Wpis z mikrobloga

Mirki chyba coś odjeaniepawiliłem ze stroną www - spadłem dość drastycznie w google dla no najważniejszego słowa kluczowego, ale od początku...

Odświeżam sobie wygląda strony www (i trochę treść) rozpocząłem od strony głównej. Zrobiłem nowy projekt, skopiowałem treści no i na chwilę opublikowałem stronę (zdublowana treść z głównej), żeby zobaczyć jak to działa na telefonie i podesłać znajomym do oceny. Po max godzinie stronę wrzuciłem z powrotem jako szkic.

W międzyczasie przekopiowałem sobie cały projekt do strony głównej i opublikowałem zaktualizowaną stronę główną. No i przy kopiowaniu nie zwróciłem uwagi, że jedna z sekcji strony skopiowała się 2 razy (czyli dublowanie treści). No i po tym wszystkim strona poleciała z 10-12miesjca gdzieś na 30 miejsce...

Teraz pytanie - co dalej zrobić? Czekać? Zmieniać cos dalej? Nic nie robić?

Strona to www.wypolerowany.pl, a słowo kluczowe "detailing wrocław"

#webdev #seo
  • 16
@Foxio: spambrain został końcem grudnia zaktualizowany, Google od... bali srogo bo dużo stron polacialo i to takie co mają w lighthousie optymalizację na 100 wszystko prawie a strony piszące spamowe treści i upchane słowa kluczowe SEO sforę po 30 wskoczyły to top 10
@hitmeneki: Kurcze nie rozumiem tego zrzutu ekranu.

@odysjestem URL czego takie same?? W sensie strony głównej i tej "makiety strony głównej"? Niee tamta miała url losowy z elmentora. Poprzednia wersja działała jeszcze gorzej (czas wczytywania) - teraz jest lepiej. Sprawdzam strony w GT i w Google. Ogółem tam raz pokazuje, że strona jest A a raz ze E... Obrazki na stronie ważą już tyle co nic. Wywaliłem, też jakieś fikuśne dodatki
@Foxio: nie obraz się ale chlew ładny kto co robił stronę? Jak widzę elemantora od razu wiem że kreatywna agencja uwolnij swój potencjał w sloganie?
@hitmeneki: Ok to jest jakaś forma przekierowania tak? To ja nic takiego nie robiłem - w sensie kupiłem na aftermarket stronę i na niej działam, nic z znikąd nie przenosiłem.

Teraz z ciekawość sprawdzałem w google search zapytanie dla strony głównej "www.wypolerowany.pl" i wywala błąd... To już nic nie rozumiem
Foxio - @hitmeneki: Ok to jest jakaś forma przekierowania tak? To ja nic takiego nie ...

źródło: google search

Pobierz
@Foxio: Żeby cokolwiek działało to trzeba by to najpierw wypozycjonować, #!$%@?ąc od grzebania. Przecież nie masz żadnych wartościowych linków do serwisu wiec samo postawienie storny i fakt, ze to się jakoś poindeksowało bo ma pare linków na krzyż (jakichkolwiek) to jedno, ale SEO i strategii to nigdy nie było ogarnięte. A szkoda...
@seozgred: Ok zgadzam się - wszystko do dupy.
Rzecz w tym, że strona powoli szła sobie do góry, łapiąc się już na 1 str. dla zapytania. Natomiast po zmianach runęło i w zsadzacie o to pytałem.

I tak zgadzam się, fajnie jakby była strategia, linkowanie, i całe seo itp. Natomiast wyceny, które otrzymywałem były delikatnie mówiąc kosmiczne, oczywiście bez gwarancji w tzw. "strategii długofalowej".

Wartościowe linki - no właśnie co to
@Foxio: Generalnie zastanów się jaki obszar usługowy Cię interesuje. Jeśli Wrocek i okolice to zrób sobie najpierw przez 3-6 miesiecy reklamy Ads i zorientuj się po słowach kluczowych czego ludzie szukają. Analizuj te słowa i decyzuj: które ida na SEO, które zostają w Ads, a które ida na bloga bo warto napisać o tym poradnikowo.

Punkt jest we Wrocku więc SEO lokalne łatwo zrobić a przynajmniej zadbać (poszukaj na Youtube mam