Wpis z mikrobloga

@moniuszki: niestety od tej praktyki część szpitali odchodzi, uznając, że jest "nieludzka" mimo że same pacjentki chciałyby skorzystać z tego rozwiązania
  • Odpowiedz
ile razy robiłeś taką kupę że musieli rozcinać Ci odbyt bo inaczej sam by się rozerwał?


@biauekWladcaJajek:mimo to kobiety kilka miesięcy później namawiają na drugie dziecko.
Bardziej bolą jaja.
Znajdź mi faceta, który chętnie powie "no dalej, kopnij mnie w jaja jeszcze raz"
  • Odpowiedz
  • 12
@Neko-chan51: tak. Koleżanka jakieś 3-4 lata temu chciała, to położna zaproponowała jej czopek glicerynowy i kategorycznie odmówiła wykonania lewatywy. W zeszłym roku jak rodziłam i zapytałam o taką możliwość to też nie było, a te 5 lat temu bez problemu miałam zrobioną... I komfort rodzenia po lewatywie zdecydowanie lepszy moim zdaniem
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: wiadome jest od dawna, że ból przy porodzie jest dużo mniejszy, niż ból po kopnięciu w jaja.
Dowód - znacie jakiegoś faceta, który chętnie da się kopnąć w jaja drugi raz?
  • Odpowiedz
@moll @Neko-chan51 i bardzo dobrze że nie pozwalają, kontakt rodzącego się dziecka z kałem matki jest kluczowy do rozwoju jego mikrobiomu, u dzieci urodzonych po lewatywie lub za pomocą cesarskiego cięcia potrafiono znaleźć dowody na upośledzenie mikrobioty nawet po 40 roku życia
  • Odpowiedz
  • 22
@Cthulu23: dawaj coś o tym poczytać, bo ja dotarłam tylko do tego, że mikrobiota jest bogata po przejściu noworodka przez pochwę i z tego powodu przy CC w ramach pilotażu w kilku szpitalach za granicą zaczęto dzieciaki przecierać gazą włożoną w pochwę matki na czas operacji. Ponoć daje to poziom taki sam, jak przy porodzie SN
  • Odpowiedz