Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
@korni007: Elo mireczku - to samo u mnie.
K---a subskrypcja, która kręci się w nocy w-------a po 4GB ramu i na końcu, gdy plik excel ma ponad 1.5MB to się po 7godzinach (!) nie wykręca tylko wywala błąd.
To samo z normalnymi analizami - pobiera wszystko do RAM i tam cholera wie co z tym robi - kiedy zwykłe zapytanie na bazie w SSMS trwa 5 minut ...
Próbowałem wielu
K---a subskrypcja, która kręci się w nocy w-------a po 4GB ramu i na końcu, gdy plik excel ma ponad 1.5MB to się po 7godzinach (!) nie wykręca tylko wywala błąd.
To samo z normalnymi analizami - pobiera wszystko do RAM i tam cholera wie co z tym robi - kiedy zwykłe zapytanie na bazie w SSMS trwa 5 minut ...
Próbowałem wielu
@RandomowyMirek są skonstruowane tak, że najpierw wykonywane jest jedno zapytanie, potem dane z tego zapytania są sklejane w string, który tworzy zapytanie SQL, i ponownie ten sklejony string jest wykonywany
Co w tym jest złego? To że trzeba długo czekać aż te pierwsze zapytanie się zrobi? Wygląda mi to na to że do tego drugiego zapytania po prostu były potrzebne dane z pierwszego i inaczej się tego nie dało zrobić, chyba
Co w tym jest złego? To że trzeba długo czekać aż te pierwsze zapytanie się zrobi? Wygląda mi to na to że do tego drugiego zapytania po prostu były potrzebne dane z pierwszego i inaczej się tego nie dało zrobić, chyba
Mireczki 2 pytania, jaki polecacie program do zdalnego sterowania komputerem, najlepiej umozliwiajacego jeszcze jego wylaczanie i wlaczanie. A drugie pytanko, czy jest jakis program coby mozna tak jak w windowsie 10 miec kilka pulpitow z tym zeby na kazdym dalo sie trzymac inne ikony itp, cos w stylu jeden pulpit zawalony folderami a inny czyscioszek ?
#pcmasterrace #software
#pcmasterrace #software
- 0
Elo rap,
szukam licencji na MS Office 2016, lub starszych wersji (2010/13) w zaleznosci, co bedzie w dobrej ofercie.
Czy ta licencja jest legitna ?
https://allegro.pl/microsoft-office-2016-professional-i7488909318.htm
Wydaje mi sie ze to za tanio i ze office kosztuje z 300zl
szukam licencji na MS Office 2016, lub starszych wersji (2010/13) w zaleznosci, co bedzie w dobrej ofercie.
Czy ta licencja jest legitna ?
https://allegro.pl/microsoft-office-2016-professional-i7488909318.htm
Wydaje mi sie ze to za tanio i ze office kosztuje z 300zl
@szaman4: To weź sobie kup prywatne konto na office365, 5 instalacji, najnowszy office, sam mam i jestem zadowolony
https://selly.gg/p/e3154832
https://selly.gg/p/e3154832
@niggerinthebox: @szaman4: Ogólnie jak coś to pytajcie, sam mam takie konto a kupiłem już ich trochę dla znajomych i rodziny etc xD
- 0
- 3
Mireczki z tagów #windows #windows10 #software #komputery #systemyoperacyjne potrzebuje pomocy. Od pewnego czasu Windows 10 próbuje mi się na siłę zaaktualizować i nie może bo występuje jakiś błąd. Olewałem to bo próbował raz na parę miesięcy i mi to nie przeszkadzało ale teraz co 2 dzień próbuje, 30 minut i system się przywraca. Z tego co wyczytałem to kody błędów które występują
źródło: comment_4ixJK7o46Lt70bbM2bd146dddYSmjzvM.jpg
Pobierz- 1
@bb-8: no to nawet lepiej. W takim razie możesz spróbować ręcznie zainstalować wersję 1803 z kwietnia stąd: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
Ja osobiście trzymam się z daleka od aktualizacji i siedzę na 1703.
Ja osobiście trzymam się z daleka od aktualizacji i siedzę na 1703.
- 1
@bb-8: Tam jest sama instalka, nie trzeba niczego wypalać.
A jeśli chcesz zablokować aktualizacje, to w wersji Pro możesz to łatwo zrobić poprzez gpedit. Jest też narzędzie StopUpdates10, które powinno dać radę.
A jeśli chcesz zablokować aktualizacje, to w wersji Pro możesz to łatwo zrobić poprzez gpedit. Jest też narzędzie StopUpdates10, które powinno dać radę.
- 0
Jaki jest obecnie w miarę najlepszy, darmowy pakiet internet security? przywołuję do życia jeden komputer i chcę w miarę tanio to wszystko ogarnąć, a piracić też mi się nie chce
Sam od bardzo dawna nie korzystam z żadnego AV, więc wypadłem z gry. Kiedyś pamiętam, że Comodo miało spoko pakiet.
zależy mi, żeby był w miarę lekki i nie zjadał połowy zasobów kompa.
