Wpis z mikrobloga

Chciałbym poznać bliżej inwestowanie na giełdzie, jak to działa i jak zacząć inwestować. Nie liczę na ogromne zyski od samego początku, po prostu chciałbym zgłębić wiedzę z czystej ciekawości. Możecie drogie Miruny polecić jakąś literaturę, strony internetowe albo od czego mam zacząć? #gielda #waluty
  • 20
szybko mnie sprowadziłeś na parter, ale dzięki. Ogarnę to sobie


@fatboy77: Tak to niestety wygląda. Giełda zanim ci coś da to przeciągnie cię po ziemi kilka razy. Każdy jeden wielki trader kasował kilka kont zanim nauczył się grać głową a nie sercem. A i demo do realu ma się jak masturbacja pod biurkiem do grupowego sado-maso ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fatboy77: To dobry czas na rozpoczęcie przygody z polską giełdą, bo ceny są niskie, o ile kupisz coś z potencjałem i jakąś dywidendą to za parę lat prawdopodobnie sprzedasz to z dużo większą przebitką niż zysk z lokaty.

Tak jak na górze, popieram powinieneś wrzucić jakąś realną kwotę na giełdę, wtedy są zupełnie inne emocje, inna motywacja. Ze względu na prowizje, nie opłaca się kupować za mniej niż ok. 1000zl. Z
@fatboy77: @michaljg: Nauka kosztuje,a lepiej według mnie wpłacić 100zł na giełdę niż wydać to na książkę o giełdzie. Na kontach wirtualnych prowizji nie ma, więc tutaj będzie pierwsza nauczka jak to w rzeczywistości wygląda i jakie trzeba mieć sumy, żeby się to opłacało. i że kupić i sprzedać wcale nie jest tak prosto jak na giełdzie wirtualnej.
Z tymi stu złotymi to akurat na spółkę e-Xim IT SA (EXM) wystarczy
@fatboy77: Jak ktoś będzie CI polecał coś konkretnego to znaczy, że sam ma te akcje i życzeniowo liczy na to, że urosną. Realnie to Twoja kasa więc sam musisz podjąć decyzję.
Ja jestem zwolennikiem analizy fundamentalnej, szukam spółek z niską wartością c/wk, dobrymi zyskami ale przede wszystkim systematyczną dywidendą 4-10%, wtedy nawet gdyby przyszedł jakiś kryzys to trzymam akcje, dostaję kasę z dywidendy i czekam na kolejną hossę.
Poelcam Ci stronę
@fatboy77: ja korzystam z domu maklerskiego mBanku i trading212. W mBanku kupujesz rzeczywiste akcje, ale minimalna kwota prowizji 19 zł na amerykańskich rynkach jest zabijająca przy małych kwotach.

Do zabawy mniejszymi kwotami bądź kupowania ułamków akcji używam trading212. Już ponad 10 lat są na rynku, wiec zdają się bezpieczni.
Jak chcesz to napisz wiadomość, to podrzucę Ci reflinka. To jest dobre miejsce do zabawy, wpłata minimalna 5 zł i darmowe wszystkie
@fatboy77: Jak sam nie umiesz znalezc takich podstaw ktore na wykop przewijaja się codziennie to po co ci to xd w co zainwestować też będziesz pytał wykop XD?
Znajdz jak grać zagraj za jakąs małą kwote i masz nauke.