Wpis z mikrobloga

  • 2
Witam po przerwie. Wegetarianska, wlasciwie to weganska bomba proteinowo - weglowodanowa, dobra rowniez dla miesozercow ktorzy chca odetchnac od jedzenia padliny i wrzucenia troche bogatych w witaminy i blonnik warzyw. Obserwujcie tag, bo caly czas pykalem zdjecia, wiec jutro wrzuce pare innych pomyslow. W sumie nic szczegolnego, ale smakuje zajebiscie.

soczewica 210g
ciecierzyca 50g
kotlety sojowe ala schabowe, te w zielonym opakowaniu, Sante to gowno 95g
pol papryki czerwonej 75-90g
opcjonalnie mozna dodac zielona rowniez
pol cebuli 100g
czosnku z 6-8 malych glowek 10-15g
sos pomidorowy lub bolonski gotowy z lowicza kolo 85-100g
sol, papryka slodka, chili do przyprawienia kotletow sojowych
olej kokosowy 20ml / 18g

Jak wejde na kompa to wrzuce przepis.

Makro:

1446 kcal
bialko 114,5g where dya get yo protein from brah
wegle 177,3g
tluszcz kolo 20g z czyms przez olej kokosowy na ktorym to wszystko "smazylem", a wlasciwie udusilem
blonnik 33g

Siekacie warzywa na drobno, wczesniej zalewacie soczewice myjac ja, gotujecie z 8-10minut w innym garnku, ciecierzyce warto przygotowac wczesniej albo wrzucic z puszki ( choc smak to niebo a ziemia, swieza lepsza ). Czekacie az cebula z czosnkiem, papryka przyjmie lekko szklisty polysk, wrzucacie sos, mieszacie, wrzucacie kotlety wczesniej ugotowane przez 8-10minut, dusicie wszystko przez 10-15 minut. Lapiecie za jakas duza miske, wrzucacie wszystko, mieszacie i szamacie. Tyle cudów. Pozdrawiam, kucharz Jan Mieszko.

#veganmaze juz nie vegan XDD #mikrokoksy #dieta #wegetarianizm #weganizm #wegeterror i #silownia
maze - Witam po przerwie. Wegetarianska, wlasciwie to weganska bomba proteinowo - weg...

źródło: comment_6d0kkxi7o35bhyqY2xB2toqLrlaRB152.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
powodzonka w przyswajaniu roslinnego bialka ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


@green_lantern: przyswaja się bardzo zacnie, edukacja nie boli.

bialka roslinnego organizm ludzki nie przyswaja, brakuje mu aminokwasow


O, to ciekawe. Których konkretnie aminokwasów nie ma w roślinach? Odpowiedz, albo usuń konto.

nie jestem wege ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale poprosze o jakieś źródło odnosnie nieprzyswajania białka roślinnego,
  • Odpowiedz
@grecki: bardzo rzadko jaja od pewnej pani, kurki maja tam zajebiste zycie :D czasem ser zolty na pizzy i lody, oprocz tego po staremu. Miecha nie tykam, bo juz mi sie odwidzialo po tych 7 miesiacach lol. Podejrzewam, ze jakbym mial wiekszy wybor weganskiego zarcia to nawet sera bym nie jadl.
  • Odpowiedz
@grecki: niech się śmieje ze mnie XD mnie po prostu śmieszy ta moda na wegetarianizm/weganizm, a tak poza tym to system żywienia jak każdy inny, tylko czesto to obnoszenie sie wege z tym to jest jakaś parodia ( ͡° ͜ʖ ͡°) HURR DURR NIE JEM MIESA, ZWIERZETA SA SZCZESLIWE I NIE CIERPIĄ
  • Odpowiedz
mnie po prostu śmieszy ta moda na wegetarianizm/weganizm


@ziutek1294: To nie moda.

