Jak masz niezdolność do pracy to nie możesz pracować legalnie i tyle.


@xdTM: oczywiście, że może. Nie pisz bzdur:

Uzyskanie orzeczenia o niezdolności do pracy nie jest równoznaczne z zakazem jej wykonywania. Osoby pobierające rentę mogą pracować zarówno w systemie pracy chronionej jak i na otwartym rynku pracy. Muszą jednak liczyć się z tym, że dodatkowe dochody mogą spowodować zmniejszenie a nawet zawieszenie wypłaty świadczenia. Co kwartał na swojej stronie
  • Odpowiedz
Podzielę się z wami, jak prawie byłem na skraju bankructwa, miałem układ ratalny w zusie, ogółem ciężki okres dla gastro, przez covid, tak naprawdę lockdown się zakończył w czerwcu i defakto 2-3 msc były na odkucie, ale w 2 miesiące nie nadrobisz 10 straconych…
Miałem układ ratalny w zusie, spoźniłem się pare razy z wpłatą i w grudniu Zus wypowiedział mi umowę.
03.01.2021 zajęli mi wszystkie konta spółki, do kwoty układu ratalnego
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karol91plch: Sposób działania państwa to zasługa każdego j------o rzadu od lat, PiS do ZUS nic nie ma, choć może ma ale nic nigdy nikt z tym nie zrobi. Nie tłumacze nikogo tylko taka dygresja ze działanie urzedasow i państwa w zakresie ściągana hajsu zawsze takie było
  • Odpowiedz
Mireczku a nie myślałes o pójściu do jakiegoś specjalisty od zus? Słyszałem że jak się dobrze zakręci to takie rzeczy umarzają ale nie wiem ile w tym prawdy. Kiedyś znajomy miał 50k długu u nich i skończyło się na tym że musiał zapłacić same zaległe zdrowotne a resztę mu anulowano.
Ps jeżeli potrzebujesz konta którego Ci zus nie zajmie to zakładaj revolut.
  • Odpowiedz
Ktoś nie stawił się na komisje z #zus pomimo dwóch wezwań. To co teraz? Zabiorą mu wypłatę do czasu wyjaśnienia sytuacji, ponownie wezwą? #pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siedzę z dzieckiem w domu bo młody dostał kwarantannę. Jak jest z papierami u pracodawcy na to? Wypełniam zwykły druk Z15A dla opiekuńczego czy coś innego powinno być? Dziewczyny w kadrach trochę się plączą i sam już nie wiem.

#zus #covid19 #koronawirus #prawo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

orientuje sie ktos czy jezeli ktos mial dzialalnosc iles lat temu i ma zaleglosci w zus z tytułu nieplaconych skladek, dzialalnosc zamknieta a teraz zatrudniony by był na etat to czy ubezpieczenie zdrowotne działa? czy musi uregulować dawne zaległosci?

#nfz #zus #firma #pracbaza #sluzbazdrowia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra popsułem dziś #zus wydrukowałem sobie bilet i wydrukowało się 50 xD eh a tyle pieniędzy biorą co miesiąc xD #heheszki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ScoobySnack: Jak cię wyjebią to już nie jesteś studentem od dnia w-------a. Jak sam przestaniesz chodzić to wtedy jesteś studentem do końca semestru. Najwyżej możesz co pół roku zapisywać się na jakieś nowe kierunki.
  • Odpowiedz
Pytanie o składki ZUS, jak nie płacić/płacić mniejsza składkę a mieć ubezpieczenie zdrowotne- jestem na jdg. Złamałem nogę w grudniu, na śliskim chodniku poza pracą (trojkostkowe złamanie plus złamanie strzałkowej). Pół roku mam pracę z głowy lub dłużej.
Ktoś miał podobną sytuację i jak to rozwiązał ?
#zus #jdg #kiciochpyta #wypadek
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darkmen2905: tak samo jak złota klatka dla osób które zarabiają dużo taki samo tutaj widać kartonowa klatkę w której podjęcia pracy jest zupełnie niepłacalne. Za zrezygnowanie z pracy tam jest dodatkowy zasiłek. W przypadku podjęcia pracy zasiłek przepada, a wypłaty wcale dużo więcej nie będzie a do tego 160h + dojazdy poza domem + koszty ( bilety, itp)
  • Odpowiedz
Takie elektryczne motocykle wraz z zainstalowaną "kuchnią" kosztują w Chinach około 3.5 - 4 tys. złotych. Kupujesz, parkujesz przy chodniku i sprzedajesz streetfood. Bez podatków, ZUS, sanepid i innych szykan aparatu opresji. Jak widać na moim filmie często się tam stołuje. Co o tym sądzicie?
#tosachiny #podatki #zus #dzialalnoscgospodarcza #zarabianie #biznes #nowylad
LuckyStrike - Takie elektryczne motocykle wraz z zainstalowaną "kuchnią" kosztują w C...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wpłaciłem skłądkę grudniową jeszce w grudniu, żeby było na starych zasadach, ale nie wysyłałem DRA bo podobno jak nie zatrudniam pracownikow to nie muszę.. W panelu świeci mi się tak jak na screenie. Na głównej afera, że zus zwraca składki, albo traktuje jako nadpłatę i nie rozlicza tego jako grudniowe... Co robić? W przelewie w tytule jest jak byk, że za grudzień...

Generalnie to jestem też na uldze na start (sama zdrowotna)
coolcooly22 - Wpłaciłem skłądkę grudniową jeszce w grudniu, żeby było na starych zasa...

źródło: comment_1642274097nCzjga0k1CGQZCWSToW7Ug.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zibizz1: nie rozumiem. Jest 15 już, to jak ściągnęli to czemu ta kwota widnieje?

Saldo WN wskazuje kwotę, która jest zadłużeniem z tytułu nieopłaconych składek na wskazany dzień, a saldo MA informuje o kwocie nienależnie opłaconych składek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@coolcooly22: to jest saldo na 2012-12-31 a wtedy było o 381,81 za dużo. To się już nie zmieni bo przeszłości nie da się zmienić xD
W saldzie na koniec stycznia będzie już 0,00
  • Odpowiedz