Wpis z mikrobloga

  • 679
- 400zl netto podwyżki
- rabaty na paliwo w #orlen i ubezpieczenia w #pzu
- zarobki średnio po podwyżce 7200zl
Od dziś górnicy z PGG otrzymali powyższe i inne benefity.
Czy następnym krokiem będą specjalne sklepy dla górników z lepszymi produktami o wiele taniej?
Może specjalne szpitale dla górników bez kolejki?
Kolejne finansowanie nierentownych kopalni po 10 tysięcy plus dla gornika.
Jednak komuna taka zła nie była?

Ciekawe jak na to zareagują ceny wegla.

#gornictwo #gospodarka #energetyka #socjalizm #wegiel #ogrzejciemnie

Wykopuj jeśli uważasz, że to lekkie przegięcie i faforyzowanie grup spolecznych.

https://www.wykop.pl/link/4280813
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@desygnat: jak zwykle ból d--y bo jedni potrafią o siebie zadbać(nawet przez związki) a inni się godzą na 1300 netto i jest git. To tak samo jak IT. Ci chca widełek i nie idą do januszexu, ale jak inni chca o siebie zadbać to hurr durr jak to Oni mogą xD
  • Odpowiedz
@Cooltec: Poczytałem już jakiś czas temu i problem z tymi optymalizacjami jest taki, że ludzie chcą zjeść ciastko i mieć ciastko. Nie odprowadzać składek na ubezpieczenie, ale mieć to ubezpieczenie dlatego zatrudniali się we własnych spółkach na jakieś ułamki etatów i pracowali dalej w Polsce nie płacąc podatków.

Ja pracuję na terenie całej Europy i nie jestem zatrudniony na etacie, więc mnie to nie dotyczy - a posiadanie mieszkania w
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Ja nie mówię, że nie. Tylko większość "byznes" przeniesie tam, a tutaj będą pracować, generując tutaj wszystko, a nie mając żadnego papierka dla skarbówki.
Generalnie widać, że wiesz o co chodzi. Niektórzy myśleli, że będą genialniejsi niż reszta, no i coś im nie pykło.
  • Odpowiedz
@desygnat: No przecież k---a... N---------e memy o polaku i hihi haha a później "Coooo!? Ktoś ma mieć lepiej ode mnie!? Zaraz zacznę mu d---------c i jeszcze napisze wątek na wypoku" do poki jest to pato z 500+ które dostaje pieniądze za nic to jestem w stanie się kłócić o to ze ktoś ma za dużo. Ale k---a Mac. Górnik to nie jest praca w której pijesz sobie kawkę, klepiesz na
  • Odpowiedz
  • 0
@Lembaz n------a a potem to leży i nikt tego nie kupuje. Ja p------e nie czujesz blusa w tym temacie w ogóle. Mógłby nawet górnik skały na Giewoncie n---------c na pół , ale bym się wkurzył jakby za moje pieniądze mu płacono za bezsensowna robotę. Państwo odkupuje węgiel od nierentownych kopalni by te jakoś wiodły. To jest patologia jak s-------n. Nierentowne to zamknąć i tyle. To nie są prywatne firmy i mam
  • Odpowiedz
@desygnat: mi chodziło o Polskie kopalnie bo tylko te powinny dostać te bonusy. Największy debilizm to wyprzedanie tych kopalń za granice... Za kilkadziesiąt lat ten śmieszny teraz węgiel będzie potęga... i do tego czasu powinnismy wszystkie kopalnie odzyskać. Ale do bonusów zdania i tak nie zmienię bo ta praca jest zbyt ciężka na sama wypłatę...
  • Odpowiedz
  • 0
@Lembaz węgiel już raczej nie będzie potęga skoro mamy budować elektrownię atomową, ruszyły programy dofinansowania do piecy gazowych, a dodatkowo od lat są dofinansowania na fotwoltaike
  • Odpowiedz
@desygnat: Z elektrowni atomowymi za niedługo będą walczyć bo promieniowanie kapsuł nas z-----e... Enegria odnawialna to jest to, na tym powinnismy bazować ale póki co to wciąż za mało... wiem bo sam zajmuje się montażem pomp i podgrzewaczy. Dlatego jak skończy się ropa a to czeka jeszcze nasze pokolenie, skończy się gaz to zostanie nam nasz węgielek...
  • Odpowiedz
@desygnat: starczy na trochę więcej ale to tez nie zmienia faktu ze 50 lat będzie już naprawdę ciekawie... Jeśli do tego czasu nie zdążymy rozwinąć energii odnawialnej na tyle żeby wystarczyło na zapotrzebowanie dla wszystkich ludzi to czeka nas piekło... No nic, cieszmy się węglem i górnikami... Może jednak zasłużyli na takie bonusy skoro za 45 lat maja być bezrobotni? XD
  • Odpowiedz