via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
"Strażnicy miejscy w Katowicach jak policja w Stanach Zjednoczonych - mają od teraz osobiste kamery, które będą rejestrowały interwencje. Nagranie będzie mogło zostać wykorzystane jako dowód w sprawie, chodzi też o prewencję - każda strona zdaje sobie sprawę, że jej zachowanie zostanie nagrane. Myślimy już o zsynchronizowaniu urządzeń z miejskim inteligentnym monitoringiem. A jak podobają Wam się nowe mundury naszych strażników? Właśnie trwają testy."
#katowice #strazmiejska
wojtasu - "Strażnicy miejscy w Katowicach jak policja w Stanach Zjednoczonych - mają ...

źródło: comment_foqCT6BsxZDCq4l1YHYncfY9KhxddywW.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki!

Czy SM ma prawo wystawić mandat za parkowanie na terenie prywatnym jeśli:

Teren nie jest ogrodzony, nie ma żadnych znaków zakazu parkowania, strefy ruchu, drogi wewnętrznej itp. Nie ma dosłownie NIC. Jest tylko ustne stwierdzenie Pani, że to jej teren.

Pojazd
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio się zastanawiałem jak pozbyć się frustracji, złości, podbić sobie samo ocenę i wpadł mi do głowy pomysł, że może by tak zostać strażnikiem miejskim, ile zarabia się w straży miejskiej? jakie godziny pracy? Jakieś testy są jak do policji? Kurde samo szukanie źle zaparkowanych samochodów to była by świetna zabawa XD

#praca #pracbaza #kiciochpyta #strazmiejska
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fiszifiszi: W każdym mieście (gminie) straże są inne. Inne też są zarobki i zakres wykonywanych czynności. W moim mieście ciężej dostać się do straży niż do policji choć zarabiają 1000zł mniej, ale robią więcej. W innych będizesz miał może 2500 na start i będziesz tylko targał blokady, a w innym za 1500zł będziesz napierdzielał się z psycholami, patologią i ćpunami na mieście
  • Odpowiedz
Jest w #krakow taka ulica między osiedlami, wzdłóż której na chodniku ciągle parkują samochody. Ale nie tak zwyczajnie, tylko tak, że pieszym zostawiają pół metra. Niektórzy to nawet zostawiają zero, czym zmuszają pieszych do schodzenia na jezdnię, lub na drugą stronę ulicy.
Co jeszcze gorsze, ulica jest wąska i tak zaparkowane samochody potrafią rano zrobić naprawdę spore korki, bo samochody nie mają jak się minąć. Krawężnik jest bardzo wysoki, ale
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ravpawlisz: Zgłaszać. Sprawdzić też status tej drogi, bo jak jest droga wewnętrzną i nie ma znaku zakazu parkowania, to może być problem z egzekwowaniem przepisów (1.5 m szerokości chodnika).
  • Odpowiedz
@ravpawlisz: U mnie w mieście zasada stosowana przez służby jest prosta - jeżeli nie zostawia wymaganego 1,5 m przejścia, aczkolwiek oceniam, że swobodnie przejdzie tam matka z wózkiem/przejedzie wózek inwalidzki/wyminą się dwie osoby - wezwanie dla kierowcy/blokada na koło (praktykowane przez SM), a w konsekwencji, podczas rozliczania wykroczenia, pouczenie lub mandat - 100 zł i 1 pkt. karny.

Jeśli pojazd zastawia całą szerokość chodnika bądź parkuje w sposób zmuszający innych
  • Odpowiedz
@JedynyTakiPodrobionyTomekNaWykopie: @cranberry250: @Mnichcygan: jeśli wypłynie ten błąd to strażnik napisze notatkę urzędową i ma problem z głowy..
a mandat jest podpisany, czyli zaakceptowany przez osobę ukaraną i jeśli tą w jakikolwiek sposób można namierzyć, to się to zrobi.. pesel, błąd w nazwisku, inny adres wszystko, błąd w dowodzie - wszystko to nie jest takie ważne jak się wydaje..

btw.. komornik rolnikowi traktor zajął nawet nie patrząc
  • Odpowiedz
Wreszcie czuję się bezpiecznie. Dziękuję pan strażnik

SZARPANINA PRZY WILEŃSKIM! SPRZEDAWCY TRUSKAWEK NIE CHCIELI ODDAĆ TOWARU

Podczas próby zarekwirowania towarów przez straż miejską doszło do szarpaniny. Po całym chodniku porozrzucane są truskawki.


i dalej:
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach