@kredzion: Ziomek opisuje Podsiadłę z wyglądu, potem mówi, że sprawdza czy wszystko jest gotowe, potem nie wiem, bo mama szeleściła folią aluminiową z kuchni, a na koniec "Wszystko ok, możemy zaczynać".
  • Odpowiedz
Triathlon skończony, czas na nowe wyzwanie :D

Jako, że jeśli chodzi o języki mam dar o wartości zero, a że słyszałem, ze w 100 godzin, wystarczy aby nauczyć się jezyka komunikatywnie, to postanowiłem to sprawdzić (z kolegą dla większej próby badawczej ;) ).

Padło na język z którym nie miałem styczności (Włoski).

zasady
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Firma, w której obecnie pracuję przyznała dziś pracownikom kasę na naukę języków, dlatego tak się zacząłem zastanawiać jaki język do nauki wybrać. Obecnie pracuje w firmie zajmującej się outsourcingiem usług księgowych BPO/SSC, gdzie jak wiadomo znajomość języków to podstawa.

Czym kierować się przy wyborze języka? Popytem na nie na rynku pracy w tym sektorze? Jeśli patrzeć na oferty pracy to najpopularniejsze poza angielskim są: #niemiecki #francuski #hiszpanski
matpomiek - Firma, w której obecnie pracuję przyznała dziś pracownikom kasę na naukę ...

źródło: comment_NEgIJJmI4p2ZhNuCgZivXMccjBQ7Wl4Q.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matpomiek: Żadnego języka na świecie nie nauczysz się tylko i wyłącznie z tego powodu, że ktoś ci dał na to kasę. Zaufaj mi. Wobec tego musisz sobie wybrać taki język, jaki ci sprawi przyjemność i jaki w ogóle będzie dla ciebie użyteczny. Taki, w jakim masz szanse się komunikować. Taki, w jakim widzisz jakąkolwiek przyszłość.

Inaczej cie powiem. Potrzebujesz MOTYWACJI. I tą motywacją na pewno nie jest darmowe szkolenie językowe.
  • Odpowiedz
Językowe Mirki i Mirabelki, czy polecicie jakąś szkołę językową w Krakowie, żeby uczyć się włoskiego od zera (znam raptem kilka słów)? Zajęcia koniecznie wieczorami, albo rano - od października, bo studenckie czasy już za mną.
Duolinguo fajne, ale na poważnie się chyba tam nie nauczę języka.
Wiem, że centrum włoskie organizuje intensywne kursy, ale pół września mnie nie ma, a informacji o niczym innym u nich nie znalazłem, więc chciałbym coś z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirabelki i mirki z #lodz. Chciałem zapytać czy ktoś czasami nie ma do polecenia jakiegoś nauczyciela (nauczycielki) języka #wloski ? Chciałem z żoną zacząć naukę od podstaw i szukamy kogoś kto spotka się z nami raz, może dwa razy w tygodniu, żeby nas pouczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki!

Robił ktoś z was certyfikat #deli albo #cils ? Nie mogę znaleźć żadnych materiałów do tych egzaminów na poziomie A2 lub B1.
Są tylko jakieś z 2009 roku :/

Byłbym wdzięczny za pomoc lub linki do jakiś dobrych baz e-booków, pomocy dydaktycznych ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopki!
Jestem przegrywem językowym, a muszę mieć pilnie tłumaczenie "Nie rozumiesz mnie" oraz "Nie rozumiem cię" w różnych językach. Angielski, dojcz, jakieś skandynawskie, ukraina aka rosja, francuski, hiszpański , nie wiem jakiś dubajski czy inny arabowy, wsyztsko co macie. Boje się wpisywać w google tłumacza, a nuż mamy tu jakiś poliglotów ;_: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jezykiobce #angielski #niemiecki #francuski
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ktoś tu zna język włoski i mniej więcej przetłumaczy?
Sarebbe bello essere nuvole ed avere un mondo da inseguire, fermarsi solo un attimo e se c'è noia scomparire..
#jezyki #wloski
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wloski
Mirki, zacząłem włoski na memrise i Duolingo i na tym pierwszym najpierw mam "ja moge/umiem" jako io posso, a za chwilę "umiem mówić po włosku" - so parlare italiano. Czemu nie io posso parlare?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej wykopki! Szukam ludzi do pracy w międzynarodowym korpo. Praca jest komfortowa, całkiem nieźle płatna (~1000 euro brutto), mało wymagająca - jedynym wymaganiem jest znajomość języków i umiejętność wysiedzenia w biurze. :D Póki co potrzeba pracowników w Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Jeśli ktoś z was miałby ochotę dołączyć do teamu to zachęcam do wysłania CV na zuzanna@elefanco.com (i po więcej szczegółów). #praca #jezykiobce #jezyki #pracbaza
n.....e - Hej wykopki! Szukam ludzi do pracy w międzynarodowym korpo. Praca jest komf...

źródło: comment_gy5kK95XYzVxe5Xx9sow7xLRg0j67Xzl.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach