakimś lombardzie xd

Sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy, ziomek później brał chwilówki, żeby kupić kolejny telewizor. Tym sposobem tv nie ma, ale płaci za cztery ))¯_(ツ)_/¯

#pracbaza #bekazpodludzi #heheszki
  • 356
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@seelk już wiem, jeśli są takie sytuacje to kupuje się udział w domu, kupujesz cześć dłużnika i możesz się wprowadzić do połowy domu. Wtedy albo się dogadasz z wspolwlascicielem albo idziesz do sądu i sąd wam powie odkąd dokąd jest czyja połowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ligniperdus: nie wiem, nie znam się. Wypowiedziałem się bo znam taki przypadek, że brał ktoś jakiś sprzet AGD, za jakieś 500 zł - na raty tłumacząc się właśnie że chce mieć jakąkolwiek historię kredytową. Zwykle jak ktoś chce brać gownosprzet na raty żeby mieć historię kredytową, nie miał nigdy kredytu więc nie wiem skąd zdziwienie.
  • Odpowiedz
@Ufo777 czemu debilizm. Raty 0 procent i cyk komp za 4000. Raty zawsze spłacam regularnie nawet często wcześniej niż muszę. I nie muszę czekać paru miesięcy zanim będę miał dość gotówki tylko od razu mam.

Debilizm to brać i nie płacić potem.
  • Odpowiedz
@Ufo777: a dla mnie to żaden debilizm , z rat mam tv ,konsole , głośniki , telefon ,#!$%@? nawet zagazowałem samochód na raty . tylko do tego trzeba stałej pracy i troszkę mózgu żeby się nie #!$%@?ć w 10 rat na rat
  • Odpowiedz
kredyt na jakikolwiek sprzęt to debilizm. Chyba, że niezbędny do pracy


@Ufo777: Chyba żartujesz. Sprzęt też jest dla ludzi. Jeśli kogoś nie stać na to żeby na raz wydać 3 tys. ale stać go żeby wydać 400 zł co miesiąc, to czemu ma nie wziąć?
  • Odpowiedz