Wpis z mikrobloga

  • 679
- 400zl netto podwyżki
- rabaty na paliwo w #orlen i ubezpieczenia w #pzu
- zarobki średnio po podwyżce 7200zl
Od dziś górnicy z PGG otrzymali powyższe i inne benefity.
Czy następnym krokiem będą specjalne sklepy dla górników z lepszymi produktami o wiele taniej?
Może specjalne szpitale dla górników bez kolejki?
Kolejne finansowanie nierentownych kopalni po 10 tysięcy plus dla gornika.
Jednak komuna taka zła nie była?

Ciekawe jak na to zareagują ceny wegla.

#gornictwo #gospodarka #energetyka #socjalizm #wegiel #ogrzejciemnie

Wykopuj jeśli uważasz, że to lekkie przegięcie i faforyzowanie grup spolecznych.

https://www.wykop.pl/link/4280813
  • 74
  • Odpowiedz
@aks_762: a co to za problem założyć spółkę zoo / limited etc.
Jak jest potrzeba (popyt) to pojawia się podaż.
Ryzyk jest sporo i w celu ich ograniczenia powstały znane nam powszechnie "kontraktownie". Dlaczego uważasz, że jak pojawi się taka potrzeba to nie pojawią sie na rynku "Kontraktownie 2.0" ?
  • Odpowiedz
@desygnat: mnie zastanawia kiedy prywatni przedsiebiorcy pojda strajkowac ze za wysoki zus i chca placic, podkreslam placic tylko np 300zl aaa nie zapomnialem prywatnych trzeba ruchac i na nich zarabiac
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Ile wynosi w Estonii CIT? Najpierw płacisz podatek od dochodu z tej faktury. Potem podatek od dywidendy czyli PIT już w Polsce - to nie jest podwójne opodatkowanie.

W tej spółce jesteś zatrudniony?
  • Odpowiedz
@Vetinari: Ok, już widzę o co chodzi. W Estonii gdzie mam również rezydencję podatkową dywidendy nie podlegają opodatkowaniu PITem, więc po opłaceniu w momencie wypłaty zysków ze spółki 20% CITem nie obowiązują cię żadne dodatkowe daniny.

Nie jestem zatrudniony w spółce tylko jestem jej właścicielem, dlatego nie kantuję żadnego urzędu na fundusze społeczne i nie kwalifikuje się do żadnych kontroli. Cała moja pensja pochodzi z dywidend.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ:

> kogo to obchodzi i tak kupujemy z Rosji i Australii, a ten nasz leży na hałdzie


Importujemy na ogół węgla w ilości odpowiadającej 10% wydobycia w naszym kraju. Przeważnie takie same ilości też eksportujemy (bilans import/eksport przez wiele ostatnich lat wychodzi mniej więcej na 0). W dużej mierze importujemy węgiel o parametrach pod specjalne zastosowania chociażby w przemyśle, gdzie w naszych zasobach po prostu nie występuje.

Nie wszystko
  • Odpowiedz
Tu tam prawie 200 plusów, a tylko 50 wykopów xd szkoda, że nie ruszyliscie za dnia sprawy bo większe grono by się o sprawie dowiedziało, a tak to zginie gdzieś tam na wykopalisku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: no tak, zamiast "chcemy płacić niższe podatki" jest "chcemy, żeby oni płacili wyższe podatki". Witamy w Polsce. Tu nie jest ważne aby nam było lepiej, tylko żeby sąsiadowi było gorzej.
  • Odpowiedz
@Vetinari: Jestem nomadem (kierowca tira), więc w żadnym kraju nie spędzam więcej niż 183 dni ale posiadam własne mieszkanie w Estonii, prowadzę tam firmę, auto na estońskich blachach i jakby kto pytał to tam mieszkam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz