[ Straż miejska w Gliwicach od 25 lat służy mieszkańcom ]

Straż Miejska na co dzień dba o bezpieczeństwo gliwiczan. Strażnicy kojarzą się głównie z mandatami za niewłaściwe parkowanie, jednak jak pokazują statystyki – wystawia się ich naprawdę niewiele. Kierowcy są głównie pouczani. Funkcjonariusze organizują i biorą udział w wielu akcjach dla mieszkańców.


#gliwice #strazmiejska
WuDwaKa - [ Straż miejska w Gliwicach od 25 lat służy mieszkańcom ]

 Straż Miejska ...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki pomóżcie.
Spieszyło mi się dziś do pracy, a jako że nie było miejsca do zaparkowania, to postawiłem na nowopowstałym osiedlu. Niestety przy wjeździe był znak B-1 zakaz ruchu (z jakąś adnotacją o mieszkańcach, ale to bez znaczenia pewnie). Wracam, mandacik od straży miejskiej. Spoko, myślę 100-200zł w plecy, a tu 500zł :(
Jest jakaś możliwość zmniejszenia tej kwoty czy jestem w dupie?
#strazmiejska #mandat #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lvrrr: podpisałeś już ten mandat z 500zł? jeśli tak, to na odwrocie masz napisane pouczenie co możesz z tym zrobić, ale w praktyce nie masz szans...
zanim podpisałeś trzeba było negocjować, albo nie przyjmować - sąd może dałby mniej.
  • Odpowiedz
@Emill: nie no, za wycieraczką był kwit z powiadomieniem o popełnionym wykroczeniu, a po mandat mam się dopiero zgłosić na komendę. Mam nadzieję, że uda się coś tam ugrać.
  • Odpowiedz
We wrześniu dostałem mandat którego nie przyjąłem (straż miejska).
Miesiąc temu dostałem wyrok nakazowy i dziś znowu 2. Chodzi o tą samą sprawe, tzn, patrze na wniosek o ukaranie i w obu wpisane to samo, data, czas itd. Nr spraw inne, skoro są 2 wnioski o ukaranie które różnią się tylko datą wystawienia wniosku, to co ja mam z tym zrobić ? Na 2 mam 50zł mniej do zapłaty, mogę zapłacić tylko
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #motoryzacja, #drogowka i #strazmiejska (mam nadzieję, że prawidłowo taguje): jakie przepisy naruszył kierowca parkujący po prawej stronie zdjęcia, że miejscy założyli mu blokadę? I dlaczego założyli ją jemu, a nie samochodom zaparkowanym po drugiej stronie ulicy?
W tym miejscu nie ma znaków zakazu parkowania/postoju, ulica jest dwukierunkowa, pojazd nie blokuje/utrudnia przejazdu a na chodniku jest wystarczająca ilość miejsca do swobodnego przejścia.
Pytam, jako
noqq - Mirki z #motoryzacja, #drogowka i #strazmiejska (mam nadzieję, że prawidłowo t...

źródło: comment_NAfxyhGwpqoYYKxawL96WDuZOJ04LwDK.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy po odholowaniu samochodu przez straż miejska i podpisaniu mandatu można się ubiegać o zwrot kosztów holowania? Moim zdaniem samochód został bezprawnie odholowany.

#strazmiejska
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kimeey: jak podpisałeś mandat, automatycznie przyznałeś się do winy. Masz 7 dni na odwołanie się od mandatu, nie znam jednak przypadku aby sąd anulował podpisany mandat.
  • Odpowiedz
@Kimeey: Dziwne, ja bym się faktyczni kłócił. Pytanie, jaka tam jest szerokość jezdni. Czy jeżeli jechało coś szerszego to mogło się nie zmieścić. Jeżeli zostawiliście 2,5 metra to nie może być mowy o zablokowaniu pasa.
Swoją drogą, ciężko mi uwierzyć w to, że SM stamtąd odholowała auta.
Moja propozycja na początek: Zorientuj się w dwóch rzeczach:
1. Jaka jest tam szerokość jezdni.
2. Jak się prowadzi postępowanie w celu zwrotu
  • Odpowiedz
@bylembordo: takie coś w sumie na szybko znalazłem:

- auto jest zaparkowane w niedozwolonym miejscu, oznaczonym tabliczką z holownikiem, nawet jeśli samochód nie powoduje zagrożenia;
- auto jest zaparkowane w niedozwolonym miejscu (ale bez znaku z holownikiem) i zagraża bezpieczeństwu bądź utrudnia ruch (pojazdów czy pieszych);
- auto stoi na miejscu przeznaczonym dla inwalidów bez karty parkingowej;
- auto nie posiada tablic rejestracyjnych lub jego cechy wskazują, że jest od
  • Odpowiedz