A może ten wbudowany w Win10 jest wystarczający? z kompa korzystać będą
Sam od bardzo dawna nie korzystam z żadnego AV, więc wypadłem z gry. Kiedyś pamiętam, że Comodo miało spoko pakiet.
zależy mi, żeby był w miarę lekki i nie zjadał połowy zasobów kompa.
A może ten wbudowany w Win10 jest wystarczający? z kompa korzystać będą
@khaotic: Według mnie darmowe antywirusy powinny sprostać.
Ja osobiście polecam Kaspersky Free, jest w miarę lekki i bez reklam i ma jedną z największych wykrywalności.
Nie dość że nie używałbym WIndows Defender, to jeszcze radziłbym go całkowicie wyłączyć(jakimś programem bo nie da się go łatwo wyłączyć) bo nawet jakbyś zainstalował innego antywirusa to on sobie będzie w tle mulił komputer. Poza tym jego usługa Antimalware Service Executable często(u mnie pojawiło
Ja osobiście polecam Kaspersky Free, jest w miarę lekki i bez reklam i ma jedną z największych wykrywalności.
Nie dość że nie używałbym WIndows Defender, to jeszcze radziłbym go całkowicie wyłączyć(jakimś programem bo nie da się go łatwo wyłączyć) bo nawet jakbyś zainstalował innego antywirusa to on sobie będzie w tle mulił komputer. Poza tym jego usługa Antimalware Service Executable często(u mnie pojawiło
Wbudowany w Windows 10 wystarczy. Dodatkowo możesz doinstalować do np. Chrome jeśli używasz
https://browserprotection.microsoft.com/learn.html
https://browserprotection.microsoft.com/learn.html
37! To mój wiek! Ale też kolejny popełniony odcinek, który?! Ten w którym rozmawiamy o czystym i prostym kodzie
https://ostrapila.pl/37
#clean #simple #code #podcast
#poniedzialek #programowanie #programista15k #software #ostrapila
https://ostrapila.pl/37
#clean #simple #code #podcast
#poniedzialek #programowanie #programista15k #software #ostrapila
- 0
@jaroslaw-stadnicki: tytuł zachęca , będzie co robić rano w robocie :)
@jaroslaw-stadnicki: masz 13763753091226345046315979581580902400000000 lat?
- 0
Drogie Mikro
Szukam programu do tworzenia filmów, w którym mógłbym w niezbyt skomplikowany sposób połączyć ze sobą trochę zdjęć i krótkich filmików, podkładając dziwek lub muzykę pod poszczególne zdjęcia. Finalnie chce otrzymać po prostu film.
Do tej pory robiłem to Window'sowskim Windows Movie Maker, jednak jest to już trochę przestarzała narzędzie mające sporo ograniczeń.
Polećcie coś proszę.
Szukam programu do tworzenia filmów, w którym mógłbym w niezbyt skomplikowany sposób połączyć ze sobą trochę zdjęć i krótkich filmików, podkładając dziwek lub muzykę pod poszczególne zdjęcia. Finalnie chce otrzymać po prostu film.
Do tej pory robiłem to Window'sowskim Windows Movie Maker, jednak jest to już trochę przestarzała narzędzie mające sporo ograniczeń.
Polećcie coś proszę.
Myślimy aby 38 odcinek #ostrapila był o tym:
Programista vs Biznes
https://trello.com/c/JfHS78je/76-038-czy-programista-powinien-interesowa%C4%87-si%C4%99-biznesem
Chcecie
Programista vs Biznes
https://trello.com/c/JfHS78je/76-038-czy-programista-powinien-interesowa%C4%87-si%C4%99-biznesem
Chcecie
- 0
@jaroslaw-stadnicki: dodajcie na wszelki wypadek coś więcej na temat kontekstu pytania, bo samo "Czy programista powinien interesować się biznesem" trochę nie do końca mi mówi czy chodzi o interesowanie się biznesem klienta korzystającego z aplikacji (zrozumienie co robią i jak to się kręci - czyli poznanie domeny), czy może o interesowanie się biznesem poprzez prowadzenie własnego biznesu IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To drugie jest do
To drugie jest do
- 1
@ppawel: dodałem krótki opis, dzięki :)
#software #windows #biznes #ksiegowosc #dzialalnoscgospodarcza
Zna ktoś jakiś darmowy program do użytku offline, z którego można wystawiać rachunki (niefiskalne?) w ramach działalności nierejestrowanej? W sumie wystarczy ograniczenie do 2-3 rachunków na miesiąc.
Zna ktoś jakiś darmowy program do użytku offline, z którego można wystawiać rachunki (niefiskalne?) w ramach działalności nierejestrowanej? W sumie wystarczy ograniczenie do 2-3 rachunków na miesiąc.
