Postanowiłem odpicować sobie pokój i zrobić go trochę przyjemniejszym do życia. Więc jutro jade kupić sobie kilka kwiatów do pokoju aby było milej do życia. Lecz, poza draceną i kaktusem nie jestem pewny co kupic na początek do uprawiania. Coś łatwego w utrzymaniu i ładnego. Kwiaty nie mają być ogromne więc np juka totalnie odpada. Co najlepiej kupić na początek? Albo macie może inne sugestie? Byłbym wdzięczny za rady
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Ludzia pomuszcie ;x
Postanowiłem odpicować sobie pokój i zrobić go trochę przyjemniejszym do życia. Więc jutro jade kupić sobie kilka kwiatów do pokoju aby było milej do życia. Lecz, poza draceną i kaktusem nie jestem pewny co kupic na początek do uprawiania. Coś łatwego w utrzymaniu i ładnego. Kwiaty nie mają być ogromne więc np juka totalnie odpada. Co najlepiej kupić na początek? Albo macie może inne sugestie? Byłbym wdzięczny za rady
Postanowiłem odpicować sobie pokój i zrobić go trochę przyjemniejszym do życia. Więc jutro jade kupić sobie kilka kwiatów do pokoju aby było milej do życia. Lecz, poza draceną i kaktusem nie jestem pewny co kupic na początek do uprawiania. Coś łatwego w utrzymaniu i ładnego. Kwiaty nie mają być ogromne więc np juka totalnie odpada. Co najlepiej kupić na początek? Albo macie może inne sugestie? Byłbym wdzięczny za rady
@Apollo_Vermouth storczyki
@Apollo_Vermouth: od 26 lat mam w pokoju róże chińską, podlewam ja co tydzień a jak jest cieplej to dwa razy w tygodniu i ładnie wyglada.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 6
Mirko, jak dbać o orchidee?
Kupiłem sobie białą za 20zl w Castoramie, bo trochę pusto w pokoju mam xD
Okno skierowane na wschód.
Jak to podlewac? Czym? Woda demineralizowana jak w przypadku owadożernych?
Doniczkę w której kupiłem wymienic i przesadzić do większej?
I właściwie co tam jest podłożem?
Kupiłem sobie białą za 20zl w Castoramie, bo trochę pusto w pokoju mam xD
Okno skierowane na wschód.
Jak to podlewac? Czym? Woda demineralizowana jak w przypadku owadożernych?
Doniczkę w której kupiłem wymienic i przesadzić do większej?
I właściwie co tam jest podłożem?
źródło: comment_EeC9g9qBPooDiYUbb9dPHb8DJ1FIDdiF.jpg
Pobierz@Myszoskocznia pierwszy link z googla po wpisaniu "jak dbać o orchidee w doniczce"... http://www.mojpieknyogrod.pl/kwiaty-w-domu/artykul/jak-dbac-o-storczyki
- 1
@samjesteszajety: dziękuję za pomoc
- 1
Jakie roslinki moge rozmnazac wegetatywnie? Tak, ze od razu po ucieciu wloze do ziemi?
#pytanie #ogrodnictwo #rosliny
#pytanie #ogrodnictwo #rosliny
@DywanTv: Roztocze. Specyficzny mikroklimat.
7
Kiedy stylista fryzur zostaje ogrodnikiem

Tak wygląda golenie głowy dużego kulistego krzewu.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- 4
5
Przy zielonogórskiej Palmiarni powstał... toksyczny labirynt. Lepiej uważać!

