Wpis z mikrobloga

  • 4471
Powiem wam, że pracuje teraz u komornika przy papierach i to co się wyrabia u niektórych ludzi, to przechodzi komornicze pojęcie.

Chłopak, 97 rocznik, pierwsza praca i wziął sobie telewizor na raty. Oczywiście robotę stracił i przestał spłacać. Asesor wbija do domu na zajęcie, bo pomimo pism gość nie chce spłacać, zajmuje telewizor i elo, na jakiś czas spokój. Tylko na licytacjach takie sprzęty są dużo taniej sprzedawane, więc na cały dług nie wystarczyło. Kolejne pisma, brak reakcji, ponownie asesor wbija do domu i co? Na szafce stoi... Telewizor. Ziomek wziął sobie kolejny na raty w jakimś lombardzie xd

Sytuacja powtórzyła się jeszcze 2 razy, ziomek później brał chwilówki, żeby kupić kolejny telewizor. Tym sposobem tv nie ma, ale płaci za cztery ))¯_(ツ)_/¯

#pracbaza #bekazpodludzi #heheszki
  • 356
@Myszoskocznia czemu lepiej niż abonament u operatora? Mam obecnie Huawei p20 lite, płacę za niego 51 zł miesięcznie samej dopłaty za telefon, czyli przez 24 miesiące oddam im 1224 zł. Abonamentu zaś place 90 zł, ale w umowie razem z mamą i bratem, czyli 30 zł na łeb. Zakładając, że wziąłbym ten telefon na raty 0% miałbym tę samą kwotę praktycznie do zapłaty, a do tego i tak bym za 30 doładowywał
@Ufo777: jak czytam podobne rzeczy to zawsze przypominają się znajomi którzy wzięli kredyt na wesele bo się z kopert wróci, inni którzy na na komunię też pożyczyli bo powód jak wyżej :D

Najlepsi byli tacy co polecieli na Kubę na kredycie, łojezu, ile było biadolenia jak to bank oszukał, że bida, że kryzys. Jak zapytałe o oprocentowanie to mi powiedzieli że tylko 10% na 3lata (a nie 10% rocznie przez 3
@Ufo777: kolego, to było z 3 lata temu, teraz nie wiem jak się to przedstawia, ale wiesz, trzeba było się popisać i to szybko, dobrze że w jakimś Provident czy innym Bocianie nie brali :D
tyle, że raty zawsze są ryzykiem. Nieoczekiwany wypadek, strata pracy i jesteś w dupie. Różnie w życiu bywa. Osobiście wolę oszczędzać


@Ufo777: No ryzyko w ciul xD Na dom z ogrodem też sobie oszczędzisz? Kupiłem telewizor na raty i to nie jest nawet 3% mojej pensji. Odciągają co miesiąc z konta i nawet tego nie zauważam. A dzięki temu nie musiałem się wypruwać z €1000 w gotówce, które mogę przeznaczyć na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Myszoskocznia czemu lepiej niż abonament u operatora? Mam obecnie Huawei p20 lite, płacę za niego 51 zł miesięcznie samej dopłaty za telefon, czyli przez 24 miesiące oddam im 1224 zł. Abonamentu zaś place 90 zł, ale w umowie razem z mamą i bratem, czyli 30 zł na łeb. Zakładając, że wziąłbym ten telefon na raty 0% miałbym tę samą kwotę praktycznie do zapłaty, a do tego i tak bym za 30 doładowywał
@geuze wystarczyło poczytać co pisałem o nieruchomościach. Fajnie, że Ci się powodzi, ale juz tez napisałem o tym, że jest to ryzyko przy gównopracy i napisałem już też, że inaczej się ma sprawa przy pewnej pracy
@Ufo777: Nie debilizm, tylko sposób finansowania. Auto mam w leasingu, mimo że w momencie podpisania umowy miałem gotówkę na takie dwa. To jest wygodniejsze i bardziej opłacalne.
Telewizor to nie jest dla mnie jakiś duży wydatek, ale jakby był, to lepiej wziąć telewizor na raty 0% a hajs zostawić na koncie, zamiast wydać wszystko i potem brać chwilówkę jak się pralka zepsuje i trzeba nową