Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #!$%@?. Jest mi przykro że ludzie są tak #!$%@? że na każdym kroku patrzą jak Cie tu #!$%@?ć.

Chce kupić pierwszy w swoim życiu samochód. Zebrałem ledwo ledwo 13 tysięcy. Wiem że jeśli chodzi o kupno samochodu to są to bardzo śmieszne pieniądze jednak jak na moje możliwości jest to dosyć sporo.

Zdaje sobie również sprawę z tego że w tej cenie nie kupie samochodu w nie wiadomo jakim super stanie. Ale #!$%@? to co się dzieje to jest jakaś masakra.

Oglądałem już sporo samochodów, ludzie pisali że w idealnym stanie itd. Jednak na miejscu okazywało się zupełnie inaczej.

Wczoraj znalazłem fajny samochód w tej cenie, gość w ogłoszeniu jak i przez telefon zapewniał że samochód jest w 100% sprawny. Miałem sporo kilometrów do przejechania, jednak pomyślałem że warto. Na wstępie okazało się że koło dwu masowe do wymiany, problemy z elektroniką (jakieś kontrolki dziwne się świeciły) ogólnie stan tego samochodu to jakaś totalna porażka... #!$%@?łem się na gościa, mówię że #!$%@? przejechałem w #!$%@? kilometrów bo zapewniał że nie ma żadnych problemów. Pedał nawet nic nie odpowiedział.

#!$%@? czy ludzie muszą być tak #!$%@?? Nie mogą już przez telefon chociaż powiedzieć o tak istotnej rzeczy jak #!$%@? dwumasa? Szukają frajera który przyjedzie i jakoś mu wcisną takiego grata...

#!$%@?łem się, nie wiem po co to pisze. Chyba odpuszczę zakup samochodu bo i tak nigdy nic nie znajdę (,)

#motoryzacja #pytanie #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Pobierz
źródło: comment_4q5aoaKg4O6aUFZpR9Y71K3aKRV5ur1o.jpg
  • 201
@AnonimoweMirkoWyznania Po pierwsze, to nie ma szukać auta dalej niż 150 km od miejsca zamieszkania. Chyba, że masz kogoś pewnego w dniu innym mieście, co będzie w stanie wstępnie sprawdzić Ci auto.

Po drugie - jeśli auto jest sprowadzane z Niemiec, to sprawdzasz ile takie roczniki i z podobnym wyposażeniem chodzą na niemieckich portalach ogłoszeniowych. Jeśli ktoś chce sprzedać taniej, niż w De, to coś już jest nie tak.

Po trzecie -
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem ciekaw o jaki samochód chodzi. Trochę mnie zadzwiają ludzie, którzy wybierają kilkunastoletnie zajechane auta na 100% bite wcześniej ze skręconym licznikiem zamiast za te 13 tys. wziąć małe autko, nowsze, salonowe, od prywatnego właściciela. Rozumiem, że niektórzy potrzebują coś większego bo rodzina, to i tamto, ale często jest wręcz przeciwnie. Ale pewnie wziąć jakąś Corsę czy coś podobnego to wielki obciach, lepiej się bujać wielkim kompcącym autem z przebiegiem
@AnonimoweMirkoWyznania: Wydaje mi się, że fajną opcją jest rozglądanie się za jeżdżącymi samochodami z karteczką za szybką "sprzedam". Ja tak kupiłem swój pierwszy samochód, był jeszcze na czarnych tablicach, a właściciel od razu mówił co jest nie tak (amortyzatory do wymianiu, tutaj stłuczka, tam cośtam). To chyba największa szansa, ze sprzedawca nie będzie januszem-handlarzem, tylko faktycznie gościem, który po prostu chce wymienić sobie auto.
@AnonimoweMirkoWyznania: A może powiedz z jakich mniej więcej jesteś rejonów. Może akurat ktoś z mirków będzie coś ciekawego sprzedawał, albo jakiś mirek znający się na danej marce z Tobą podjedzie jak będzie z okolic.

Nie wiem czy zamykasz się na danej marce, ale sprawdzonym sposobem jest wchodzenie na forum (najlepiej klubowe) danego modelu. Czy to forum passata, ceed, ibizy, meganki, laguny itp itd.

Raz, że z reguły, masz tam poradniki na
@Elleshar: Miałem. Miałem okazję jeździć też zadbanym E34 i E39. Miałem okazję jeździć również modelami E60 i F01. I nadal uważam, że E36 to stary trup, którego jedynym atutem jest znaczek na masce i napęd na tył. No i oczywiście silnik, ale to domena każdego BMW.
@audiokoks: Miałem kiedyś driftowóz E36, 2 miesiące bo korba bokiem poszła xD. Także E36 jest spoko poza silnikami, nawet dość wygodnie się jeździ.
W międzyczasie miałem daily Mercedesa W202, a teraz kupiłem drugiego na driftowóz, i do tej pory nie udało mi się go jeszcze zabić, także silniki Mercedesa > silniki BMW
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozumiem i współczuje, ale kupujący też wybrzydzają. Sytuacja którą ja miałem, sprzedawałem stare auto za 3k, dokładnie bez kłamstw opisałem co jest z nim nie tak, co było wymieniane, co jest niesprawne. Auto za 3k a ludzie wybrzydzali, badali miernikiem lakieru. Jeśli chodzi o kupno i sprzedaż auta używanego w Polsce to jest to droga przez mękę.
@audiokoks: E39 2.5l w dieslu to jedne z najbardziej solidnych silników jakie udało im się wyprodukować. Ogólnie seria 5 i 7 nawet te starsze do 2003 z tego co zauważyłem są dośc bezawaryjne, ale wiadomo czasem trafi się bubel.
@AnonimoweMirkoWyznania: za 13-14 da się kupić focusa 2 w dobrym stanie. Trzeba jeszcze z tysiaka, dwa dołożyć, ale autko całkiem spoko. Chociaż jak kupowałem ostatnio to też miałem wrażenie, że jestem gładko robiony w #!$%@?. Jak powiedziałem, że chcemy pojechać do mechanika obejrzeć to koleś jakby sie na mnie obraził. Jak chciałem stargować 2 tysiaki w dół to jakbym mu matkę obraził.