Wpis z mikrobloga

Według ocen na filmwebie nowy film Marvela przebija pod względem aktorskim, zdjęciowym,rezyserskim, scenariuszowym itd. takie filmy jak Skazani na Shawshank, Ojciec Chrzestny, dwunastu gniewnych ludzi, lot nad kukułczym gniazdem i tym podobne arcydzieła kina światowego.

Jeśli jesteś kinomanem z zamiłowania jak ja i nie zgadzasz się na takie opluwanie klasyków, wystaw ocenę 1/10 Avengers Infiniti War na filwebie.
Musimy walczyć z idiokracją, bo zbliża się szybciej niż przypuszczaliśmy..

#avengers #film #recenzja #oswiadczenie #filmy #ratowaniepoziomu
  • 172
@rudy2007: ZAKAZ wystawiania więcej niż 7/10, bo łociec krzesny i skazani na szołszenk

idąc tym idiotycznym tokiem rozumowania człowiek by nie mógl obejrzeć dobrych komedii, fillmów o superbohaterach czy horrorów, bo 8+/10 jest zarezerwowane tylko dla arcydzieł (powtarzam - ARCYDZIEŁ), a jak dałem Kosmicznym Jajom 9/10, bo to ścisła czołówka komedii, to zaraz by wyskoczył OP ze swoim "a bo dwunastu gniewnych ludzi!!!"

właśnie przez takich freethinkerów, jak OP przestałem odwiedzać
@korporacion: Podejrzewam, że obejrzałem dużo więcej filmów niż ból dupiący tutaj kinomani(prawie wszystkie z top imdb i filmweb). Jednak do głowy mi nie przyszło dawac niezasłużonej jedynki - bo jest wyżej niż klasyki. Sam zastanawiam się nad oceną 8-9/10 by dać Avengersom. Takie filmy jak Łowca Jeleni, Psychoza, Casablanca, Przebudzenia czy wiele innych klasyków ma u mnie podobną ocenę. Czy znaczy, że są Avengersi są równi temu filmowi?- Nie. Gorsi, a
@vkzk: a cóż to ma do rzeczy? Jeśli Świnka Peppa jest filmem 9/10 w gatunku bajek dla 5-latków to zasługuje na taką właśnie ocenę?
@waro no właściwie ma dużo. Filmweb to nie miejsce gdzie oceniają krytycy, każdy ocenia pod siebie więc oceny są mocno subiektywne. Idąc tym tokiem świetnie zrobione bajki jak np Zwierzogrod nie mogą wejść w top100 bo są bajkami? Są świetne w swoim gatunku więc tak też są ocenione.
@vkzk ale wiesz, że te bariery są bardzo sztuczne? Fakt, że coś jest z gatunku kina superbohaterskiego wcale nie ogranicza filmu samego w sobie. Masz przykład Watchmanów, którzy poszli w trochę ambitniejsze tematy.

Kino superbohaterskie oznacza nie mniej, nie więcej niż to, że w filmie będą występować superbohaterowie. A cała reszta jest dowolna.