Mireczki poratujecie?
Na krótko. Pacjent Win serv 2012 r2 standard. Chciałbym wykonywać kopie zapasową przez narzędzie wbadmin (kopia zapasowa systemu Windows Server), która z dnia na dzień zaczęła sypać błędami.
Pokazuje się takie okno:
http://oi64.tinypic.com/2dqijrd.jpg
Kopia się robiła bez problemu, nikt przy sprzęcie nie grzebał. Podając ścieżkę zewnętrzną do kopii (kopia się robi na Nasie - Synology) oraz poświadczenia (nie ważne jaki user i hasło - mimo stworzonych na NASie i z
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wejdź w Harmonogram zadań, w drzewku z lewej wybierasz: Microsoft-->Windows-->Backup, znajdź swoje zadanie (jeśli masz ich kilka), kliknij 1x ppm, wybierz -->Właściwości, zakładka Ogólne (pierwsza), tam gdzie masz Opcje zabezpieczeń ustaw Użytkownika, który ma prawa do wykonywania kopii zapasowych (pewnie jakiś z uprawnieniami Admina). Po wybraniu go naciśnij Ok, podaj dane logowania dla wcześniej wybranego Użytkownika.

Problem chyba nie lezy w uprawnieniach dla NAS'a tylko coś się zepsuło podczas rejestracji samego zadania
  • Odpowiedz
#it
#software
#komputery
Może ktoś wie?

formatem wykorzystującym algorytm bezstratnej kompresji grafiki jest m.in. format?

pytanie

  • a 10.5% (2)
  • b 63.2% (12)
  • c 21.1% (4)
  • d 5.3% (1)

Oddanych głosów: 19

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam PańMirki
Otóż używam narzędzie o nazwie Process Lasso oraz WhySoSlow.
Miewam momenty w których przy włączaniu aplikacji jakiejkolwiek w programie Process Lasso wykres od reagowania aplikacji potrafi wykazać duże zużycie oraz w trakcie tego komputer potrafi się na chwilę przyciąć.
W screenie o nazwie Responsivnes chodzi o czerwony pasek wykresu odpowiedzialny za reagowanie aplikacji, widać po nim, że zużycie jest na samym dole.

Natomiast w aplikacji WhySoSlow dostaję komunikat po dłuższym obciążeniu z tekstem:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki. Krótkie pytanko. Potrzebuję adapter sas SFF-8482 np. Aby podpiąć dysk sata. Mianowicie co chce uzyskać.
Stacja dokująca, która ma 2x sloty satowe mogąc na niej wykonać 1:1 clone. W stacji dokującej chciałbym umieścić adapter sasowy i podłączyć dysk sasowy w 1 slot, natomiast w 2 gniazdo obojętnie jaki dyskna sata. Zależy mi na klonowaniu dysku, aby sprawdzić czy coś da radę odczytać. W skrócie :
1. Stacja dokująca > slot sata
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie jakiś program do wyszukiwania plików ale całej listy (mam 70 plików do znalezienia). I ręcznie wpisywać bez sensu. Używam Super Findera XT ale nie wiem czy można wiele plików bo żadne OR etc jak to w Windows 7 nie działa. A Windows 7 to wolę uniknąć bo mi wielki szuka nawet 1 pliku. Może ktoś coś zna może polecić z freeware? Z góry dzięki!
#pc #software #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, potrzebna pomoc. Ktoś się orientuje czy można za pomocą rejestru (regedit) w win 10 zmienić właściwości ustawień 3d Nvidii? (prócz samej aplikacji). Chodzi mi o to, że za cholerę nie jestem w stanie wymusić paru aplikacjom korzystania z karty Nvidii. Cały czas używa dekodowania z karty intela. Chciałbym wymusić jakoś przez rejestr, żeby przypisać kartę nvidii do aplikacji "x". Ktoś coś?
#informatyka #it #hardware #
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spayker: Niestety z tego co czytałem ostatnio, zawsze kolejny monitor będzie obsługiwany przez CPU, tylko jeden główny (ekran lapka, monitor podłączony przez hdmi ale jako główny ekran) będzie obsługiwany przez GPU. Dlatego może spróbuj odłączyć wszystkie ekrany i zobacz na samym lapku czy te programy uruchomią się z GPU. Być może właśnie tu leży problem.

Ogólnie próbowałem rożnych kombinacji aby ustawić kartę Nividii na stałe i nic nie pomagało, nawet
  • Odpowiedz
@GlowaPelnaPomyslow: będę musiał spróbować. Jeśli to się będzie powtarzać bez ekranów, to przyczyna jest gdzie indziej. Ogółem, żeby mieć nVidia surround (poszerzenie ekranów) musiałbym na adapter ~400 zł wyrzucić () mini displayport do 2x HDMI. A jeszcze pewności nie byłoby całkowicie czy to zadziała...
Jak dla mnie jest to minus zielonych i jest to cholernie uposledzone... Nie wiem nawet czy na oficjalnym forum coś pomogo... Bo
  • Odpowiedz