Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #!$%@?. Jest mi przykro że ludzie są tak #!$%@? że na każdym kroku patrzą jak Cie tu #!$%@?ć.

Chce kupić pierwszy w swoim życiu samochód. Zebrałem ledwo ledwo 13 tysięcy. Wiem że jeśli chodzi o kupno samochodu to są to bardzo śmieszne pieniądze jednak jak na moje możliwości jest to dosyć sporo.

Zdaje sobie również sprawę z tego że w tej cenie nie kupie samochodu w nie wiadomo jakim super stanie. Ale #!$%@? to co się dzieje to jest jakaś masakra.

Oglądałem już sporo samochodów, ludzie pisali że w idealnym stanie itd. Jednak na miejscu okazywało się zupełnie inaczej.

Wczoraj znalazłem fajny samochód w tej cenie, gość w ogłoszeniu jak i przez telefon zapewniał że samochód jest w 100% sprawny. Miałem sporo kilometrów do przejechania, jednak pomyślałem że warto. Na wstępie okazało się że koło dwu masowe do wymiany, problemy z elektroniką (jakieś kontrolki dziwne się świeciły) ogólnie stan tego samochodu to jakaś totalna porażka... #!$%@?łem się na gościa, mówię że #!$%@? przejechałem w #!$%@? kilometrów bo zapewniał że nie ma żadnych problemów. Pedał nawet nic nie odpowiedział.

#!$%@? czy ludzie muszą być tak #!$%@?? Nie mogą już przez telefon chociaż powiedzieć o tak istotnej rzeczy jak #!$%@? dwumasa? Szukają frajera który przyjedzie i jakoś mu wcisną takiego grata...

#!$%@?łem się, nie wiem po co to pisze. Chyba odpuszczę zakup samochodu bo i tak nigdy nic nie znajdę (,)

#motoryzacja #pytanie #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem #!$%@?. Jest mi przykro że l...
źródło: comment_4q5aoaKg4O6aUFZpR9Y71K3aKRV5ur1o.jpg
  • 201
@AnonimoweMirkoWyznania polecam szukać ogłoszeń w lokalnych gazetach, często auta sprzedają tam dziadki. Po za tym śledź na bieżąco otomoto i jak cos Ci wpadnie interesującego to odrazu się umawiaj na oglądanie. Mi się udalo 2lata temu kupic meganke 2 za 11k. Polski salon, 2 właścicieli i od samego kupna wszelkie naprawy i przeglądy byly robione w ASO- przebieg 140k i po stanie auta jestem skłonny uwierzyć, że jest realny:) Nie zalamuj sie
@Majkel_: ja mam aktualnie 4 samochody 2 diesle i 2 benzyny. Sama jazda w trasę dieslem o niebo lepsza, tylko jak w dieslu coś #!$%@? to już w tysiącach, a w benzynie w Mercedesie w204 przez 70k poszła sonda lambda tylko i 2 wtryski do gazu po 70zl nowy. W dieslu poszedł 2 wtrysk -600zl.
@totti10: co jest zlego w dieslu? W moim seaciorze mam prostego 1.4 tdi bez dwumasy i dpfu. 6 lat nim jezdzilem i zlotowki w silnik nie wsadzilem. No chyba, ze ktos kupi trupa z 400 k przebiegu to nie ma sily zeby sie nie psul


Używane szczególnie sprowadzane diesel zazwyczaj są bardziej zjedzone od benzyn. Jak się nie robi dużych przebiegów albo jeździ głównie po mieście to trzeba się zastanowi czy
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam szukać na grupach facebokowych ze swojego miasta/województwa. 13k na 1 auto to naprawde sporo chyba że masz na myśli konkretny model.Swoje 1 auto kupiłem za 950 od znajomego i żadnych problemów nie miałem oprócz tego że było wolne i małe( ͡º ͜ʖ͡º), także Tobie radze żebys brał na oględziny kogoś ogarniętego i szukał czegoś za 8k i wtedy masz pole na naprawy.
@pawel-niczyporek jeśli chodzi konkretnie o moja jednostkę to stary prosty i niemal niezniszczalny 1.9 TDI AFN 110 km - nie są obarczone żadnymi wadami fabrycznymi . Wiadomo jest ktoś nie zmieniał oleju albo nie potrafił używać Turbo to zawsze jest loteria ale przejechałem się i bardzo dynamicznie na każdym biegu było więc wziąłem. Do tego odpalałem zimny silnik słuchałem jak pracuje . Stare diesle tego typu są bardzo żywotne :)
@QBA__ Zdarzają się diesle w małym przebiegu. Ojciec lata temu kupił diesla bo takie przekonanie było kiedyś ze taniej. No i normalnie go używa po 10-15 k rocznie. W Polsce ludzie brali diesle do normalnego użytku. Na zachodzie inna sprawa. Tam diesle to do dużych przebiegów głównie . Wiec jak jest sprowadzony diesel z zachodu i ma taki przebiegu to faktycznie trzeba uważać.
@prostynick ja mam 5m landarę tylko dlatego bo duże samochody są po prostu wygodniejsze, sorki ale majac 2m wzrostu nie wyobrazam sobie poruszania się corsą na codzień. Wiem bo taką jeździłem i to jest tragedia ;) przez dłuższy czas jeżdżenia corsą coraz bardziej sie utwierdzilem w przekonaniu ze samochod musi byc jak najwiekszy.
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiście, że mając budżet 13k musisz odjąć na wymiany rozrządu, filtrów, oleju, więc tak naprawdę szukasz auta do 10k
ja jak oglądałam, i byłam mocno przekonana, kupowalam przedsprzedażowy przegląd kompletny
ok ~150cbl na każdy wydałam i szkoda, ale jeden egzemplarz już na żywo i z oceny obeznanego, który mi pomagał, był już blisko kupna, i strata 150cbl uchroniła mnie przed kupnem auta z uszczelką pod głowicą do wymiany

Na wstępie