Wpis z mikrobloga

Jest pierwszy zwiastun! Czy ktoś jeszcze tak jak ja czeka na tą perełkę, która bez hype'u zdołała zrobić zamieszanie?
Na ten moment jedyna emitowana space opera, naprawdę dobra realizacja i (o dziwo) trzymający się kupy scenariusz.
Ja osobiście bardzo się niecierpliwię, ale niestety musimy poczekać aż do lutego.
Tymczasem zapraszam was na przedsmak tego co czeka nas w drugim sezonie:

#theexpanse #seriale #expanse #trailer #zwiastun
franaa - Jest pierwszy zwiastun! Czy ktoś jeszcze tak jak ja czeka na tą perełkę, któ...
  • 15
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: A po naszemu to czasem nie wyszła tylko pierwsza część? Przynajmniej wydaje mi się, że tak było przy okazji premiery pierwszego sezonu. Co prawda daję radę z czytaniem książek po angielsku, ale gatunek SF jednak ze względu na "naukowy" język sprawia mi nieco kłopotu. Zdecydowanie wolę czytać w rodzimym języku.

  • Odpowiedz
@franaa: Chyba rzeczywiście. Czytam wszystko po angielsku(chociaż The Expanse jeszcze nie czytałem, ale zamierzam się zabrać) i nawet nie pomyślałem żeby sprawdzić czy zostały przetłumaczone.
  • Odpowiedz
@Kowal04: Z tego co widzę po opiniach na lubimyczytac to skopali tłumaczenie pierwszej części + w ogóle to ją rozbili na dwie książki. Przez to, że w ich tomie pierwszym nie działo się zbyt wiele to ludzie pewnie niechętnie sięgali po tom drugi. Literówki to też nie jest dobry sposób na zachęcenie czytelnika.
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: Stąd moja sugestia reedycji. Ogólnie rozbicie tak cienkiej książki na dwa tomy jest bezczelne. Szkoda, bo to jedna z najciekawszych pozycji space opery na rynku.
  • Odpowiedz
@franaa: full, obejrzałem 1 sezon w 1 dzien i sie zajarałem całym systemem, czekam na marsa jak go pokaza. fajnie wykombinowali z koloniami w pasie, grawitacja obrotowa ceresa np
  • Odpowiedz
@franaa: TAK! Czytałem książkę, wiem co się stanie, praktycznie każdą scenę z trailera potrafię umiejscowić w fabule, ale i tak się nie mogę doczekać, żeby to zobaczyć.
  • Odpowiedz