Wpis z mikrobloga

  • 679
- 400zl netto podwyżki
- rabaty na paliwo w #orlen i ubezpieczenia w #pzu
- zarobki średnio po podwyżce 7200zl
Od dziś górnicy z PGG otrzymali powyższe i inne benefity.
Czy następnym krokiem będą specjalne sklepy dla górników z lepszymi produktami o wiele taniej?
Może specjalne szpitale dla górników bez kolejki?
Kolejne finansowanie nierentownych kopalni po 10 tysięcy plus dla gornika.
Jednak komuna taka zła nie była?

Ciekawe jak na to zareagują ceny wegla.

#gornictwo #gospodarka #energetyka #socjalizm #wegiel #ogrzejciemnie

Wykopuj jeśli uważasz, że to lekkie przegięcie i faforyzowanie grup spolecznych.

https://www.wykop.pl/link/4280813
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: Podatek od 50% zysku jest lepszy niż brak podatku od 100% straty.

Programista to sobie zaraz założy spółkę w Estonii i nie będzie płacił żadnych podatków w Polsce i tak się skończy skakanie fiskusowych terrorystów.
  • Odpowiedz
@xandra: moja droga, z Twoimi opisami, to tak jak z tym dowcipem:

"Czy to prawda, że w Moskwie na placu Czerwonym rozdają Samochody? Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na placu Czerwonym, a na placu Rewolucji, i nie Samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną"

Te 50% o które jest żal, to nie programiści, tylko informatycy. Nie chce mi się pisać jaka
  • Odpowiedz
@xandra: aktualny rząd już jedną rzecz ostro s--------ł -> zlikwidował maksymalny próg składki rocznej na ZUS.

Niech dalej wprowadza swoje durne komunistyczne pomysły na opodatkowanie tych, co wsptworzą branże przynoszące zysk, to się w końcu ludzie w-----ą i w kraju zostaną sami inwalidzi i renciści.
  • Odpowiedz
aktualny rząd już jedną rzecz ostro s--------ł -> zlikwidował maksymalny próg składki rocznej na ZUS


@Szrlh: dopiero od przyszłego roku, może jeszcze to cofną.

Większość tych, co zarabia powyżej 10k robi dla klientów zagranicznych w trybie ZDALNYM dla klienta z zachodu. Bo u nas nie stać firm robiących dla klienta lokalnego na takie
  • Odpowiedz
a wyjaśnij, proszę, w jaki sposób założenie spółki w estonii uchroni go przed polską rezydencją podatkową i w konsekwencji nieograniczonym obowiązkiem podatkowym w polsce? a myślisz, że polskie firmy IT będą chciały robić biznes z programistą, który założy spółke w estonii przez tę spółkę? bo ja mam poważne wątpliwości czy będą brać na siebie ryzyka.


@aks_762: ja Ci to wyjaśnię:
a) rezydencja podatkowa wraz z fizyczną przeprowadzką pow. 180 dni
  • Odpowiedz
a wyjaśnij, proszę, w jaki sposób założenie spółki w estonii uchroni go przed polską rezydencją podatkową i w konsekwencji nieograniczonym obowiązkiem podatkowym w polsce?


@aks_762: Spółka w Estonii ma osobowość prawną w Estonii, otrzymuje fakturę na kwotę 15k netto za pracę swojego głównego udziałowca, główny udziałowiec wypłaca dywidendę opodatkowaną na 20%, na koniec roku rozlicza się w Polsce jako że tu jest jego centrum interesów życiowych i ujawnia otrzymaną dywidendę, dzięki podpisanej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania odlicza całą kwotę zapłaconego podatku w Estonii od podatku należnego w Polsce. Ewentualnie może kupić mieszkanie na zadupiu Estonii za 2500€ i oficjalnie przenieść rezydencję podatkową tam.

Plusy tego rozwiązania? Nie obchodzi cię ZUS, składka rentowa, FGUP, zaliczki na podatek dochodowy i rozmowy z
  • Odpowiedz
@imateapot: jeżeli nie dostrzegasz innych ryzyk w tego typu współpracy z podmiotami zagranicznymi, to powodzenia. począwszy od kwestionowania przez organy podatkowe rozliczeń podatkowych, a co za tym idzie - obowiązków płatnika w podatku dochodowym od osób fizycznych, a także obowiązków wynikających z ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, poprzez ryzyka prawne wynikające np. z niepewności co do prawa właściwego, skończywszy na ryzyku pozorności czynności prawnych.

jeszcze może inaczej: przez kilka lat
  • Odpowiedz