tylko czesto to obnoszenie sie wege z tym to jest jakaś parodia


@ziutek1294: to Twoje sumienie daje o sobie znać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli poświęcisz 10 minut na prawdziwe zastanowienie się nad tą, jak to nazwałeś, modą, to możesz dojść do zaskakujących wniosków.
  • Odpowiedz
@grecki: jeśli w twoim przypadku to świadomy wybór i przemyślany to szanuje, ale jak widze/słysze jak to opowiadają i lansują sie bo są wege to mnie to po prostu śmieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powtarzam jeszcze raz system żywienia jak każdy inny, ale nie wiem może jakieś tępe gwiazdeczki, głupie artykuły rodem z Pani Domu sprawiają, że ludzie mają z tego jedną wielką bekę! BEZGLUTENOWA SALATA!!!ONEONE!ONE!!!111ONE
  • Odpowiedz
@ziutek1294: a tu masz rację - wiele osób wskakuje na chwilę na wege, bo modne, bez jakiegokolwiek zaplecza i z jedynym powodem by trzasnąć fotę na insta pod tagiem "gogreen", po to by za miesiąc wrzucić "omg ale tęskniłem za stejkiem". Tępe #!$%@? ;)

Jeszcze na szczęście nie jest na poziomie glutenu (oborze gluten zabija), choć na to się zanosi.
  • Odpowiedz
@grecki: i o to mi chodzi :) Nie ma idealnego systemu żywienia, każdy znajdzie coś dla siebie. A gluten XDD przytoczę rozmowę mojego taty z kuzynką
-Wujek, ja teraz glutenu już też nie jem, nie tylko miesa. Unikam też glutenu
-yhym...
- i ja normalnie wujek wiesz jak zjem coś z tym glutenem, to ja go tam czuje w środku
  • Odpowiedz
@ziutek1294: nikt zdrowy na umyśle nie idzie za jakąś gównianą wege modą choć może to i dobrze, że to modne. Tak czy siak, każdy powinien mieć jakieś swoje przemyślenia i zdecydować czy chce być prymitywem czy ma trochę #!$%@? empatii. Ja zrobiłem to z kwestii prozdrowotnych, ale potem naszły mnie inne przemyślenia po których po prostu nie chce mi się już tykać martwych zwierząt o ile mam jeszcze co zjeść ;)
  • Odpowiedz
@grecki: @maze: musicie zrozumiec, im szybciej tym roztropniej, i nie mowie zebyscie wierzyli mnie ale poczytajcie BADANIA oraz fora ale nie te fora wyznawcow wege i jogi albo greenu ale normalnych ludzi, ze wegetarianizm i weganizm to moda, tylko i wylacznie, nie ma nic wspolnego ze zdrowiem i BARDZO, nie troche, BARDZO szkodzi organizmowi czlowieka
  • Odpowiedz
co tutaj jest mało pożywne :D poza tym bialko roslinne jest super, nie odczuwam zadnych spadkow ani sily, ani masy miesniowej, ŻADNYCH. Rola białka również jest i była przeceniana.


@maze: twoj przepis, wrzuc sobie skladniki chociazby do fatsecret albo profesjonalniej do biga i Ci pokaze jakie pozywne to twoje danie, az sie zdziwisz i moze nawrocisz
  • Odpowiedz
bialka roslinnego organizm ludzki nie przyswaja, brakuje mu aminokwasow, to ze jest zdrowe to marketingowy belkot dla idiotow wegetarianow. Wegetarianizm to najwiekszy wymysl XX wieku.Czlowiek ma jesc mieso.


@green_lantern: Gorszej głupoty nie słyszałem dawno
  • Odpowiedz
@grecki: @shz: @maze: dobrze ze ja mam #!$%@? i wszystko wrzucam do jednego wora ( ͡° ͜ʖ ͡°) białko to białko, tłuszcz to tłuszcz(ale troszke wiecej uwagi poswiecam, zeby urozmaicac skad), węgle to węgle, liczą się tylko dla mnie tylko cyferki, IIFYM to jest coś pięknego i polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz