Wpis z mikrobloga

#it #siecikomputerowe #siecikomputerowe #openwrt
Cześć Mircy , potrzebuje pomocy z konf. routera (easybox 802 z openWRT) jako wireless printserver.
Architektura ma wyglądać tak: PC>>HuaweiB529>>easybox>>laserjet(po USB).
Jak do tej pory udało mi się utworzyć działające połączenie za pomocą lan pomiędzy Huawei a easyboxem, jednak nie wiem jak pozbyć się tego kabla. Próby utworzenia AP clienta nie dają mi dostępu do easyboxa. Czytałem gdzieś, że wan powinien być w innej klasie niż lan , a później przez port na firewallu , jednak nie ogarniam na tyle by użyć tych informacji w praktyce . Ktoś jest w stanie pomóc ?
  • 9
  • Odpowiedz
@zawa44: czekaj, co jest gdzie i jak podłączone. Nie działa ci proste podłączenie wifi do Huawei?

Czytałem gdzieś, że wan powinien być w innej klasie niż lan


Klasie? Przypadkiem nie w innej sieci?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: po kolei : łączę się po wifi z Huawei - to działa , nic się nie zmieniło . Teraz chcę utworzyć połączenie wifi pomiędzy Huawei a easyboxem (bezprzewodowe połączenie pomiędzy routerami , router końcowy tego łańcucha czyli easybox w zamyśle ma być klientem- tak jakby zewnętrzną kartą wifi, odbiornikiem , następnie do owego easyboxa za pomocą przewodu USB wpinam drukarkę, a software routera ma ją obsłużyć).

Na openwrt ustawia
  • Odpowiedz
Na openwrt ustawia się interfejsy o nazwie wan i lan , nadaje się im ip i komunikuje się owe interfejsy ze sobą, nie wytłumaczę Ci tego lepiej, bo jestem laikiem , jak łatwo wywnioskować z pierwszego posta


@zawa44: Wyłączasz wan bo nie potrzebujesz (albo spinasz w bridge z lan). Lan i wifi masz pewnie spięte w bridge. Ustawiasz w lanie zaciąganie adresu po DHCP albo wpisujesz adres na stałe, który
  • Odpowiedz
@Kryspin013: popełniłem merytoryczny błąd , interfejs wifi to wwan
poza tym to wredne openwrt jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników (takie mam odczucia , bo ze zwykłymi routerami friendly-user radziłem sobie jak dotąd bez problemów) i stosuje relayd co wymaga użycia ip z innej klasy dla interfejsu wwan(Ap clienta)
  • Odpowiedz
i jeszcze to

Client / Client Bridge

Connect two wired networks using a WiFi link (WIRELESS connection between two routers). The secondary router must have dd-wrt installed; the primary router does not need to have dd-wrt.


Client Bridged - Join two wired networks by two Wireless routers building a bridge. All computers can see one another in Windows Network.
  • Odpowiedz
@zawa44: Nie ogarniam dalej czego nie rozumiesz. Łączysz na routerze wszystkie interfejsy sieciowe w lan, wyłączasz dhcp i dns, ustawiasz stały adres i masz problem rozwiązany. To, że masz widziane wifi jako wwan nie ma znaczenia bo możesz sobie przestawić.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: kolejny raz powtórzę, to nie działa , zdążyłem poustawiać to tak jak piszesz , internet mam na ostatnim routerze , dostępu do routera po jego ip nie, a to jest warunek konieczny by postawić printserver
  • Odpowiedz
dostępu do routera po jego ip nie


@zawa44: to znaczy, że nie ustawiłeś tego tak jak napisałem tylko prawdopodobnie ustawiłeś dwie różne sieci podpięte do siebie, które dodatkową nachodzą na siebie pulą adresów.

Daj jakieś screeny z tego openwrt? Czy po shellu to ustawiasz?
  • Odpowiedz