Wpis z mikrobloga

Mam sprawę w sądzie bo ktoś doniósł na mnie za wrzucenia 1 kwietnia zdjęcia z google maps na grupę droniarzy na FB.
Sprawa pod tytułem naruszenia przestrzeni powietrznej we Wrocławiu ( )
Jak ktoś jest ciekawy jak to się potoczy, to plusować. Będzie wołane. #wroclaw
źródło: comment_3uFnAfEDl9EZPzU9g9yFgAsJYwSnIRjp.jpg
  • 66
@kreatynamonohydrant: Wrzuciłes dokładnie to? Przecież na dole jest znaczek Google... Co za ułom cię zgłosił i jak cię znaleźli tylko po imieniu i nazwisku? Chyba że masz jakieś ultra rzadkie, bo znam takie osoby, że tylko ich kilku osobowa rodzina ma w całym kraju dane nazwisko. Poza tym jeszcze - zdjęcie w #!$%@? nieaktualne. Aż się striggerowałem na głupotę niektórych ludzi.
#suchar tematyczny

W pokoju sędziowskim siedzą dwaj sędziowie. Wpada tam adwokat i do jednego z nich mówi: pies pana żony pogryzł psa mojej żony. Psa trzeba było operować, żona w szoku. Jak mi pan nie zapłaci 10 tysięcy - idę do sądu.

Sędzia chwilę pomyślał, wyjął dziesięć tysięcy i dał adwokatowi.

Wtedy ten drugi sędzia mówi: ty, za co zapłaciłeś? Przecież nie masz ani żony, ani psa.

No wiesz odpowiada tamten, jak
@msichal: Nie możesz nigdzie w strefie zabudowanej jeśli nie masz świadectwa kwalifikacji ;)

Zerknąłem na szybko jak wygląda mapa lotnicza Wrocławia, i większą część pokrywa strefa kontrolowana lotniska CTR EPWR . Z lataniem w tych strefach nie ma żartów i lot należy wcześniej zgłosić, stąd pewnie taka reakcja. Nadal nie zmienia to faktu, że ktoś nieźle się ośmieszył zgłaszając zdjęcie z google maps :P
@wajdzik: Nad Warszawą teoretycznie też trzeba było, ale ustawa z zeszłego roku pozwala na latanie po mieście i w pobliżu ludzi czymś co ma do 300g. Oczywiśie nie liczę najbliższych stref lotniska czy terenów objętych ochroną BORu. Ale poprawcie mnie, może ja czegoś nie widzę.
@msichal: Dobra, chyba będę musiał zwrócić honor. Z dronami do 600 g jest trochę łatwiej i faktycznie zabudowa nie jest przeszkodą, oczywiście jeśli jesteśmy w niekontrolowanej strefie lotniczej i żadne inne strefy nas nie ograniczają.
@sobi_m: W tych nowych przepisach jest chyba tylko ograniczenie 1 i 6km km od terenu lotniska, nawet nie pokrywa się to chyba do końca z oficjalnymi strefami ograniczenia ruchu. No i tak jak napisałeś, nawet 600g, a nie 300 które podałem.
@kreatynamonohydrant: zbierają Ci czas w pracy, stracisz dzień wolny albo pokażesz szefowi, że masz wezwanie do sądu.

Gdyby to szef to był jakiś dupek to pewnie zrozumie, ale "niesmak pozostanie"

#!$%@? mnie ten kraj nieziemsko

zazdroszcze feuerowi że jest digital nomadem i ma #!$%@?