wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 2
Jeśli wyszło z tego trzepanie gruchy, to jednak przegrałeś.
@sophisticated7: coś mi koment wjechał nie tam gdzie trza xd
Zespół - ważna sprawa. Nie spieprz tego, nie zamykaj się w piwnicy, czy może jednak piwnica jedynym rozwiązaniem? 35 właśnie o tym, gościnnie Pazura ;)
https://ostrapila.pl/35 #team #zespol #teamwork #software #softskills #piwnica #pizza #kawa #it #wspolpraca #35 #programowanie #ostrapila #programista15k #informatyka #
https://ostrapila.pl/35 #team #zespol #teamwork #software #softskills #piwnica #pizza #kawa #it #wspolpraca #35 #programowanie #ostrapila #programista15k #informatyka #
- 2
- 2
@Peter_Mountain: Windows Defender, wbudowany w Windowsa 10.
A tak swoją drogą, Kingsoft Antivirus brzmi jak niezły syf XD
A tak swoją drogą, Kingsoft Antivirus brzmi jak niezły syf XD
@Peter_Mountain Windows defender od czasu do czasu malwarebytes
- 1
jak nazywa się ta strona z #software #oprogramowanie która na podstawie 1 programu proponowała zamienniki? #autocad
- 0
@bekazplatnychtypow dziękuję
- 1
- 1
Jakie znacie lekkie przeglądarki graficzne do zdjęć #360 stopni? Korzystam z apki od #gopro, ale jest dość toporna i za każdym razem muszę albo przeciągać zdjęcia metodą przeciągnij i upuść albo otwierać pojedynczo kolejne jpgi. #xiaomi #misphere #camera360 #360stopni #zdjecia360 #zdjecia #fotografia #software
Jaki polecacie "przypominacz-notesik" na kompa . Cos w stylu sticky notes? #pcmasterrace #software #internet
@runnerrunner: u mnie w starej pracy, baby pisały długopisem po obudowie monitora. A jak miejsca brakowało to korektorowały to i pisały jeszcze raz xD - prawdziwa historia.
@runnerrunner: @samuraj24: Jak chcesz mieć podgląd na całymiesiąć (nauczyć się długiego planowania) to Teamweek
Wszystko co ci podąłem jest za darmo
Wszystko co ci podąłem jest za darmo
- 1
Mireczki poratujecie?
Na krótko. Pacjent Win serv 2012 r2 standard. Chciałbym wykonywać kopie zapasową przez narzędzie wbadmin (kopia zapasowa systemu Windows Server), która z dnia na dzień zaczęła sypać błędami.
Pokazuje się takie okno:
http://oi64.tinypic.com/2dqijrd.jpg
Kopia się robiła bez problemu, nikt przy sprzęcie nie grzebał. Podając ścieżkę zewnętrzną do kopii (kopia się robi na Nasie - Synology) oraz poświadczenia (nie ważne jaki user i hasło - mimo stworzonych na NASie i z
Na krótko. Pacjent Win serv 2012 r2 standard. Chciałbym wykonywać kopie zapasową przez narzędzie wbadmin (kopia zapasowa systemu Windows Server), która z dnia na dzień zaczęła sypać błędami.
Pokazuje się takie okno:
http://oi64.tinypic.com/2dqijrd.jpg
Kopia się robiła bez problemu, nikt przy sprzęcie nie grzebał. Podając ścieżkę zewnętrzną do kopii (kopia się robi na Nasie - Synology) oraz poświadczenia (nie ważne jaki user i hasło - mimo stworzonych na NASie i z
Wejdź w Harmonogram zadań, w drzewku z lewej wybierasz: Microsoft-->Windows-->Backup, znajdź swoje zadanie (jeśli masz ich kilka), kliknij 1x ppm, wybierz -->Właściwości, zakładka Ogólne (pierwsza), tam gdzie masz Opcje zabezpieczeń ustaw Użytkownika, który ma prawa do wykonywania kopii zapasowych (pewnie jakiś z uprawnieniami Admina). Po wybraniu go naciśnij Ok, podaj dane logowania dla wcześniej wybranego Użytkownika.
