Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wierzący chodzą do lekarza, poddają sie zabiegom, biorą lekarstwa itd.? Przecież wg nich nie można ingerować w wole Bożą? Jeśli tak miało być to niech tak będzie. Bo lekarz każe? Równie dobrze mogą iść do kościoła i modlić sie o wyzdrowienie. WTF?
#kosciol #ateizm #gimbokatolicyzm #wtf
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SerCheddar: Modlę się za lekarzy żeby dobrze diagnozowali i leczyli. Jeżeli nic nie pomaga wtedy modlę się o uzdrowienie i ludzi którzy wymyślą nowy lek. Coś robię źle?
  • Odpowiedz
@SerCheddar: #rakcontent bardzo. Jak chodzenie do lekarza jest ingerencją w Bożą Wolę™ skoro wszystko co się stało, dzieje i stanie zostało (zgodnie z dogmatami) przez Boga zaplanowane? Pytanie rodzaju dlaczego ateusze mierzą lata od narodzenia Chrystusa, no ja #!$%@? xD

Kto takie gówno plusuje?
  • Odpowiedz
@SerCheddar: gdybym byl św Piotrem to niechodzi bym do lekarza bo miałbym tak wielką wiarę że lekarz byłby mi niepotrzebny. Nie zapominaj że za czasów Jezusa też byli lekarze. Sam Jezus powiedział że zdrowi nie potrzebują lekarza. To w zupełnie innym kontekście ale jednak...
  • Odpowiedz
@DywanTv: dalej nie rozumiesz. To nie jest to samo. Teraz stwórz robota z ai, ale przy okazji wiedz co zrobi w każdej sekundzie swojego przyszłego istnienia. Będąc wszechwiedzacym i tworząc coś w taki a nie inny sposób skazujesz to coś na dokładnie jedna drogę zycia.
  • Odpowiedz
Stwierdzenie typu "bóg nie odpowiada za holokaust ponieważ został on spowodowany ludzkim działaniem, a ludzie mają wolną wolę" jest absurdem. Popatrzmy na Hitlera. Niektórzy uważają go za uosobienie zła. Są tutaj ludzie, którzy znają jego historię? Poczynając od jego patologicznego dzieciństwa, w którym główną rolę zagrał jego ojciec, do sytuacji i nastrojów panujących w niemieckim społeczeństwie, spowodowanych konsekwencjami I Wojny Światowej, rysuje mam się nieunikniona ścieżka do powstania człowieka głęboko skrzywionego, który
  • Odpowiedz