Wpis z mikrobloga

@reddin: chodzi o to, ze zajezdzal droge? Nie znam gdyni, ten pas to byla droga dla rowerow? jesli tak to coz, frustraci znajda sie wszedzie, moze to wynik zjebu kierowcy, moze jest tam za wasko ogolnie (chociaz na filmie nie wyglada). Ogolnie widze, ze kierowca frustrat a Ty tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i druga sprawa jest taka: im wiecej praw dostaje jakas grupa spoleczna
chodzi o to, ze zajezdzal droge? Nie znam gdyni, ten pas to byla droga dla rowerow? jesli tak to coz, frustraci znajda sie wszedzie, moze to wynik zjebu kierowcy, moze jest tam za wasko ogolnie (chociaz na filmie nie wyglada). Ogolnie widze, ze kierowca frustrat a Ty tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Przecież wyraźnie widać, że to pas ruchu dla rowerów na którym nie ma prawa być
Pobierz reddin - > chodzi o to, ze zajezdzal droge? Nie znam gdyni, ten pas to byla droga dla...
źródło: comment_1596704214pPWZ3JWLn2eY7rQEYob67b.jpg
No jak ktoś ma małego wacka to sobie przedłuża samochodem.


@reddin: tu nie chodzi o samochód czy inną rzecz tylko ogólnie - im więcej praw tym większe napięcia społeczne. Z refugees welcome też tak było, z 500+ też (prawo do dodatkowej kasy) itp itd. Taki jest schemat i tu nie ma znaczenia samochód czy rower czy coś.

Sam wymyślasz problem na który szukasz rozwiązania, jak socjalizm. Nikt nie broni kupić rowerzystom
tu nie chodzi o samochód czy inną rzecz tylko ogólnie - im więcej praw tym większe napięcia społeczne.


W innych cywilizowanych krajach nie występują, przypadek? Nie sądzę, MANDATY.

xD Nie chodzi o to, czy ktoś broni, czy nie. Chodzi właśnie o różnicowanie. Istnieje sobie coś takiego jak jezdnia, po której poruszają się pojazdy.


Głównie winni są kierowcy, rower ma być tanią alternatywą dla zakorkowanych miast, dodatkowe pierdoły nie mieszczą się w Konwencji
OC dla pieszych, OC dla rolkarzy, OC dla tych na hulajnogach. Utopia.


@reddin: OC dla wszystkich, korzystających z JEZDNI. Rolkarze, piesi czy hulajnogi nie korzystają. Zresztą UTOPIĄ bym tego nie nazwał - utopia by była, jakby każdy był miły, uważny i pozytywnie nastawiony do życia i OC nie byłoby potrzebne w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najwyraźniej ten problem jest marginalny.


@reddin: W sumie nie wiemy
@kefas_safek: Żadne badania ani raporty nie wskazują, by należało nakładać na rowerzystów dodatkowe obowiązki ustawowe. Na filmie i raportach Policji widać, że kierowcy słusznie są pod lupą.
Polski kierowca łagodnieje za granicą, bo mandaty w ojro działają.

W Polsce nie są problemem niechronieni pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego a kierowcy.

Ja codziennie widzę kierowców którzy nie zatrzymują się na zielonej strzałce i wymuszają przy skręcie także na piszych i rowerzystach. Ale wtedy
Nie uważam, że OC powinno być obowiązkowe dla rowerzystów


@kefas_safek: IMHO powinno. Sprawe kolizji samochod-samochod zwykle zalatwisz calą do konca przez telefon albo serwis internetowy ubezpieczyciela sprawcy. Nie musisz meczyc sie ze sprawami w sądzie. Wygoda
Jak na wiosce zrobi Ci kuku pijany rowerzysta-złomiarz to odszkodowania za naprawe nigdy nie zobaczysz.

Po za OC (oczywiscie w jakies smiesznej kwocie dla roweru) powinny być szkolenia z przepisow, zakonczone choćby jakims egzaminem ABCD
Przyklad: Jak rowerzysta zlamie przepisy lub uszkodzi czyjes mienie i ucieknie jest nie do zlapania (nie ma tablic rej, nie ma tez OC), co powoduje napiecia spoleczne.


@kefas_safek: mam inny przykład: Gdy kierowca poza terenem zabudowanym zepchnie rowerzystę do rowu zabijajć go lub kalcząc i ucieknie jest nie do złapania (nie nagrano tablic rej, nie wiadomo czy ma OC), co powoduje napiecia spoleczne.
@nemevit299: wiem, to samo mają motocykliści. Jeżdżę na moto i najbardziej boje się tego typu sytuacji, bo raz podobną miałem ;/. Ubezpieczyciel nic nie wypłacił, bo nie było sprawcy (bo odjechał :D) więc moto musiałem składać sam. Dobrze, że mi się nic nie stało. Ale to, że tak jest to nie znaczy, żeby ustawowo zwolnić rowerzystów z obowiązku "identyfikacji" się na drodze - bo jednak nawet jak nagrasz rowerzystę (np od