Wpis z mikrobloga

Zdecydowałem się na nowe #laczki pod #rower #mtb.
http://rowertour.com/shimano-sh-xc70-czarne-buty-mtb.html
Pytanie gdzie je najtaniej kupić i czy brać lekko za małe czy lekko za duże ?
Rozmiarówka #shimano jest tak dramatycznie dziwna, że po 1h mierzeniu butów już sam nie wiem. Btw to będą moje pierwsze buty SPD. Pedałów jeszcze nie wybrałem.
#pytanie #firstworldproblems #niewiemcowybrac #spd #mazoviask #maratonrowerowy
Pobierz tomczyk85 - Zdecydowałem się na nowe #laczki pod #rower #mtb.
http://rowertour.com/s...
źródło: comment_MN3kcVYummIebQAjMfCVOGAoUXkIKwfK.jpg
  • 21
@tomczyk85: poszukaj na allegro albo na googlach, jest dokladniejsza rozmiarowka jako tabelka, gdzie jest podany zakres dlugosci stopy do jakiego numeru pasuje. Genralnie jak rozmiar powiedzmy 46 to 29.3cm to shimano chyba zaleca 28.2-28.7 bo kaza zostawiac 0.5cm zapasu i tak tez powinno byc.
@damian_co_dalej: Przymierzałem je 44 i 45, ale mam problem jeszcze taki, że mam lewą stopkę 0.2 cm dłuższa. I teraz nie wiem jaki rozmiar wybrać. Każdy będzie zły, ale jeśli już brać to bardziej dopasowane czy mniej z większą ilością luzu ?
Czy narzekasz i lepiej brać lekko bardziej dopasowane ?


@tomczyk85: Poważnie masz zamiar pytać innych zamiast zrobić tak jak za każdym razem gdy kupujesz jakiekolwiek inne buty? Pierwszy raz w życiu to robisz? Kto inny będzie w nich jeździł czy ty? Jak 44 to za mało a 45 to za dużo to weź 44.5 albo wide fit. A 2 mm to tyle co obcięcie paznokci albo grubsze skarpetki, nie jest to
@dran2: To nie są buty do chodzenia po galerii handlowej tylko do specyficznego rodzaju wysiłku na pedałach SPD. Jak ktoś się zna na tym to wie, że np. jak kupisz za luźne buty to mogą spadać w fazie ciągnięcia nogi do góry. Sporo jest wykopków rowerowych fanatyków i wolę na bazie ich opinii i jeszcze raz przymierzenia stwierdzić, który rozmiar będzie dla mnie idealny.
Sporo jest wykopków rowerowych fanatyków


@tomczyk85: Tak i śmiem się uważać za jednego z nich ;) Buty i siodełka, kaski to osobista, bardzo anatomiczna kwestia w której każdy kto coś co doradzi kłamie. Niekoniecznie świadomie, i możliwe ze w dobrej woli, ale nie będąc tobą nie może doradzić dobrze. Dlatego bierz taki rozmiar jaki sam uważasz. A w najgorszym wypadku taki jak zaleca producent a nie anonimowy mirek któremu coś kiedyś