@DomimasKKP: Szkoda że Ci nie w---------i na dołku, może by Cię to nauczyło kultury. P----------a się do baby, że swoją robotę wykonuje. P-----------j się do ustawodawców, bo to oni takie prawo ustanowili.
  • Odpowiedz
1 czerwca 2018, Bielsko-Biała, ul. Partyzantów, godz. 10.00 – Była ubrana w ciemną kurtkę i leżała na skarpie za murem. Młodą kobietę zauważył rowerzysta, powiadomiono dyżurnego Straży Miejskiej. – Jeżeli widzimy, że gdzieś ktoś leży, to należy sprawdzić, czy ta osoba daje jakieś znaki życia, a jeżeli tak, to zapytać, czy potrzebuje pomocy. W razie konieczności należy udzielić pomocy i wezwać pogotowie ratunkowe – mówi podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej.
grishko - 1 czerwca 2018, Bielsko-Biała, ul. Partyzantów, godz. 10.00 – Była ubrana w...

źródło: comment_LXkgeaH2QCRI4yUJ2YQtWnZQwkIZTJ84.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I jak tu traktować #strazmiejska we #wroclaw poważnie? Strefa zamieszkania, centrum, wąskie uliczki. Strażnicy odpuścili sobie odholowanie auta, które tarasuje kompletnie chodnik (niby można iść pieszo, ale kto zna okolice Oławskiej ten wie, że Łaciarska, Ofiar Oświęcimskich itd. ma spory ruch), natomiast zainteresowało ich auto, które stoi na miejscu z zieloną kopertą. Kij, że są jeszcze 2 wolne i nikomu nie przeszkadza, nim się zajmą, a nie tym
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Strażnicy odpuścili sobie odholowanie auta, które tarasuje kompletnie chodnik


@Tomek7: ty wiesz o tym, że auto można odholować tylko w przypadkach wymienionych w Prawu o Ruchu Drogowym, a nie kiedy komuś przeszkadza?
  • Odpowiedz
jak te zielone koperty wyglądają z punktu widzenia prawa? można ot tak sobie powiedziec, ze tu tylko elektryki czy tam miejskie autka stają?


@uirapuru: Kwestią sporną nie było to, czy "e tu tylko elektryki czy tam miejskie autka stają", tylko to czy oznaczenie miejsc dla nich przeznaczonych było poprzez białą kopertę na zielonym tle. I właśnie o to zielone tło jest cała walka. Gdyby była tylko biała koperta na neutralnym
  • Odpowiedz
Numer 67 do kolekcji radiowozów - Nysa 522 KW w malowaniu Policji Municypalnej miasta Tarnów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skala 1/43. Wykonał na moje zamówienie mój kolega - Andrzej (Modele Sambora)

Co nieco na temat historii tej Nyski:

Straż Miejska w Tarnowie została utworzona w 1991 roku. Początkowo jednostka nosiła nazwę Policja Municypalna. Taka nazwa nie była wówczas niczym dziwnym. Podobne nazewnictwo stosowały inne jednostki m.in z Poznania i Nowego Sącza. Dopiero Ustawa
PiotrekW115 - Numer 67 do kolekcji radiowozów - Nysa 522 KW w malowaniu Policji Munic...

źródło: comment_hnbtsJdQ3Wzgrgb4R4at8f34XW9oCYK8.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Czy komuś z was udało się anulować mandat za złe parkowanie od SM?

Sytuacja jest taka - listem poleconym przyszedł mandat na 100 zł za rzekome nieprawidłowe zaparkowanie samochodu na osiedlowej uliczce, która cała jest parkingiem (dosłownie). Od razu zaznaczam - nie staję na kopertach, nie wjeżdżam na krawężnik zostawiając pieszym niewiele miejsca itp.
Chcę się od tego odwołać, ponieważ mam bardzo słuszne przypuszczenie, że mandat został wystawiony niesłusznie.
1. Czy komuś z
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LoginInnyNizWszedzie Hmm, sprecyzuj, mandatu nie dostales, tylko wezwanie na straż miejska i druk do zapłaty, jeśli jest to mandat i ma numer i serie to jest to druk ścisłego zarachowania i mandatu anulować się nie da, ale mandat musi być wystawiony na konkretną osobę, z danymi i numerem PESEL. To ci mogłeś dostać to wezwanie do zqplaty, jeśli nie w podróży to ja na twoim miejscu poszedł bym do SM pogadac,
  • Odpowiedz