Problem chyba nie lezy w uprawnieniach dla NAS'a tylko coś się zepsuło podczas rejestracji samego zadania
Problem chyba nie lezy w uprawnieniach dla NAS'a tylko coś się zepsuło podczas rejestracji samego zadania
@spayker: A jesteś w stanie wejść na ten udział na NAS'ie z poziomu użytkownika, z którego poświadczeniami wykonuje się task z backupem?
Cześć mirki,
czy można zrobić coś w stylu formata, jak na Windowsie, tyle że na MacBook Pro z systemem macOS Sierra nieznając danych do logowania?
#nocnazmiana #macbook #apple #software
czy można zrobić coś w stylu formata, jak na Windowsie, tyle że na MacBook Pro z systemem macOS Sierra nieznając danych do logowania?
#nocnazmiana #macbook #apple #software
@airavandrel: można internet recovery jesli system jest uwalony ;)
@aleXsosss: no fakt, nie używałem bo mój jeszcze nie miał tego ficzera
- 1
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@nielegalny_imigrant: No bo nie wiem jak to sobie wyobrażasz z cofaniem wersji. Że ci sie aplikacja odaktualizuje xd?
Przecież wszystko masz na stronie. Nawet rysunki zrobili. Nie wiem jak jaśniej się to da napisać. W momencie zaprzestania płacenia wracasz na wersję która była na początku ostatniego nieprzerwanego 12-miesięcznego okresu płacenia.
https://sales.jetbrains.com/hc/en-gb/articles/207240845-What-is-perpetual-fallback-license-
https://sales.jetbrains.com/hc/en-gb/articles/207240845-What-is-perpetual-fallback-license-
- 1
Witam PańMirki
Otóż używam narzędzie o nazwie Process Lasso oraz WhySoSlow.
Miewam momenty w których przy włączaniu aplikacji jakiejkolwiek w programie Process Lasso wykres od reagowania aplikacji potrafi wykazać duże zużycie oraz w trakcie tego komputer potrafi się na chwilę przyciąć.
W screenie o nazwie Responsivnes chodzi o czerwony pasek wykresu odpowiedzialny za reagowanie aplikacji, widać po nim, że zużycie jest na samym dole.
Natomiast w aplikacji WhySoSlow dostaję komunikat po dłuższym obciążeniu z tekstem:
Otóż używam narzędzie o nazwie Process Lasso oraz WhySoSlow.
Miewam momenty w których przy włączaniu aplikacji jakiejkolwiek w programie Process Lasso wykres od reagowania aplikacji potrafi wykazać duże zużycie oraz w trakcie tego komputer potrafi się na chwilę przyciąć.
W screenie o nazwie Responsivnes chodzi o czerwony pasek wykresu odpowiedzialny za reagowanie aplikacji, widać po nim, że zużycie jest na samym dole.
Natomiast w aplikacji WhySoSlow dostaję komunikat po dłuższym obciążeniu z tekstem:
- 1
Mireczki. Krótkie pytanko. Potrzebuję adapter sas SFF-8482 np. Aby podpiąć dysk sata. Mianowicie co chce uzyskać.
