Wpis z mikrobloga

@starface: w zeszłym roku przyjechałem do Polski z moją znajomą - niemką i gadaliśmy no nie po innemu jak po niemiecku, choć starała się wyłapywać polskie słówka. nawet nie wiesz ile było sytuacji w których ludzie sie na nas patrzyli jak na jakiś z innej planety, a raz otarłem się o #!$%@? od jakiś patusów.
@starface: Pani Czajka dużo czasu przesiaduje w korpo, telewizji i na uniwersytecie, a czasami powinna przejść się po prostu ulicą i zobaczyć, że debil zawsze znajdzie pretekst, żeby kogoś sprać. Zresztą w zeszłym tygodniu byłem świadkiem pobicia - dwóch łysych Sebków i jeden bił drugiego. Jakimś cudem afery na całą Polskę nie było. Ale wiadomo, Jarosław uderza w inteligencję.
@starface:
A coś tu pozostawia wątpliwości?

Jeśli faktycznie było tak, jak pisze profesor i nie pominął niczego istotnego (przecież chyba nie nawrzeszczał na napastnika po szwabsku, że jest polską świnią i w ogóle to heilhitla) -- sprawa jest prosta. Sprawcę trzeba znaleźć i szybko a dotkliwie ukarać.

Nie wiem czy ktokolwiek ćwierć-rozsądny chce żyć w kraju, gdzie bij0 profesorów za to, że rozmawiają po niemiecku.

Tam, gdzie w Polsce działa nacjonalistyczny
@starface: Ja tylko czekam na najbliższe 11 listopada, bo to może być inba, o jakiej opowiada się wnukom przy kominku. Bo nagle się okaże, że nacjololo to jednak nie za PiSem i Policją xD
@starface: Bez jaj, codziennie w Polsce ludzie dostają oklep od idiotów, bo się na nich popatrzyli, bo nie mieli 2 zł pożyczyć czy z 1500 innych powodów. Tym razem trafiło na profesora i jakiemuś idiocie nie spodobał się język niemiecki. Zwykły przypadek i tyle. Każdy przypadek agresji jest godny potępienia i nie bronię tutaj żadnego sebixa.
Każdy komu zdrowie mile też nie odpowiada opryskliwie do idioty, bo to igranie z ogniem.
@starface: ale taguj #buldupy.

Po pierwsze, jej wersja rozmija się z wersją Profesora (na tvnwarszawa.pl jest wywiad z nim). On mówi, że próbował grzecznie tłumaczyć, że jego rozmówca jest Niemcem i nie zrozumie po polsku, ona natomiast pisze, że ten zapytał "A dlaczego mam nie mówić po niemiecku?" i dostał od razu w twarz. Może ton tego pytania był na tyle ekspresyjny, że ten idiota go uderzył? Oczywiście nie usprawiedliwiam
@starface: to daj jakieś statystyki ilu obcokrajowców było w ostatnich latach pobitych w Polsce z powodów rasistowskich? I czy jest to więcej niż w latach poprzednich? I jak się to ma np. do średniej europejskiej - dajmy na to w liberalnej Szwecji, UK? Wiesz? Nie wiesz, tylko grasz na emocjach głupich ludzi.

Ja np. byłam pobita w UK za bycie Polką i zadałam sobie trud, żeby sprawdzić czy był to przypadek