Siemanko!

Jeśli Twoje zainteresowanie to #hacking i #bezpieczenstwo mam fajną ofertę pracy stacjonarnej w Katowicach. Szukam osób z doświadczeniem jak i bez. Praca polega na wykonywaniu testów penetracyjnych ( ͡° ʖ̯ ͡°) - głównie web aplikacji jak i środowisk serwerowych.

Oferta może być ciekawa dla #informatyka który jara się #security.
Jeśli do tej pory pracowałeś przy #webdev jako koder
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pracuje ktoś na stanowisku analityk SOC? Mogę prosić o jakieś info odnośnie wiedzy jaką mogą ode mnie wymagać?
Pierwsza praca w #it ale szeroko pojęte podstawy znam (konfiguracja linux/windows, technologie sieciowe, podstawy programowania).
Będę wdzięczny za kilka haseł/technologii o których powinienem poczytać.
W ogłoszeniu nie było żadnych szczegółów, a że jeszcze 2 tygodnie do rozmowy, to mogę się przygotować ( ͜͡ʖ ͡€)

#itsecurity
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bmFwaXN6IG1pIG5hIHB3: udało, od 1.02 zaczynam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla potomnych: pytali głównie czy znam hasła: SIEM, coś z systemami detekcji zdarzeń (nie pamiętam dokładnie o co chodziło) i przyporządkowanie technologi do określonej warstwy (raczej na logiczne myślenie, niż wiedzę)
  • Odpowiedz
Korzystacie z aplikacji mobilnych polskich banków? Tomek je przetestował i opublikował jakie mają błędy. Trochę śmiesznie, trochę strasznie, ale skoku na kasę nie ma. Polecamy lekturę :)

https://niebezpiecznik.pl/post/bledy-w-aplikacjach-mobilnych-polskich-bankow/

#security #banki #bezpieczenstwo #pieniadze #fail #niebezpiecznik wszystkie apki na #android
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam jak parę lat temu bawiłem się dSploitem i przy użyciu smartphona mogłem przekierowywać użytkowników sieci na dowolną stronę (tzn. nie działało tak idealnie, smartphone był wolny, użytkowników dużo i trochę nie wyrabiał), np. przekierowałem wykładowcę wchodzącego na google na stronę z filmami przyrodniczymi...

Czy to znaczy, że wchodzenie na strony np. banków przy otwartej sieci jest niebezpieczne?
Tzn. można wykonać phnishing (nawet jeżeli strona jest chroniona TLS-em - atakujący może mieć
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qwertylion: właśnie tacy jak Ty spowodowali, że coraz więcej banków tworzy dedykowane aplikacjie w których zagnieżdża klucze publiczne certyfikatów, ale też nie zawsze ;-)
trywialne jest przekierowanie ruchu http (czylinieszyfrowanego) większość nowych przeglądarek wypluje alert jeżeli certyfikat nie będzie się zgadzać. W bardziej targetowanych atakach wykupuje się typosquotingową domenę dla której jest ważny certyfikat i przy ataku MiTM tak naprawdę robisz arp/dns spoofing na podłożoną domenę
Część stron wymusza stosowanie
  • Odpowiedz