Wpis z mikrobloga

@SerCheddar: A co jeśli wolą Boga jest by pójść do lekarza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ten sposób wszystko można podważyć. Można powiedzieć przecież, że osoby cierpiące niedostatek powinny nadal go cierpieć, bo taka jest wola Boga. A przecież Chrystus powiedział :

Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim
@Mald:
Weźmy raka. Jak chcesz.
To nie zależy ani od Ciebie, ani od lekarzy czy wyzdrowiejesz. Ale może podczas leczenia coś zrozumiesz? Może ocierając się o śmierć docenisz życie? Może w szpitalu, podczas choroby poznasz kilka osób, które zmienią Twoje życie? Pomyśl o tym inaczej niż o dziadku z brodą na chmurce. Nie bądź tak ograniczony, rozszerz swoje spojrzenie na świat. I mówi Ci to dzieciak chrześcijanin.
@DywanTv: Rozszerz spojrzenie... Nie wcale ode mnie nie zależy ani od lekarza, wszystko zależy od boga.
Całe to bożenie jest tylko żebyś człowieku na tace dał, kopertę, rozszerz myślenie!
Wiem wiem, zarzucisz mi że nie musisz dawać ale, i tak dajesz.
@SerCheddar:

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wierzący chodzą do lekarza, poddają sie zabiegom, biorą lekarstwa itd.?


Dodatkowo, przecież istnieją katolickie pomoce medyczne, jak np. Zakon Maltański. Istnieją poradnie psychologiczne przy parafiach, lekarze stowarzyszeni w różne organizacje. KK jest największą organizacją na świecie, która niesie wszelkiego rodzaju pomoc
@Mald: Człowiek dostał wolną wolę. Jeżeli zabiję Ciebie, to nie będzie to wola boża, ale moja. Morderstwa islamistów to ich wola, nie boża.
Tak, Hitler i Stalin powstali dzięki Bogu. Ale Bóg nie kazał ojcu Hitlera się nad nim znęcać. Bóg nie kazał Hitlerowi zabijać czy atakować inne narody. Człowiek ma wolną wolę.

Mnie też raczej nie obrazisz, ciężko by Ci było, w końcu się nie znamy.