Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że #boldupy o LPG w samochodach mają zawsze osoby, które nigdy go nie miały lub jeżdżą dieslem? Nie potrafie zrozumieć tego hejtu na LPG. Co w nim złego? I te komentarze do #pokazauto 14 letniego audi 1.8t z lpg ,,jak Cie nie stac na lanie pb to nie kupuj takiego silnika tylko seicento" xd jeździsz tanio, jak dobrze zrobiona instslacja to nie ma strat mocy...tu nie ma minusów #motoryzacja
  • 209
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gmitek: Usmiałam się, bo przypomniałes mi, ze faktycznie kupiłam później jakąś górę do obudowy filtra z czyms takim jak korek, żeby te powietrze wybijało bez odpinania obudowy :D.
  • Odpowiedz
@dofrytekkucharek: jako ze diesla mam, zazdroszcze wam tego gazu jak rzadko co. Moze i mam wolno ssace 1.9 ktore pali przy sredniej 70km/h ok 4.5/100 w mieście kolo 6, ale i tak boli gdy tankuje xD
A kumpel walnie za 15zl i cieszy sie jazdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeździłam na gazie, ale stokroć wolę diesla. Gaz jest delikatny. Gaz szybciej zajezdża silnik. Wymiany filtrów, lekko pryzbrudzony filter może zamulić instalację. Co chwila miałam problem z gazem. Zalewało reduktor. Strzelało w dolot, odpinało filter powietrza. Oba samochody na gaz ciągle miały jakiś problem. Diesle uwielbiam.


@Saragaya: ale wiesz że to wina tego że miałaś jakiś zabytek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie trzeba się srać z
  • Odpowiedz
@dofrytekkucharek: nie będę czytał tej gównoburzy, może ktoś już to napisał. nie obchodzi mnie na czym jeździsz, możesz nawet na węglu, ale przez niższą cenę gazu, ci którzy go tankują płacą mniejszy podatek drogowy, a z infrastruktury korzystają w tym samym stopniu, co jest oczywiście nieuczciwe.
  • Odpowiedz
@dofrytekkucharek: z lpg są w sumie tylko dwa problemy jeżeli już się czepiać:
1) zajmują miejsce w bagażniku - bywa to bardzo problematyczne zwłaszcza gdy jedzie się w kilka osób
2) bardzo często nie można wjeżdżać na parkingi podziemne.
Z innych pobocznych to zasięg pojazdu ale zawsze można wsadzić większa butle, jednakże wtedy wracamy do punktu pierwszego.
  • Odpowiedz
- Ci, którzy uważają, że gaz jest dla biednych, to snoby. Przecież jeżeli nie ma różnicy w jeździe, a założenie instalacji nie wpływa źle na silnik, to czemu tego nie zrobić? Jeżdżę na gaz, bo potrafię liczyć - powiedział jakiś czas temu w wywiadzie dla gazeo.pl Pudzianowski.


@robertoson: @Mordeusz: nie wdając się już w dyskusje LPG vs. benzyna to ja jednak dostrzegam coś zabawnego w takiej wypowiedzi Pudziana. Z jednej strony argumentacja racjonalna "potrafię liczyć' z drugiej strony zakup Hummera H2, samochodu za drogiego, z ogromną utratą wartości, mocno niepraktycznego, kiepsko wykonanego etc.

Rozumiem, że się komuś H2 może podobać - ale to mocno nieracjonalny wybór. Trochę jakby dla szpanu podpalać papierosy banknotami, ale tylko
  • Odpowiedz
@dofrytekkucharek: @Chaczins: @xetrov: @xylorinn: Proszę was nie hałasujcie tak tym tematem jak to tanio na lpg bo sam jeżdżę teraz dieslem i w przyszłości chce coś benzynowego z lpg. Zaraz ktoś z góry tu zobaczy jak to jest tanio i skończy się ta taniość bo przypieprzą kilka akcyz i będzie po zabawie. Po co ten rozgłos. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz