Wpis z mikrobloga

Januszom zachodzącym w głowę gdzie no ci studenci na których od 3 miesięcy czeka mój kurnik podzielony na 6 pokoi odpowiadam.

Po pierwsze Ukraińcy dalej masowo opuszczają Polskę (głównie na zachód), a prawie połowa deklaruje wyjazd do końca roku.

Po drugie zaledwie 54% tegorocznych maturzystów planuje iść na studia. 10 lat temu szło 95%. Czyli nie tylko liczba młodych generalnie spada, ale o połowę spadła liczba osób idących na studiach.

Czy to oznacza, że już koniec najmu? No nie. Ale koniec dużych zysków i wynajmowania byleczego. A w tle buduje się już masa PRS więc polecam zacząć podnosić standard szybciutko i zejść grzecznie z ceny. Szanuj Ukraińca swojego, bo nie będzie następnego.

#nieruchomosci
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@katopa: jeżeli to wynika ze świadomości to szacun. Ale to pokolenie może po prostu mieć na wszystko wyj3bane i nie mieć żadnego pomysłu ani chęci do alternatywy.

Już juleczek na tinderze kilka poznałem co szkole skończyły i nic nie robią xd ani studia ani pracy ani nic xd siedzą na tinderze i frajera szukają który będzie ich sponsorem
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator: większość osób na tak zwanym NEET to wbrew pozorom wizerunku że to chłopy grają w gry i nie wychodzą z piwnicy to laski bo dla nich pobłażliwość do nie pracowania i nie uczenia się jest wieksza, do tego jeszcze bym dodał że każdy kolejny rocznik jest mniejszy więc dostać się na studia jest znacznie prościej obecnie
  • Odpowiedz
Już juleczek na tinderze kilka poznałem co szkole skończyły i nic nie robią xd ani studia ani pracy ani nic xd siedzą na tinderze i frajera szukają który będzie ich sponsorem


@pysznewpierdalator: Either way dobrze dla nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Młode pokolenie jest bardziej ogarnięte i przestało marzyć o tym że będą CEO?
Bardzo dobrze, być może dokonają dzięki temu rewolucji na rynku pracy i będą bardziej
  • Odpowiedz
@1624294678: Przede wszystkim praca fizyczna jest teraz bardzo dobrze płatna często. Jeśli jesteś fizolem z mózgiem to jesteś ekstremalnie cenny na rynku pracy. I wiem co mówię, bo mój ojciec jest kierownikiem takich fizoli i znakomita większość to debile oraz alkoholicy - często ich wartość jest wręcz ujemna i zatrudnianie fizycznych to loteria z niską szansą że nie wylosujesz gówna. Taki co się nie brzydzi pracy fizycznej a przy tym
  • Odpowiedz
@Khaine: niestety nie wiem czy tak dobrze bo w dobie gdzie doktor matematyki może sobie wynająć mieszkanie od freakfightera czy jakiegoś debila influencera pewnie znajdzie się wystarczająco dużo ospermionych łbów którzy będą tym dziewczynom płacić za fotki i inne gówna i okaże się że to my będziemy tymi frajerami zapi3rdalajac na etacie i będąc biedniejszym od prostytutki która w tych czasach nawet d00py dawać nie musi

Trzeba się przebranżowić chyba
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator: Im mniej ludzi będzie do realnej roboty tym lepiej dla tych co robią realną robotę. Potem jak przyjdzie co do czego to rząd d--------i freakfighterom bo są bezużyteczni a od nas się odwalą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jfrost: no ale to brzmi fajnie tylko jaką oni niby alternatywę mają?

Ok, nie idą na studia. Czyli gdzie idą? Do Amazona na magazyn plus mieszkanie u rodziców bez perspektyw?

Bo wątpię żeby oni masowo wyjeżdżali za granicę za robota, raczej mało ludzi w wieku 18 lat po maturze się na to decyduje. A przypominam że mówimy nie o absolwentach techników czy zawodówek tylko o ludziach po liceum którzy żadnego
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator: strategia jest taka że Zetki mogą w dużej części żerować na kapitale starych większość z nich to jedynaki nie jak milenialsi gdzie ludzie mieli 2-3 dzieci, do tego dochodzi dziedziczenie nieruchomości po dziadkach, Zetki to właśnie słynny model depopulacji 2+1 kreowany przez Tuska i PO w latach 2005-2010 jako rozwiązanie wszelkich problemów, generalnie Milenialsi mieli najgorzej zarówno na rynku pracy jak i mieszkaniowym
  • Odpowiedz
@Khaine:

Młode pokolenie to p---y i nieroby? Bardzo dobrze, nie będziemy mieli konkurencji i będziemy zarabiać KROCIE, bo ktoś musi zrobić robotę xD

no tak ale ile pracy może wykonać jeden człowiek? jak cała gospodarka stanie się mniej wydolna to dużo z tych kroci nie zostanie
  • Odpowiedz
  • 36
@pysznewpierdalator D--a nie świadomość, niestety. Widzę i słyszę jako nauczyciel, że co raz częściej olewają studia z czystego lenistwa, a nawet nie zdają matury (po prostu nie podchodzą, "bo po co"). Starym się powiodło, hajs jest, mieszkanie i samochód są, po co się przejmować.
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator dokładnie jak pisze @statystyczny_yt sam na wykopie obserwuje, że dużo ludzi przekonuje się, że ciężka praca tylko garba można się dorobić bo podwyżkę minimalnej dostaniesz od polityków a jeśli zarabiasz średnia krajowa lub więcej to musisz mocno się wypruć, żebyś dostał proporcjonalna podwyżkę a często w dużych firmach są widełki i nie przeskoczysz. Młode pokolenie ma rodziców, którzy się dorobili więc mogą korzystać z ich majątku. Dawniej nieruchomości dziadków
  • Odpowiedz
54% tegorocznych maturzystów planuje iść na studia. 10 lat temu szło 95%.


@mickpl: A to ciekawe. Serio?

Po maturze naprawdę niewiele można robić prawdę mówiąc ciekawego. Nie liczę tu jakichś geniuszy IT co pójdą klepać kod do korpo bo szkoda im czasu na studia informatyczne.

Czyżby "silne pokolenie" kupujące klitki dzieciom na komunię wychowało p-------y, którym nie chce się nawet skończyć szkoły, bo tatuś już kupił mieszkanko? ( ͡°
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: a to jest całkiem ciekawe, że tak mało abiturientów decyduje się na studia. Co jak co, ale jednak te studia warto mieć, bo wszystkie statystyki są zgodne, że osoby z wyższym wykształceniem zarabiają najwięcej. Im niższe wykształcenie, tym niższe zarobki.

Ogólnie to nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy, że popyt na studia aż tak mocno spadł. Niestety, ale jak już bardzo czarno widziałem przyszłość tego kraju przez demografię,
  • Odpowiedz