Wpis z mikrobloga

Gracze csgo to chyba się zaczynają robić jak te audiofile.
A to Myszka ma 3432423 dpi, słuchawki w premium cool stereo mxassdasa, fpsy? MINIMALNIE TO JEST 500 KLATEK NA SEKUNDE, inaczej nie da się grać. Tylko GTX 1080 TI w SLI FRAJERZE.
Monitor 60 hz nie nadaje się do gry, widzę dosłownie każdą klatkę tej głupiej gry, jak chcesz grać w tak znamienitą i wymagającą grę to 144 hz to jest minimum, 244hz to jak hcesz grać competetive.
No wiesz stary teraz gram na 3:4 monitorze, kosztował mnie 20 tysięcy złotych, ale przynajmniej widzę lepiej i mam więcej fpsów, a ty co dalej na laptopie w 90 fpsach biedaku?
V-sync? eeee mówisz o tym ustawieniu co TYLKO ZMNIEJSZA fpsy?
#youtube #bekazpodludzi #heheszki #gry #gownowpis #takaprawda
N.....y - Gracze csgo to chyba się zaczynają robić jak te audiofile. 
A to Myszka ma...
  • 100
@iAmTS: to że ty nie widzisz różnicy to nie znaczy że każdy inny też, możesz sobie wątpić ale ja wiem jak jest bo to sprawdzałem, różnica między 300 fps a 100 jest odczuwalna nawet na 60hz monitorze bo tu nie chodzi tylko o to ile klatek się zobaczy
@Knax: dobra, ale mówisz tutaj o odczuwaniu kiedy ty grasz. Płynność ruchu myszą itp. To jestem jeszcze w stanie zrozumieć.

Co chciałbym zobaczyć to video z takiego idealnego testu jak ktoś patrzy na monitory i rzuca, 100, 300. Na tej samej scenie, tym samym odświeżaniu itp.
@iAmTS: ale jak ty chcesz zobaczyć różnicę na video? Musisz to widzieć na własne oczy bo oczy w ogólnie inaczej rejestrują obraz niż kamera. Ja mam monitor 144hz bo czułem że 60hz to dla mnie udręka i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony, różnicę rozpoznam bez żadnego problemu.
@Knax: oczywiście, że tak bo dopóki obracamy się w obszarach 60-144hz i tych minimalnych fpsach to jasne, że jest to zauważalne gołym okiem. Z tym nawet nie handluję.

Ale to jak już mówimy o odczuwaniu poprzez granie to macie coraz więcej racji. Piłem do #!$%@? na temat widzenia, o czym zaczął OP.
@iAmTS: to zależy od tego jak czuły masz wzrok, ja na przykład mam w miarę czuły w przeciwieństwie do słuchu, w innych dziedzinach np. taki kopyr ma #!$%@? smak gdzie dla przeciętnego człowieka jest #!$%@? czarodziejem
@Knax: do tego dochodzi:
- wiedza na co patrzeć i czego szukać, czyli co robić aby uwypuklić pewne rzeczy
- trzeba to testować też ruchem myszki itp. sam wzrok nie zawsze zadziała
- ciężko wyeliminować inne czynniki zakłócające ocenę czy wpływające na odpowiedź
- im wyższe wartości tym trudniej, o wiele prościej pewnie z 144-200+ niż 400-500 np. bo też odświeżanie monitora obecnie chyba na 240hz stoi
@Nedkely: mozesz miec z tego beke, ale jak masz zajawke aby cos reprezentowac w fpsach to takie szczegoly maja sens. Stale fps, lacze z niskim pingiem bez strat pakietow mysz z niskim lagiem i robiacy mega roznice monitor 144hz to komplet niezbedny. Sam w quaka sporo gralem na wyzszym poziomie i po polaczeniu tych elementow lg siadalo na 45%++, wczesniej w okolicach 40 bylo. To naprawde zauwazalna roznica