Może dojść do tragedii - ostrzegają naukowcy. Chodzi o labirynt, który pojawił się na zielonogórskich Wzgórzach Winnych.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#biologia #rosliny #chilli #papryczki
Ogólnie lubię aliexpress ale co do tego produktu nie mam pewności. Zamówiłem taką lampkę która ma służyć do nasłoneczniania roślin w pokoju ( mało słońca bezpośrednio wpada do pokoju ). Wydaje mi się,że to są zwykłe diody LED. Myślicie,że to zda egzamin ( roślinka to Chili Monkey Face )
Ogólnie lubię aliexpress ale co do tego produktu nie mam pewności. Zamówiłem taką lampkę która ma służyć do nasłoneczniania roślin w pokoju ( mało słońca bezpośrednio wpada do pokoju ). Wydaje mi się,że to są zwykłe diody LED. Myślicie,że to zda egzamin ( roślinka to Chili Monkey Face )
- 0
@pszymczyk2: powinno być ok. Miałem w akwarium ledowe lampy, temperatura ~4000K + diody czerwone i niebieskie. Rosły jak p---b...
@10101110001100101010101010 Storczyka.
Mirki z tagow #ogrodnictwo#ogrod #kwiaty #rosliny co to za roslina? Pomozcie bo babcia pyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_s6VBnvN0o72HXJ8CHBJLgIQ4uRSNGzY5.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 0
@iLovePierogi jeju ale to piękne
- 1
Nie wiem czy słuszne tagi ale zawołam #ogrodnictwo #botanika #rosliny
Macie jakieś sposoby na pleśń w doniczkach? Zalęgło mi się cholerstwo i nie dość, że średnio to wygląda to jeszcze mi tu na mieszkanie zarodniki rozsiewa.
Czy wysypanie żwirkiem coś pomaga?
Macie jakieś sposoby na pleśń w doniczkach? Zalęgło mi się cholerstwo i nie dość, że średnio to wygląda to jeszcze mi tu na mieszkanie zarodniki rozsiewa.
Czy wysypanie żwirkiem coś pomaga?
- 1
@defoxe: może za mało słońca? P. S. Kalamodyna pozdrawia :)
źródło: comment_KQtRgCsf0qXXKDB86o9M8vxLm0UsWWrd.jpg
Pobierz- 1
@defoxe: miałem sadzonki w takich pojemniczkach i strasznie szybko pleśń łapały mimo, że nie były przelewane, czosnek pomagał
źródło: comment_ATV7wG0twtlfIOZDbuou9AaYdw05zXEQ.jpg
Pobierz- 1
- 1
- 4
- 4
- 4
@mistrz_zen: Okratek australijski
- 1
@potrzebie około 60km od Biłgoraja
#botanika #ogrodnictwo #rosliny
Co to jest?
Pamiętam to chyba z dzieciństwa, że super się na tym leży, ale też chyba.
Co to jest?
Pamiętam to chyba z dzieciństwa, że super się na tym leży, ale też chyba.
źródło: comment_zx25OmZZjCmIMhLiSwav5dWYuiruamdA.jpg
Pobierz@Oklasky: krwawnik
@Oklasky: a co do ślimaków, niektórzy sadzą ziółka, których te nie lubią, ale tym ich nie wygonisz. Lepiej poradzą sobie z nimi krety, ryjówki, jaszczurki, ropuchy i inne takie. Tylko ich z kolei nie lubią zwierzęta domowe no i kobiety, więc powstaje wybór: kobieta czy ślimaki. Nadmienię tylko, że ślimak nie depcze trawy, nie gada, i - oprócz zjadania liści - jest zadowalająco grzeczny. Z drugiej strony, ze ślimaka marny
- 1
- 1
@Jakr: Musisz sprawdzić, który dokładnie chcesz kupić, zawiera wszystkie 13 podstawowych elementów niezbędnych do prawidłowego wzrostu roślin, jednak nie mam pewności czy ten podstawowy nawóz azofoska ma wapń.
Masz tutaj źródła:
Masz tutaj źródła:
Siema, powiedz mi i jak, udało się z tą azofoską?
Pytam bo mam sporo i chciałbym użyć do mojej hydroponicznej hodowli maku
Pytam bo mam sporo i chciałbym użyć do mojej hydroponicznej hodowli maku
Wjezdzam w uprawe ostrych papryczek. Co roku kupuje i robie sosiwa to pomyslalem ze sprobuje z aktualnych zakupów wyciagnac pare nasionek i cos wyhodowac. Pierwszy raz wiec moge sie uczyc na bledach. Do tego ogarniam arduino, raspberry, mqtt, i inne hwdp i nkwd zeby to zautomatyzowac.
Tylko pytanie jest jedno, jest zima, slonca jak na lekarstwo. Jak pomoc ze swiatlem moim malym diablom zeby rosly na r----------y przełyku? Czy zwykla tasma led
Tylko pytanie jest jedno, jest zima, slonca jak na lekarstwo. Jak pomoc ze swiatlem moim malym diablom zeby rosly na r----------y przełyku? Czy zwykla tasma led
- 0
@Tichyplusn: no wlasnie albo doswietlac albo naturalne slonce. Mam te szklarnie, jasne mieszkanie wiec jak bedzie sobie stalo kolo kaloryfera i okna balkonowego to mysle ze bedzie mialo dobrze. Do tego termometr w szklarence, czujnik wilgotnosci gleby (chociaz juz czytalem zeby malo lac wody, dlatego chcialem swiatlem pomoc). Nie wyjdzie teraz to wyjdzie w lutym ;)
@daczka92: Żeby tylko się nie zrażać! :) Pamiętaj, chociaż opinie mogą być podzielone, paprykę lepiej przesuszyć niż przelać...z drugiej strony moja żłopie tyle, że nie da się jej przelać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupowaliście kiedyś rośliny doniczkowe w Leroy Merlin, Obi albo Castoramie? Jak jest z ich jakością, nie padają po kilku dniach? Pilnie potrzebuję, a do marketu najwygodniej mi podjechać.
#ogrodnictwo #rosliny #pytanie
#ogrodnictwo #rosliny #pytanie
- 1


























#rosliny #kwiaty
źródło: comment_9yhR8ODnw2FW1GzTecB3T73UTWhZfqCa.jpg
Pobierz@Apollo_Vermouth: to się zdziwisz jak zgubi liście nad tym grzejnikiem w zimie
Z tego co zauważyłam, nie znosi zmiany miejsca, wiec lepiej od razu wybierz mu docelowa miejscówkę i przygotuj się na zrzut liści na początek.
Jedna z niewielu roślin doniczkowych, które dały mi popalić.
Ta doniczka, to chyba tez osłonka bez dziury w dnie, wiec dodatkowej podstawki raczej nie będzie trzeba