Wpis z mikrobloga

via Android
  • 7
@Guezeman helmut i tak nie wie co tam jest napisane a my kierowcy z niepełnym podstawowym to i tak nie wyłapiemy więc wszystko git i pora na cs'ka ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
Nie powinno być tą rudą? Naprawdę ktoś wali babole nawet w reklamie?


@Guezeman: a ty zamiast sprawdzić najpierw, czy sam nie walisz baboli całe życie, to wolisz się tym pochwalić w internecie xD
  • Odpowiedz
Nie powinno być tą rudą? Naprawdę ktoś wali babole nawet w reklamie?


@Guezeman: Nie, poprawnie jest "tę rudą". O co pytali? O tę rudą butelkę, tę rudą ciecz, tę rudą wódkę, itd. Tą rudą to można się doprowadzić do stanu nietrzeźwości, ale najpierw trzeba tę rudą kupić.
  • Odpowiedz
Zawsze mnie to zastanawiało jak można tak obrzydliwe nazwać produkt spożywczy ¯_(ツ)_/¯

Nie dość że żołądkowa to jeszcze gorzka
  • Odpowiedz
@monky nigdy nie rozumiałem dlaczego wódkę nazwali "żołądkowa". Zawsze mi się to kojarzyło z kwasem z żołądku, czyli z żygami, tak jak by do produkcji wykorzystywali wymiociny ludzi, bleh...
  • Odpowiedz
@StachuStach: to bez znaczenia, w przypadku wódki też jest tę rudą (wódę). Rzeczownik rodzaju żeńskiego w bierniku (kogo, co) łączy się z "tę". W narzędniku (z kim, z czym) łączy się z "tą".
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@misiek735 @adek_sggw

"Żołądkowa Gorzka to marka, która ma korzenie sięgające XIX wieku. Jej historia rozpoczęła się od małej gorzelni w Polsce, która produkowała wódkę o wyjątkowych właściwościach. Nazwa “Żołądkowa” nawiązuje do jej klasycznego zastosowania jako środka na dolegliwości żołądkowe."
  • Odpowiedz