- 0
@Verbatino: to jest usługa on-line
@PieknyWojciech: Oj sorry, umknęło mi, że chcesz offline.
Swoją drogą to trochę dziwne... no ale nie oceniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą to trochę dziwne... no ale nie oceniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Mirki, jakie oprogramowanie do kamery astrofotograficznej? Najlepiej, żeby był live view
#astronomia #pytanie #kosmos #kiciochpyta #fotografia #pcmasterrace #software
#astronomia #pytanie #kosmos #kiciochpyta #fotografia #pcmasterrace #software
- 225
Czołem Mireczki i Mirabelki! :)
Dzisiaj bez żadnej okazji mamy dla Was kolejne #rozdajo!
10 kuponów na nasz kurs - Wzorce Projektowe w Javie. Dzięki nim otrzymacie dostęp do kursu zupełnie za
Dzisiaj bez żadnej okazji mamy dla Was kolejne #rozdajo!
10 kuponów na nasz kurs - Wzorce Projektowe w Javie. Dzięki nim otrzymacie dostęp do kursu zupełnie za
- 3
@Alkonauta: Jeszcze będzie pewnie niejedna okazja, więc może kiedyś... :P
@devfoundry: Tutaj zupełnie za darmo, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://github.com/iluwatar/java-design-patterns
https://www.tutorialspoint.com/design_pattern/
http://enos.itcollege.ee/~jpoial/java/naited/Java-Design-Patterns.pdf
https://github.com/iluwatar/java-design-patterns
https://www.tutorialspoint.com/design_pattern/
http://enos.itcollege.ee/~jpoial/java/naited/Java-Design-Patterns.pdf
#filmy #oprogramowanie #software #windows
Jakiś dobry program do konwersji plików tekstowych z napisami do filmów? (txt > srt UTF-8)
Aegisub widzę jest polecane
Jakiś dobry program do konwersji plików tekstowych z napisami do filmów? (txt > srt UTF-8)
Aegisub widzę jest polecane
#software #oprogramowanie #informatyka #komputery
Zna ktoś jakiś program do zarządzanie zadaniami/tygodniem?
Chciałbym mieć widok dni w tygodniu gdzie mógłbym łatwo dodawać dużo drobnych zdań i odznaczać zrobione w prosty sposób te zrobione (tak żeby np. na liście były przekreślone).
Zna ktoś jakiś program do zarządzanie zadaniami/tygodniem?
Chciałbym mieć widok dni w tygodniu gdzie mógłbym łatwo dodawać dużo drobnych zdań i odznaczać zrobione w prosty sposób te zrobione (tak żeby np. na liście były przekreślone).
- 3
@SweetDreams: Nozbe?
- 2
@SweetDreams: Mają jeszcze opcję free, ograniczona do 5 projektów.
Przymierzam się do nagrania kolejne kursu, tym razem w temacie testowania, o takich rzeczach chciałbym opowiedzieć. Może podpowiecie co dodać, lub co odjąć:
Jakieś uwagi?
https://www.youtube.com/watch?v=0_qlmVBV27k
#
Jakieś uwagi?
https://www.youtube.com/watch?v=0_qlmVBV27k
#
- 0
- 0
@jaroslaw-stadnicki: takie ło dla mnie nic ciekawego XD ale rób rób początkującym się przyda
Ktoś wie jak ustawić pendrive żeby puszczać filmy z napisami na dekoderze IPS 3000 od Multimedii? #dekoder #usb #multimediapolska #multimedia #technologia #software #hardware
@vevnx: Ustawienie pendrive to akurat najmniejsze zmartwienie. Gorzej z tym jakie ustawienia ma mieć wideo które chcesz puścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #programy #pytaniedoeksperta #software
Jakiś prosty program do obróbki video, żeby podłożyć dźwięk pod obraz z zachowaniem obecnej ścieżki obrazu, coś darmowego bez ograniczenia czasowego renderu polecacie na windows oczywiście ?
Jakiś prosty program do obróbki video, żeby podłożyć dźwięk pod obraz z zachowaniem obecnej ścieżki obrazu, coś darmowego bez ograniczenia czasowego renderu polecacie na windows oczywiście ?
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Android
- 0
@xeerxees movie maker
- 1
O tym myślimy, żeby nagrać w sobotę:
https://trello.com/c/ElFT99PQ/69-czysty-i-prosty-kod
I teraz tak:
1. Waszy myśli chętnie przyjmiemy
2. Może ktoś chciałby dołączyć do nas na nagranie?
https://trello.com/c/ElFT99PQ/69-czysty-i-prosty-kod
I teraz tak:
1. Waszy myśli chętnie przyjmiemy
2. Może ktoś chciałby dołączyć do nas na nagranie?



























Główne cechy silnika: