Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że #boldupy o LPG w samochodach mają zawsze osoby, które nigdy go nie miały lub jeżdżą dieslem? Nie potrafie zrozumieć tego hejtu na LPG. Co w nim złego? I te komentarze do #pokazauto 14 letniego audi 1.8t z lpg ,,jak Cie nie stac na lanie pb to nie kupuj takiego silnika tylko seicento" xd jeździsz tanio, jak dobrze zrobiona instslacja to nie ma strat mocy...tu nie ma minusów #motoryzacja
  • 209
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MZ23: paradoks jest taki, że LPG jest bezpieczniejsze niż benzyna gdyż zbiornik i cała instalacja jest skonstruowana tak, że nie wybucha a zawory mają za zadanie wypuszczać gaz stopniowo by mógł się spokojnie wypalić.
W sumie gdyby można było kupić zbiornik LPG w miejsce zbiornika paliwa to byłoby super.
  • Odpowiedz
@dofrytekkucharek:
Moze odpowiem Ci na to z troche innej strony. Skoro zakladasz gaz zeby zaoszczedzic pieniadze, to po co kupujesz benzyne zamiast diesela?
Gaz ma sens (daje oszczednosc) jesli:
a) kupujesz juz zagazowane
b) zamierzasz nim jezdzic dluzej niz okolo 7 lat (przy normalnej jezdzie), bo po takim czasie instalacja gazu Ci sie zwroci UWAGA wzgledem diesel-a
W innym przypadku jesli chcesz osiagi, ale chcesz tez oszczedzac to duzo taniej
  • Odpowiedz
Pudzian ma Hummera przerobionego na gaz, to chyba wyczerpuje temat.


@Mordeusz: To jest jedna z najlepszych akcji marketingowych w historii Polskiej reklamy. Pudzian dostał kasę za reklamowanie firmy zajmującej się montażem instalacji gazowych, a ten Hummer to ich democar. Wystarczyło to jednak aby każdemu psychofanowi LPG dawać koronny argument we wszelkich sporach na temat wyższości nadgazu nad innymi rodzajami paliw.

Nie jest tajemnicą, że Pudzian ma mieszkanie na jednym z
  • Odpowiedz
Wystarczyło to jednak aby każdemu psychofanowi LPG dawać koronny argument we wszelkich sporach na temat wyższości nadgazu nad innymi rodzajami paliw.


@BarteckR: Jeżdżę dieslem. A mój komentarz wziął się z tego, że nie uważam, żeby szkalowanie LPG miało coś więcej wspólnego z prawdą niż to, że ludzie niemający LPG mają ból dupy o to, że inni jeżdżą taniej. LPG nie jest idealne, ale z całą pewnością już wiadomo, że kosztem
  • Odpowiedz
ej ale do 1.8t nie da się założyć gazu XDDD


@Zenit_b: Od kiedy? Toż to konstrukcyjnie prehistoryczne 1.8 125KM z dodatkową pierdziawką.
Nawet do silników typu FSI / TFSI da się założyć gaz tylko jest to ultra kosztowne i skomplikowane, a co za tym idzie nieopłacalne.
  • Odpowiedz
@dob3k: bzdury piszesz. Instalację wliczasz sobie w cenę zakupu samochodu i masz oszczędność od pierwszych kilometrów. Diesel jest fajny, dopóki nie padną wtryski, bo gorsza ropa się trafiła. Trzecia sprawa - na LPG może mieć więcej mocy, niż na PB. Był filmik ostatnio na ceramizerze, Golf 3 z ponad 300tys przebiegu - katalogowo 75, na hamowni - 85. Masz tę swoją utratę mocy...

@MZ23: pytanie jaki golf, jaki
  • Odpowiedz
b) zamierzasz nim jezdzic dluzej niz okolo 7 lat (przy normalnej jezdzie), bo po takim czasie instalacja gazu Ci sie zwroci UWAGA wzgledem diesel-a


@dob3k: jak Ci to wyszło skoro nie znasz naet przebiegów ani paliwożerności silnika? Przez 7 lat to różnica wychodzi bliższa aktualnej wartości tego samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego wygodnie pomijasz osprzęt bo koszty samochodu to nie tylko paliwo, w turbodieslu
  • Odpowiedz
@Zielony34: no oczywiscie ze mozesz od poczatku zalozyc instalacje gazowa ale nie w tym rzecz. Patrz nizej.
@xetrov:
Kupujac instalacje placisz okolo 3000zl.
Czyli juz masz dodatkowe koszty przy zakupie.
Spalanie LPG masz na poziomie okolo 12l na 100km a cene okolo 1,60zl za litr.
Spalanie diesela masz
  • Odpowiedz
@dofrytekkucharek: Wszystkim nam powinno zależeć by jak najwięcej samochodów jeździło na gazie. Mniej zanieczyszczeń w powietrzu. Ale dla Januszy samochód który nie kopci, to nie samochód. Hejterzy gazu to debile.
  • Odpowiedz
W obu przypadkach ta sama pojemnosc i w tych samych warunkach (nie wiem czemu zanizasz lpg a zawyzasz spalanie diesela) na 100km a cene okolo 4,15zl za litr.


@dob3k: dlatego że benzyna która spali mi średnio 12 litrów to jest silnik w okolicy 200KM (207KM z automatem paliło mi tyle), ropniak o podobnej masie, zapewniający podobne osiągi i w podobnej jeździe spali mniej więcej tyle ile napisałem, parę samochodów już pod tym kątem testowałem.

To jest 7 lat jezdzenia po 7500km rocznie czyli srednio tak naprawde. Podejrzewam ze wiekszosc osob robi srednio tyle rocznie. Chyba ze ktos pracuje w innym miescie albo jego praca jest jezdzenie po
  • Odpowiedz