Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
proszę o tłumaczenie jak totalnemu debilowi na przykładzie najlepiej...

mam modem/ #router #technicolor CGA2121 od #inea chce mieć stały IP, ale nie mam możliwości więc wybieram dynamiczny DNS, w postaci konta na NoIP - przypisać do:

mojanazwadomeny.ddns.net

jak ogarnąć to żeby działało? tzn. chce mieć dostęp do komputera/urządzenia podłączonego do routera z zewnętrznej sieci

są poradniki ale do tego gównianego (zasieg wifi to dramat) routera brak jasnych wskazówek... dlatego #pytaniedoeksperta w #siecikomputerowe jak to ogarnąć - ale proszę jak dla jełopa sieciowego, żebym zroumiał na konkretnym przykładzie, gdzie są porty, adresy, itd wpisane...

połączenie z #linux #windows jeśli ma to znaczenie

pozwolę sobie zawołać @Kryspin013
  • 10
@hiperchimera: inea domyślnie u siebie stosuje cgnat, jeżeli chcesz mieć zewnętrzne ip to musisz aktywować usługę u nich, jest dodatkowo płatna chyba 5 zł, ale jest to usługa zewnętrznego IP, a nie stałego IP. Dla indywidualnych nie ma w inei opcji stałego ip (inna sprawa, że to ich zewnętrzne ip praktycznie się nie zmienia).
Masz dodatkowo swój router czy działasz na ich? Jak masz swój to dzwonisz też do nich i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robert83: mam ich, napisałem w poście ;-) sam bym tego francuskiego pięknisia nie kupił...

czyli urządzenie musi być ustawione jako bridge? bo to dość kluczowe z tego co widzę.

@ulises: to oznacza że muszę mieć ten publiczny adres IP czy może być standardowo jak jest i NoIP powinno działać?
@hiperchimera: jak masz od nich to nie może być bridge, chyba że chcesz podłączyć tylko 1 komputer po kablu. Pytałem o router bo możesz mieć swój podłączony do ich urządzenia i w takim wypadku potrzebujesz trybu bridge. Publiczny IP to to o czym pisałem nazywając go zewnętrznym;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robert83: jakiegoś 8levelneta znajdę (klon TP-Link) w razie czego - ogólnie plan jest taki że chciałem móc pobawić się terminalem Wyse jako PC np. hao FTP albo serwer www na potrzeby rodzinne :-)

potrzebuje oczywiście do tego albo stałego IP (nie da się w INEA dla home user) albo dynamicznych DNS, które powiązą aktualny adres IP modemu z domena mojanazwadomeny.ddns.com i będzie można się z tym komputerem połączyć...

niestety w bardziej
@hiperchimera: na ich routerze powinno się coś udać (sam mam swojego Asusa więc nie mam doświadczenia ile można na ich sprzęcie robić), podstawa to ten ip za 5 zł. Moim zdaniem na tym cgnat nic nie zrobisz.