Boże, dlaczego kurierzy w UK zostawiają paczki moim sąsiadom, skoro nawet nie zaznaczasz tej opcji podczas trackingu. Szczególnie Royal Mail, który dostarcza każdy list normalnie do skrzynki, ale ma wywalone na wszystko co nie jest wysokim priorytetem i nagle nie może jej znaleźć. Lepiej, żeby po prostu jej nigdzie nie dostarczali i wysłali maila, że nie mogli znaleźć moich drzwi zamiast wysyłać mnie na ekspedycję po sąsiedztwie. Ughhh #uk #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bank of England podniósł stopę bazową z 4.25% do 4.5%. Jest to 12 podwyżka od 18 miesięcy.

The base rate has risen from 4.25% to 4.5% - the 12th successive raise in a row

Ci co mają kończące się umowy na hipotekę i szukają nowych mają ostatnio "gorąco".
Przy 400k mortgage co nie jest niczym nadzwyczajnym na południu UK podwyżka raty miesięcznej może spokojnie dojść do 1000 funtów miesięcznie.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@konradpra: jesli wiezyc google to w UK jest 28 mln domostw. 37.5% ma mortgages, 27% jest splaconych. Reszta wynajmuje czyli tez sie moze landlord spoznic. 700 tys zalegajacych to 4% wszystkich. Nie mam pojecia ile jest srednio miesiac w miesiac ale ta liczba pewnie raczej rosnie.
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku Jako firma nie ma problemu, wystawiasz faktury i śmiga. Jako pracownik mało prawdopodobne, obsługa payrolls zagranicznego to są koszta które raczej tylko dla mocno poszukiwanych pracowników firma poniesie, a i to niechętnie, bo wtedy podlega też polskiemu prawu pracy.
  • Odpowiedz
Mediana na rękę w pl to 3400zł netto. Odliczmy do razu 23% na vat z połowy tego: 3009zł netto.
Liczmy że średnio w miesiącu pracuje się 165h - daje to 18,24zł/h netto. (€3.99 netto/ $4,42 netto).

Załóżmy że na potrzeby porównania, powyższe dane, będą zgadzały się między sobą w tym zbiorze danych:
https://worldpopulationreview.com/country-rankings/median-income-by-country

Skoda
interpenetrate - Mediana na rękę w pl to 3400zł netto. Odliczmy do razu 23% na vat z ...

źródło: obraz_2023-05-10_202726414

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: Polska biedniejsza niż Dania, Austria, Niemcy i Francja? Niemożliwe xD

A tak swoją drogą to nie uwzględniłeś kosztów życia które są na zachodzie wyższe niż w Polsce

Ale tak, na zachodzie łatwiej oszczędzić na samochód, brawo mirku
  • Odpowiedz
Trzeba być dwa razy bogatszym polakiem od przeciętnego polaka, żeby mieć klasę życiową jak zachodni obywatel.


@interpenetrate: Aha i wyciągasz to na podstawie porównania zarobków do cen samochodu xD?

Popieram @erni13, bo porównywanie jednostkowych rzeczy to głupota i tyle. Równie dobrze mogę powiedzieć, że w UK zapłacisz za ubezpieczenie auta 900 funtów (4700 zł!!!!), a w Polsce 600 zł XD. I co mam powiedzieć, ze przeciętny Brytol musi
  • Odpowiedz
10 maja 1982 roku, w trakcie holowania, zatonął brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Sheffield. Okręt został poważnie uszkodzony podczas ataku rakietowego 4 maja 1982 roku, kiedy to pocisk Exocet został wystrzelony w jego kierunku przez Argentyńczyków. Więcej o użyciu Exocetów podczas wojny na Falklandach dowiecie się z podlinkowanego artykułu: https://wiekdwudziesty.pl/exocet-na-falklandach/

Na zdjęciu: płonący HMS Sheffield, źródło: Wikimedia Commons, licencja: CC BY-SA 4.0.

#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zimnawojna
wiekdwudziesty_pl - 10 maja 1982 roku, w trakcie holowania, zatonął brytyjski niszczy...

źródło: Hundimiento_del_destructor_HMS_Sheffield

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No elo kąkuterowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam pytanko do informanistycznych Mirków, którzy mają jakieś doświadczenie w pracy zdalnej #b2b bezpośrednio dla klienta spoza UE (czyli fakturka idzie do #uk, #szwajcaria, #usa, a nie spółki-córki w Polszy) - czy fajnie się pracuje, czy fajnie się zarabia, jak szukać takiej pracy? Ogólnie każda ciekawostka i uwaga dla
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuperStefan: hej, ja tak pracuje juz z pol roku.
Sa minusy, wiadomo. Np wyplata w USD, kiedy $ leci sobie w dol. Albo wszelkie spory, ktore jezeli wystapia to beda rozstrzygane w ich lokalnym sadzie.. ale to sa zapisy juz w samym kontrakcie.

Pracuje sie fajnie, ale to zalezy od zespolu. Przy okazji - jakie masz doswiadczenie w testowaniu? Ile lat, czy cos automaty piszesz, czy ogarniasz testowanie web appek?
  • Odpowiedz
@SuperStefan: Tak, VATu nie place, bo 'odwrotne obciazenie'.
I nie pracuje dla USA niestety lub stety (znajac ich kulture z--------u).
LI faktycznie jest dobrym punktem wejscia. Ja prawie bym razem z @bb89 pracowal, ale jakos tak cos nie podeszlo na interview, zdarza sie :)
Z moich stronek do szukania pracy
  • Odpowiedz
cześć
Zapraszam Was dzisiaj do St Albans w Wielkiej Brytanii, które odwiedziłem na początku grudnia. W sumie byłem tam dwukrotnie, a miasto przyciągnęło mnie rzymskimi murami obronnymi. Włączam miasto do projektu "Miasta stojące murem".

Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek o St
antekwpodrozy - cześć
Zapraszam Was dzisiaj do St Albans w Wielkiej Brytanii, które o...

źródło: 000d

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Mircy, kto na tagu wrócił z #uk do #polska i jest szczęśliwy?
Po ponad 8 latach na wyspach mam już chyba dość i przymierzam się do powrotu.
Mój zawód to IT, wiec chyba z praca nie powinno być problemu.
#emigracja #praca
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majkkali: @Khalimowski Ja - gdzieś z 8 lat na emigracji - Kanada i UK (wracałem do Polski, będąc finalnie w Edynburgu, więc fajnym miejscu do życia). Siedzę w Polsce, czuje się dobrze ( ͡ ͜ʖ ͡) i mimo że, od powrotu minęło kilka lat - to ciągle mam w głowię, że do UK, Kanady czy gdzie indziej - tylko w odwiedziny albo na wakacje.
  • Odpowiedz