Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, czuję się samotny, coraz bardziej mi to doskwiera, ale nie potrafię zrobić nic, aby wyjść z tego stanu. Wręcz przeciwnie, mam chęć jeszcze bardziej odciąć się od świata, nie wychodzić z domu, wyłączyć komórkę, zlikwidować Facebooka i leżeć pod kocem i bezproduktywnie oglądać seriale, bo do niczego innego nie mam motywacji. Nigdy nie byłem typem jakiegoś piwniczaka, przez 3 lata miałem dziewczynę, bardzo zaangażowałem się w ten związek, ale niestety odległość zdecydowała, że się rozstaliśmy. Z większością znajomych kontakt się urwał albo mocno ograniczył. Ograniczył się z chwilą skończenia studiów, przeprowadzki niektórych do innego miasta, a Ci, z którymi jakiś kontakt utrzymywałem znaleźli sobie partnerów i spotkać się z nimi raz na miesiąc to cud. Chciałbym mieć chociaż jednego prawdziwego przyjaciela/przyjaciółkę, nawet nie zależy mi na związku, ale z drugiej strony czuję jakiś lęk przed zaufaniem drugiej osobie, przed zaangażowaniem się, bo boję się być skrzywdzony lub uważam, że się nie nadaję. Taki stan rzeczy zaczał się po rozstaniu z dziewczyną, wcześniej było tych znajomych dużo, dużo spotkań, imprez, domówek, wyjść. Teraz najchętniej siedziałbym pod kocem i oglądał seriale. Nawet w pracy nie chce mi się na przerwać integrować z ludźmi, bo czuje jakiś wstręt do tego wszystkiego.
Z jednej strony poczucie samotności, a z drugiej strony jeszcze większa chęć odcięcia się od świata. Jak żyć? Co ze sobą zrobić, żeby wyjść z tego #!$%@?? Często mam jakieś postanowienia typu "idę na siłownie", "będe się zdrowiej odżywiał", "będe się uczył angielskiego", ale to słomiany zapał i brak motywacji sprawia, że po kilku dniach wszystko wraca do normy. Mam 24 lata, z jednej strony mało, z drugiej strony jak widzę, że znajomi, którzy są ze swoimi partnerami od liceum planują śluby/biorą śluby i ustawiają swoje życie to czuję się jak przegryw

#zalesie #samotnosc #depresja #tfwnogf #zwiazki #problemypierwszegoswiata #logikaniebieskichpaskow #gorzkiezale #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: ludolfina98
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie użalaj się przede wszystkim.. Po co masz tracić czas na jakieś #!$%@?. Masz jedno #!$%@? życie, więc chcesz to stracić? Jesteś młody i ostatni rok masz 24 lata. Pomyśl sobie jak będziesz miał 40lvl i co pomyślisz o tym okresie i jak go zmarnowałeś - "miałem dołek, było mi źle, oglądałem seriale, było #!$%@?". Jesteś zawodnikiem i działasz. Działaj i obudź w sobie olbrzyma. Pójdź na spacer, pójdź pobiegać,
OP: @kkpol No spoko, ale co z tego, że pójde pobiegać, na siłownię, uczyć sie angielskiego, przeczytam ciekawą książkę i pojadę na wakacje na Madarę ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli nie będę miał się z kim tym podzielić? Gdybym miał towarzysza lub towarzyszkę, której/któremu samej z siebie zależałoby na rozmowie lub spędzeniu czasu ze mną byłoby o wiele łatwiej, także w zakresie motywacji. To jest mój obecnie
edimedi: > co z tego, że pójde pobiegać, na siłownię, uczyć sie angielskiego, przeczytam ciekawą książkę i pojadę na wakacje na Madarę ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli nie będę miał się z kim tym podzielić?

mam to samo :( wszystko wydaje się bez sensu bo nie ma różowego, nie ma z kim dzielić się życiem i też jak Ty miałem przez wiele lat dziewczynę. Czasem myślę, że
@AnonimoweMirkoWyznania: Znajomych się często poznaje przy okazji czegoś. Może spróbuj czegoś nowego, zapisz się na jakiś kurs (fotografia? malowanie? rysunek?) - fajnie jakby to było coś co lubisz, ale może być coś zupełnie nowego. Tam zawsze też poznasz ludzi, znajomość wywiąże się sama z siebie i odżyjesz :) polecam ! :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozumiem Twoją sytuację. Po co mi to wszystko, jak nie mam dla kogo tego robić? Jak nie mam, z kim się tym podzielić? Może zacznij od ułożenia sobie tego, co Ci sprawia radość, staraj się zaprzątnąć tym myśli, a w międzyczasie spróbuj czegoś nowego, jak zapisanie się gdzieś, gdzie ludzie podzielają Twoje pasje. Do tego czasu Twoja samoocena wzrośnie, co się na pewno przełoży na kontakt z innymi.