Wpis z mikrobloga

@nie_wytrzymam: Tak, appka warszawska do zgłaszania spraw typu nielegalne parkowanie, przepełnione kosze, graffiti, krzywy znak, niedziałająca lampa, plus propozycje zmian, zapytania, wnioski, itp. itd. Nie musisz wiedzieć do kogo jest dana sprawa, urzędnicy sami muszą to skategoryzować i przekazać do odpowiedniej komórki.
  • Odpowiedz
@marian1881 a co zrobić z wrakami które stoją i zajmują miejsce ale mają tablice rejestracyjne?znajomy że SM mi powiedział że nic się nie da zrobić w takiej sytuacji,ma rację czy mnie zbył?
  • Odpowiedz
  • 0
@atrax15 Twój znajomy bredzi. Art. 50a PRD jasno mówi, że policja i straż miejska mają prawo usunąc auto, które od dawna jest nieużytkowane i spokojnie może mieć tablice. Zdecydowana większoś aut, które zgłosiłem miało tablice.
Auto musi jednak stać na miejskim terenie. Jeśli parking należy do spółdzielni to chyba tylko ona ma prawo interweniować, ale tego nie jestem pewien.
Chyba Inaczej sytuacja wygląda jeśli auto zagraża środowisku, czyli cieknie olej. Wtedy
  • Odpowiedz
@marian1881 no właśnie auto o które go pytałem stoi na parkingu spółdzielni,o oleju i zagrożeniu dla środowiska też mi mówił,nic z niego nie cieknie,przynajmniej na pierwszy rzut oka
  • Odpowiedz
  • 0
@nie_wytrzymam
@Emill
@stooley32
@atrax15
Jeszcze jedno. Auto nie musi być wrakiem, tzn z wybitymi szybami czy całe zerdzewiałe. Wystarczy, że ewidentnie wygląda na takie nieużytkowane przez parę dobrych miesięcy, tzn. za wycieraczką zebrało się sporo ulotek, pod spodem pełno śmieci, liści, jakaś trawa już rośnie jeśli da radę. Jak padają deszzcze to takie auta nawer nie specjalnie są jakieś mega brudne. Najczęstszą usterką jest chyba flak w 1-2
  • Odpowiedz
  • 0
@atrax15 Aha, pisząc SM miałeś na myśli Spółdzielnię? Ja te ten skrót wziąłem za Straż Miejską :)
Raz zgłosiłem auto na parkingu spółdzielni. Na angielskich blachach, stało min. 2 lata pod drzewem i krzaki zaczęły je pożerać. Zza ogrodzenia mało co było widać co się dzieje pod spodem, więc naciągnąłem w zgłoszeniu i wpomniałem o oleju. Auto znikło po 2 dniach. Nie wiem co zadziałało.
  • Odpowiedz
  • 0
@Radek41 Publiczny przyuliczny parking przy starej osiedlowej drodze. Niektóre okoliczne budynki powstały jeszcze w XIX w. i droga jest z kocich łbów. Te drogi są chronione i nie będą pokrywane asfaltem.
  • Odpowiedz