Zazwyczaj największe uczelnie w Polsce, mające pełne prawa akademickie, posiadają w nazwie przymiotnik od miejscowości. Uniwersytet Warszawski, Politechnika Gdańska itp. Podobnie ma Uniwersytet w Białymstoku. W skrócie UwB.


#uczelnie #czywieszze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry Mireczki.
W tym roku pisze maturę. Zastanawiałem się nad wyborem uczelni. Po przejrzeniu oferty, pogadaniu ze znajomymi i uwzględnianiu inny aspektów (odległość od domu, dziewczyna, itp.), zainteresowałem się Politechniką Wrocławską. Jak na dumnego Mirka przystało - informatyka ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Informatyka na tej uczelni jest na trzech wydziałach: Elektroniki, Informatyki i Zarządzania oraz Podstawowych Problemów Techniki. Z tego co wybadałem, na tej ostatniej, szczególny nacisk,
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Struziu: Nie studiowalem na PW, ale pozwole sobie na taka ogolna rade: nie sugeruj sie, jaki jezyk programowania przewaza na uczelni, bo po pierwsze jest to zmienne (przyjdzie nowy wykladowca/cwiczeniowiec i wymysli sobie inny), a po drugie minie troche czasu, zanim bedziesz wiedzial, co konkretnie chcesz robic po studiach i w czym pisac. Skup sie na tym, zeby nauczyc sie programowac (w czymkolwiek), a potem uczenie sie nowych rzeczy przyjdzie
  • Odpowiedz
@Struziu: Jeśli szukasz informatyki typowo pod programowanie wysokopoziomowe to W8, jeśli nisko - W4.
W8 to więcej styczności z bazami danych, Javą, UMLem.
W4 to więcej asemblera, linuxa, mikroprocesorów, VHDLa, C++ itp. (ale Java też się pojawia na chwilę).
Sam jestem na W4 i nie polecam, masa nieprzydatnych (choć nawet ciekawych) rzeczy. Po pewnym czasie jednak zaczyna to w------ć. Ale tak jak mówię - opinia pisana z punktu widzenia programisty
  • Odpowiedz
Mirki, poszukuję opinii na temat Collegium Da Vinci z Poznania.
Studiuje ktoś? Ukończył ktoś może? Może jakichś znajomych chętnych do popytania macie?
Wszelka pomoc mile widziana. Interesują mnie studia inżynierskie z informatyki - i w tym zakresie najlepiej bym się czegoś dowiedział. Oczywiście inne opinie z życia szkoły również mile widziane :)
#poznan #studbaza #pytanie #uczelnie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#doktorbaza po co idziecie na studia doktoranckie?

Spośród 261 zbadanych absolwentów studiów doktoranckich z lat 2013-2014, jedynie 108 (ok. 41 proc.) uzyskało stopień doktora - wynika z kontroli studiów doktoranckich przeprowadzonej przez NIK.


https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-ksztalceniu-na-studiach-doktoranckich.html

#nauka #uczelnie
mk321 - #doktorbaza po co idziecie na studia doktoranckie?

 Spośród 261 zbadanych a...

źródło: comment_ekBH5dPkNkfUYCOD3Un47w5NyOcYS9ez.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uniwersytet Warszawski zajął 562 miejsce(70 242 cytowań) w rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie - według liczby cytowań prac naukowych zarejestrowanych na indywidualnych profilach Google Scholar. Wygrał amerykański Harvard University(1 299 019 cytowań). Inne polskie uczelnie zajęło kolejno:

Politechnika Warszawska - 665 miejsce(56 170 cytowań)
Uniwersytet Mikołaja Kopernika - 837 miejsce(38 908 cytowań)
Politechnika Poznańska - 842. miejsce(38 462 cytowania).
Uniwersytet Jagielloński - 944 miejsce(32 576 cytowań)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arveit: Moje osobiste doświadczenie wskazuje że liczenie na środki uczelniane jest bezsensowne, bo w każdej chwili może coś uczelni odwalić i jest lipa. Nawet jak władze są na tak, to potem spotkasz Kogoś nieprzychylnego/drobiazgowego w kwesturze i masz problem a kasa już wydana ...
Najlepiej działa to w przypadku gdy samorząd/rada kół naukowych dostają pule kasy do podziału między organizacje studenckie, choć i tutaj zdarzają się miłośnicy tworzenia kwitów.
  • Odpowiedz
Zasłyszane w autobusie, rozmowa dwóch jadących studentek na egzamin z filozofii.

Egzamin z filozofii (lub historii filozofii).

- I kto tam jeszcze został?
- Schopenhauer
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emptydesert: koleżance na doktoranckich studiach z chemii pomagałem z filozofii, musiała coś umieć o Nietzschem, Platonie i ktoś jeszcze tam był, ale już nie pamiętam( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz