Pytanie do wykopków, którzy załatwili #apostazja. Coś to zmieniło w waszym życiu? Uważacie, że było warto to formalizować? Dało to wam jakiś rodzaj satysfakcji, albo poczucie zamknięcia pewnego etapu? Doświadczenia z KK mam bardzo przykre, ich działania budzą moje oburzenie. Od czasu podbazy nie biorę w tym żadnego udziału i tylko figuruję w ewidencji.
#apostazja #wiara #kosciol
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ravenek: Warto. Tym bardziej, ze kościół zaczął zauważać nagły wzrost liczby apostatów. Każda apostazja jest sygnałem dla kościoła, ze ich działanie jest złe i przynosi odwrotne skutki.
  • Odpowiedz
@Ravenek: Tak, mowie z doświadczenia. Zrobiłem to, obyło się bez problemów. Wiem, ze to jest wciąż mało, ale mam nadzieje ze będzie coraz więcej i ze kościół się tego obawia.
  • Odpowiedz
Czy Bóg/pondnaturane siły istnieją?

Tak jak większość wykopu, jestem (a może bardziej byłem) dość sceptyczny co do wiary w Boga. No bo jak? Każdy steruje własnym życiem, każdy jest kowalem własnego losu, nie ma siły wyższej, która może nam pomóc, cała ta historia z Chrystusem i Biblią to ściema.

Ale mam wątpliwości.... pojawiły się one po mojej rozmowie z kuzynką i dotyczą "drugiej strony mocy". Poniżej historia z wczoraj + pytania:

Rozmawiałem
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jergen: Dla mnie prawie pewnym jest, że Bóg istnieje, ale oczywiście rozumiem tych, którzy są sceptyczni.

Co do egzorcystów to oni mają pełne ręce roboty. W USA jest tylko kilkunastu egzorcystów, widziałem kiedyś filmik jednego z nich - otrzymuje dziesiątki tysięcy telefonów rocznie. Na 5000 osób, które uważają się opętane tak naprawdę opętanych osób jest jedna lub dwie.

Więc to jest coś bardzo rzadkiego, ale się zdarza.
Księża egzorcyści rzadko
  • Odpowiedz
Jakie są konsekwencje upadku ludzkości?

Z powodu upadku utraciliśmy doskonałą więź, jaka łączyła nas z Bogiem. Bóg, jako sprawiedliwy Sędzia, nie może pozostawić grzechu bez kary. Dlatego spadł na nas Jego gniew, zostaliśmy skazani na życie w świecie pełnym cierpienia i śmierci, a ostatecznym losem, który powinien nas spotkać, jest wieczne potępienie.

#katechizmgdanski #kosciolexe #kosciol #wiara #chrzescijanstwo #religia #jezus
EwangeliawCentrum - Jakie są konsekwencje upadku ludzkości?

Z powodu upadku utraci...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zdecydowałem się. Nie widać kto jak głosował, zatem zachęcam do szczerych wyborów. Ankieta przedpołudniowa. #polska #mojatozsamosc #wiara #koronawirus

Trwa dla wielu pierwsza w naszym życiu pandemia. Jak często się modlisz?

  • Raz dziennie 3.8% (3)
  • Kilka razy dziennie 7.7% (6)
  • Nie modlę się 88.5% (69)

Oddanych głosów: 78

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2 lutego przypada święto Matki Boskiej Gromnicznej, czyli schrystianizowane święto ognia żywego, ognia ziemskiego.

Przed wprowadzeniem chrześcijaństwa bogiem ognia ziemskiego używanego przez człowieka był Swarożyc zwany też Radogostem. W późniejszych etapach kultury ludowej jego funkcje przejął Chrystus zwany Panem i Jezusińkiem, ale nadal używano wobec ognia po prostu miana boga. W mitach początkowo ogień zawsze jest własnością bogów i przypisany jest wyłącznie do krainy zaświatowej, w przypadku Słowian niebiańskiej. Według dawniejszych przekazów
c.....e - 2 lutego przypada święto Matki Boskiej Gromnicznej, czyli schrystianizowane...

źródło: comment_1612294302i1vjz5MuAw43ajatVceBAh.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ludzie pozostali w takim stanie, w jakim zostali stworzeni?

Pierwsi ludzie, podając w wątpliwość miłość i mądrość Boga i pragnąc niezależności od Niego, okazali Mu nieposłuszeństwo i upadli w stan grzechu, pociągając za sobą również wszystkich swoich potomków.

#katechizmgdanski #kosciolexe #kosciol #wiara #chrzescijanstwo #religia #jezus #ewangeliawcentrum #grzech
EwangeliawCentrum - Czy ludzie pozostali w takim stanie, w jakim zostali stworzeni?
...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lakukaracza_: Założenia były dobre? Czy ci ludzie czytali pismo? Czytali o tym jak Jezus pomagał największym grzesznikom? Czytali o filozofii chrześcijańskiej (która pochodzi z bibili i którą popiera KK) o wolności człowieka? Dosłownie jedyna twarda zasada którą muszą katolicy przestrzegać to rzeczy związane z ekskomuniką. Reszta to relacje między jednostką a Bogiem.

Ja tu mówię o komentarzu, bo akurat ksiądz mógł stwierdzić z rigiczem, że te dzieci nie wierzą i
  • Odpowiedz
W ten święty dzień tygodnia pamiętajmy, że tylko my mamy prawdziwą wiarę, a wszyscy przed nami i ci co żyją wśród nas są w błędzie wierząc w swoich bogów, to nasz jest w 100% prawdziwy i jest na to gwarancja. Pamiętajmy również o tym, że nasze cuda były prawdziwe, a cuda w starożytnym Egipcie, Grecji czy w małej wiosce w Ameryce Południowej to nieudokumentowane kłamstwa. No i najważniejsze, pamiętajmy, że gdyby nie
Reepo - W ten święty dzień tygodnia pamiętajmy, że tylko my mamy prawdziwą wiarę, a w...

źródło: comment_1612092569jnravMdUSHBbA4trQgRRty.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anecia889: dla niektórych ważniejsza jest rodzina i spokój babć niż życie w zgodzie z własnymi przekonaniami religijnymi. To właściwie jest wina starego pokolenia, które uczyło dzieci bezwzględnego posłuszeństwa nawet w sprawach wiary pod groźbą własnego zawału od obrażeń uczuć religijnych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach