Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki
Zastanawiam się nad rozpoczęciem doktoratu w dziedzinie analizy obrazu lub analizy mowy z wykorzystaniem technologii deep learning. Przeglądałem wpisy pod tagiem doktorat, ale większość wpisów dotyczyło ludzi z kierunków biologicznych, fizycznych itp. Jak to wygląda na uczelniach technicznych? Jak kwestia finansowa? Od kiedy można się starać o granty? Po doktoracie nie planuje pozostania na uczelni tylko rozpoczęcie pracy w jakiejś firmie. Zastanawiam się nad doktoratem ponieważ będę miał dostęp do sprzętu, dzięki któremu będę mógł poznać różne technologie uczenia maszynowego (niestety, zwykłe domowe komputery nie wystarczają ). Posiadam już dwie publikacje w tej dziedzinie.
Proszę o opinie.
#doktorat #uczelnie #ai #deeplearning #machinelearning #sztucznainteligencja #siecineuronowe

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: finanse zależą od uczelni. Np. UW daje 2000 zl, ale tylko czesci, ci co mieli mniej punktow w rekrutacji nie dostaja nic. Wiekszosc grantow jest dla tych co otworzyli przewod. Grant mozna dostac na zakup sprzetu itp. O kase do kieszeni jest trudno. Doktorat da ci przewage w poszukiwaniu pracy za ocenem, w polsce pracodawcy maja #!$%@? na doktorat - to moja wlasna obserwacja.
@AnonimoweMirkoWyznania: dorzucę do tego co @gozwei napisał. Sprzęt łatwiej w firmie znaleźć (na uw, to codi) niż na uczelni. Taki sprzęt się raczej dzierżawi niż kupuje, co generuje problemy w administracji uczelnianej. Natomiast co do grantów, to łatwej jest jeśli ktoś na uczelni cię zatrudni (może płacić więcej niż te 2000) w projekcie niż próbować samemu sobie wypłacać.