Stacja dokująca, która ma 2x sloty satowe mogąc na niej wykonać 1:1 clone. W stacji dokującej chciałbym umieścić adapter sasowy i podłączyć dysk sasowy w 1 slot, natomiast w 2 gniazdo obojętnie jaki dyskna sata. Zależy mi na klonowaniu dysku, aby sprawdzić czy coś da radę odczytać. W skrócie :
1. Stacja dokująca > slot sata
Stacja dokująca, która ma 2x sloty satowe mogąc na niej wykonać 1:1 clone. W stacji dokującej chciałbym umieścić adapter sasowy i podłączyć dysk sasowy w 1 slot, natomiast w 2 gniazdo obojętnie jaki dyskna sata. Zależy mi na klonowaniu dysku, aby sprawdzić czy coś da radę odczytać. W skrócie :
1. Stacja dokująca > slot sata
Wypuściliśmy kolejny odcinek podcastu, tym razem rozmawialiśmy o narzędziach, może i wam się coś przyda:
https://ostrapila.pl/34
#podcast #programowanie #narzedzia #tools #software #produktywnosc #34 #programista15k #progamy #narzedzia
https://ostrapila.pl/34
#podcast #programowanie #narzedzia #tools #software #produktywnosc #34 #programista15k #progamy #narzedzia
- 0
- 0
Dzięki :)
- 1
Znacie jakiś program do wyszukiwania plików ale całej listy (mam 70 plików do znalezienia). I ręcznie wpisywać bez sensu. Używam Super Findera XT ale nie wiem czy można wiele plików bo żadne OR etc jak to w Windows 7 nie działa. A Windows 7 to wolę uniknąć bo mi wielki szuka nawet 1 pliku. Może ktoś coś zna może polecić z freeware? Z góry dzięki!
#pc #software #
#pc #software #
@kolonko: Do szybkiego wyszukiwania plików z tego co pamiętam programik "Everything" się nadawał :) Ale nie wiem czy miał wyszukiwanie kilku plików jednocześnie :)
@kolonko: Też raczej polecałbym Everything, z tego co kojarzę to raczej przeszukuje tylko po 1 pliku, ale za to błyskawicznie(często poniżej 1s)
- 1
Mireczki, potrzebna pomoc. Ktoś się orientuje czy można za pomocą rejestru (regedit) w win 10 zmienić właściwości ustawień 3d Nvidii? (prócz samej aplikacji). Chodzi mi o to, że za cholerę nie jestem w stanie wymusić paru aplikacjom korzystania z karty Nvidii. Cały czas używa dekodowania z karty intela. Chciałbym wymusić jakoś przez rejestr, żeby przypisać kartę nvidii do aplikacji "x". Ktoś coś?
#informatyka #it #hardware #
#informatyka #it #hardware #
@spayker: Niestety z tego co czytałem ostatnio, zawsze kolejny monitor będzie obsługiwany przez CPU, tylko jeden główny (ekran lapka, monitor podłączony przez hdmi ale jako główny ekran) będzie obsługiwany przez GPU. Dlatego może spróbuj odłączyć wszystkie ekrany i zobacz na samym lapku czy te programy uruchomią się z GPU. Być może właśnie tu leży problem.
Ogólnie próbowałem rożnych kombinacji aby ustawić kartę Nividii na stałe i nic nie pomagało, nawet
Ogólnie próbowałem rożnych kombinacji aby ustawić kartę Nividii na stałe i nic nie pomagało, nawet
- 1
@GlowaPelnaPomyslow: będę musiał spróbować. Jeśli to się będzie powtarzać bez ekranów, to przyczyna jest gdzie indziej. Ogółem, żeby mieć nVidia surround (poszerzenie ekranów) musiałbym na adapter ~400 zł wyrzucić (-‸ლ) mini displayport do 2x HDMI. A jeszcze pewności nie byłoby całkowicie czy to zadziała...
Jak dla mnie jest to minus zielonych i jest to cholernie uposledzone... Nie wiem nawet czy na oficjalnym forum coś pomogo... Bo
Jak dla mnie jest to minus zielonych i jest to cholernie uposledzone... Nie wiem nawet czy na oficjalnym forum coś pomogo... Bo























Ktoś, coś ?
Próbowałem już ręcznie aktualizować i z Win Update... Co jeszcze reinstall systemu ?
#lenovo #software #komputery #laptopy #windows10