#anonimowemirkowyznania
Jako dziecko z rozwiedzionej rodziny po krótkim czasie, chciałbym spytać się jak to jest - czy na początku naprawdę jest sielanka i wielka miłość aż po grób, a dopiero po pewnym czasie wychodzi to, że nie pasuje się do danej osoby?
Miło by było usłyszeć relacje osób doświadczonych w tym temacie. Dziękuję
#rozwody

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: ale o co konkretnie pytasz? o zwiazki?
jesli tak to na poczatku jest sielanka
pozniej nie ma sielanki
pozniej jest sielanka
i tak w kolko
wszedzie sa problemy, w kazdym zwiazku, jak sie spedza ze soba czas to nie ma opcji by zgadzac sie z wszystkim, by kazde zachowanie odpowiadalo drugiej osobie, by nie miec roznych pomyslow na wuychowanie dzieci itp
najwazniejsze by nie rzucac tym od razu przy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Najbardziej to widać przy pierwszych miłościach wieku nastoletniego, gdzie tracisz głowę z jakiegoś całkowicie nieracjonalnego, dziwnego powodu dla jakiejś osoby. A potem nagle się okazuje, że słuchacie innej muzyki i jest dramat. Potem ludzie nauczeni doświadczeniem sprawdzają fundamenty, najlepiej jest mieć wspólną (albo chociaż bardzo się pokrywającą podstawę) tj. spojrzenie na świat, dzieci, mieszkanie, rodzinę itp. Wtedy jest większa szansa, że wszystkie inne problemy dacie radę rozwiązać. Ale to
  • Odpowiedz
@kajtusS: no jeśli nie przekroczysz terminów. Tyle że mamy państwo prawa to sąd może uznać że 'dobro dziecka' jest ważniejsze od stanu faktycznego. Tyle że wtedy płacisz, ale jesteś pozbawiony wszelkich praw rodzicielskich. I pamiętaj, że według 'ludzi' jak slonx twierdzenie że mężczyźni mają gorzej w sądach rodzinnych to kłamstwo wynikające z mizoginii, a każda kobieta tak twierdząca to suka zdradzająca płeć bo ma chcice ruchawice i tak chce mężczyzn
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mój ojciec zdradził moją mamę, dowiedziała się bo znalazła stary telefon, który nie był zabezpieczony hasłem i była tam zalogowany messenger. Czy zapis tej rozmowy moze byc uzyty jako dowód w sądzie? Czy nikt nie będzie miał problemów przez ujawnienie tych rozmów. Wiadomo działanie w słusznej sprawie, ale pewnie jest jakaś ochrona takich prywatnych danych. Bardzo prosze o pomoc cała sie trzese

#prawo #rozwody #sady
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszędzie jest z grubsza tak samo, tylko w Polszy w związki wchodzi głównie patologia, która woli brnąć dalej w guano, bo "zaszkodzi dzieciom" albo "co ludzi powjedzo, hurr".


@vvkurvv_ostry: A może jesteśmy bardziej dojrzali i traktujemy to poważnie, a drugiego człowieka nie traktujemy jak przedmiot który jak nam się nie podoba to wymieniamy?
Nie wiem skąd to sranie do swojego i ślepe zapatrywanie się nie zachód Europy. Nie, nie jest
  • Odpowiedz
#prawo #rozwody #pytaniedoeksperta

Mam pytanie do kogos, kto zna sie na rozwodach... Sprawa jest taka. Te dwie osoby sa obywatelami Polski, slub brali we Francji, oboje mieszkaja poza Polska. Czy jest mozliwosc wziecia rozwodu w Polsce? Sprawa na pierwszy rzut oka jest prosta, bo nie ma dzieci, nie ma majatku do podzialu, rozwod bez orzeczania winy. Pytanie tylko, czy mozna zalatwic te formalnosci w Polsce?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mudkipz: @tusiatko: Ale tu jest pytanie nie o prawo właściwe, które określa art. 54 PPM tylko o jurysdykcję. Tu chyba żadnego rozporządzenia unijnego o jurysdykcji nie ma, więc mamy właściwość wyłączną z art. 41 k.p.c. Jeśli małżeństwo jest dogadane to powoływałbym się na właściwość wg. miejsca zwykłego pobytu, choć tak naprawdę pobytu nie ma.

EDIT: Jednak znalazłem rozporządzenie dotyczące jurysdykcji http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/ALL/?uri=CELEX:32003R2201

Może być sąd właściwy w Polsce.
  • Odpowiedz
@Brodal:

Jeśli przebywa Pan za granicą, może Pan wnioskować o przesłuchanie Pana w ramach pomocy prawnej w miejscu obecnego przebywania. Pana zeznania zostaną przesłane i załączone do akt, co niewątpliwie wydłuży procedurę.


Tego zdania szukałem dwa tygodnie w internetach..

Dzięki!
  • Odpowiedz