Wpis z mikrobloga

Mirki, poszukuję opinii na temat Collegium Da Vinci z Poznania.
Studiuje ktoś? Ukończył ktoś może? Może jakichś znajomych chętnych do popytania macie?
Wszelka pomoc mile widziana. Interesują mnie studia inżynierskie z informatyki - i w tym zakresie najlepiej bym się czegoś dowiedział. Oczywiście inne opinie z życia szkoły również mile widziane :)
#poznan #studbaza #pytanie #uczelnie
  • 16
@crushyna: Cóż, ja co prawda nie jestem na informatyce, ale wydział ten sam czyli "Informatyka i komunikacja wizualna". Kadra jest ta sama co na UAM i polibudzie, nie wszyscy, ale trochę ich jest. Wykłady są nawet całkiem, całkiem, ale warsztaty, to tylko zlecony projekt i siedzisz sam ew. konsultacja. Poza tym cena jest cholernie wysoka, ja płacę miesięcznie 625zł, przy czym np. zaliczenie warunkowe jednego przedmiotu to 600zł. Więc zdecydowanie bardziej
@kucowaty_suchoklates: Ogólnie kwestia finansowa to nie jest większy problem dla mnie.
Na PP właśnie jestem, i zwyczajnie nie jestem w stanie ogarnąć wszystkiego. Wykładowcy nawet spoko, ale jest tyle zajęć nawalone, że nie mam szansy niczego ani nadrobić ani poprawić (przyznaję: nie jestem orłem, ale tępą dzidą także nie. Zwyczajnie potrzebuje więcej czasu na naukę niż inni). Plus zjazdy prawie co tydzień 8-18 mnie rozwalają psychicznie i fizycznie.

Możesz rozwinąć tą
@crushyna: Na CDV też masz zjazdy co tydzień, tyle że od 8 do 19, czasem do 20.

Co do warsztatów/laboratoriów. Dostajesz na początku semestru kartkę z projektami na zaliczenie i tyle, przychodzisz tylko na warsztat i nic.. Możesz co najwyżej skonsultować z profesorem swój projekt, czy idziesz w dobrą stronę, jakieś błędy czy coś. Wiadomo, jak jest coś nowego, to jest omówienie tematu, ale raczej się nie angażują.
@kucowaty_suchoklates: Jak mogą być zjazdy co tydzień, jak naliczyłem (wg. strony szkoły) 320h w roku akademickim, a obecnie mam ponad 400h? :O

8-20 też mam :/
No dobra. Ale tak już trochę dociekając: jaki jest powód dla którego się przenosisz?
@crushyna: A na uEP jest informatyka jest niestacjonarnie? Generalnie mam ludzi w pracy po inf na CDV. Głupi to oni na pewno nie są :). O szkole raczej nic nie mówili, poza tym jakie projekty robili. Na pewno nie będzie takiego #!$%@? jak na polibudzie. Z drugiej strony 320 h rocznie na niestacjonarnych TO BARDZO MAŁO. NIe pomyliło ci się rok z semestrem. Normalnie na studiach inż pierwwszy rok niestaconarny to
@pierniki_mojej_babci: Fakt. Pomyliłem z semestrem :D
No też zrezygnowałem właśnie z PP. Nie byłem w stanie ogarnąć nauki (nie żebym był jakoś specjalnie upośledzony, ale zwyczajnie wymagam więcej czasu do nauki).
O jakich "projektach" mowa? Jak to rozumieć?