16 maja po raz kolejny rolkarze przejadą ulicami Wrocławia. Organizatorzy przewidują ok 500 osób, które wybierze się na przejażdżkę po kilkudziesięciu ulicach. http://miejscawewroclawiu.pl/16-maja-kolejny-przejazd-rolkarzy-przez-ulice-wroclawia-trasa-miejscawewroclawiu-pl/

#miejscawewroclawiu #wroclaw #rolki #sport
MiejscaWeWroclawiu - 16 maja po raz kolejny rolkarze przejadą ulicami Wrocławia. Orga...

źródło: comment_u2koj0g2Wc3ruec4lE57SslQasITzBw8.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam :)
Myślę o zakupie pierwszych rolek, najlepiej by od razu to były do jazdy miejskiej. Jakie rolki byście polecili na początek z następujących:
Powerslide Phuzion Urban 2015 (opcja najtańsza, minus - nie ma pełnej twardej skorupy)
Roces x35 (Czytałem, że słabe kółka, więc dosyć szybko bym musiał doinwestować)
K2 Il Capo 2014 (Z jednej strony miękki but, za to z kółkami hyper concrete, czyli w cenie roces, ale z lepszymi kólkami)
Seba FRX 80 Deluxe
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nosacz_ninja: jeździłem/jeżdżę na phuzinoach trochę i rolka nienajgorsza ale ma swoje minusy min dziwne rozwiązanie z rzepami które u mnie działało tak źle że wstawiłem tam sznurówki i jeszcze zapięcie się wyrobiło ale może to kwestia użytkowania
  • Odpowiedz
Jakie rolki polecacie dla niebieskiego który sporo jeździł ale tak z 10lat temu(do 400zł) i dla początkującego różowego (do 350zł). Jakieś z decathlonu lub innego sklepu we Wrocławiu?
#rolki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej #rolki będą pytanka :D bo ja początkująca jestem i czy to normalne , że jak jedziecie to czujecie, że ciężar jest na zewnętrznej stronie stopy, czy po prostu ja źle jezdze? DZisiaj jeździłam 2h i mnie strasznie boli właśnie przy palcach zewnętrznie i podeszwowo, ale tak jakby kość, a nie odcisk. Mam te rolki -> https://m.ceneo.pl/35748154 czy to może być dlatego, że są po prostu słabe ? Ale kupiłam
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xstempolx: no właśnie tak może być, że za wąska ;/ a co do reszty to nie wiem co powiedzieć, uzywek się brzydzę, a myślałam, że będę jeździć godzinę tygodniowo to po co droższe, a wychodzi mi 6h tygodniowo, więc trochę się przeliczyłam :D
  • Odpowiedz
#rolki Mirki jakieś warte przeczytania poradniki co do nauki jazdy? Sprzęt już mam, coś tam się ruszam, chciałbym nabrać trochę techniki i nabrać pewności na rolkach, co warto przestudiować?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rolki x #rower, #truestory

Wczoraj, 22:00, jeżdżę na #rolki po ścieżce rowerowej na Granicznej i Mińskiej w #wroclaw.
Jest mały ruch, ale trafia się pan i władca rowerzysta, który zajmuje całą szerokość i mimo tego, że zjechałam do krawędzi, noga przy nodze, zmusza mnie do ucieczki na chodnik z kostki fazowanej. Przywykłam, ale piszę dla kontrastu wobec kolejnej sytuacji.
Parę minut później
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 163
@frems Większość chodników nie nadaje się do jazdy. Jeśli na ścieżce rowerowej jest bardzo mały ruch, to w czym problem, żeby zjechać i minąć się z rolkarzem tak, jakby mijało się innego rowerzystę? Chyba tylko w głowie i braku zdroworozsądkowego podejścia ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Jak na szosach się jeździ drogą mimo ścieżki rowerowej to hurt durr ścieżka z kostki, nie da się jeździć. Jak rolkarz skorzysta z DDR to hurt durr DDR tylko dla rowerów
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy #rolki to będzie dobre zastępstwo zamiast #bieganie i #rower żeby wspomagać #odchudzanie? Jestem ulańcem. Nie mam już nadwagi, a po prostu otyłość i stwierdziłem, że poraz ogarnąć życie.
Biegać próbowałem trochę w zimę na siłowni, ale to nie jest rzecz w tej chwili dla mnie bo nogi nie wytrzymują takiego czegoś. Roweru nie mogę sprowadzić do mieszkania, bo nie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: rolki są świetnym substytutem, sama miałam problemy z puchnącymi kolanami po bieganiu (ortopeda dał świetną radę, że rozwiązaniem problemu jest nie biegać¯_(ツ)_/¯) a przy rolkach nie ma tego kłopotu. Przy jeżdżeniu nie obrywają właśnie tak mocno stawy- to o czym piszesz i co ciekawe też znacznie zdrowsze dal serducha, któremu bieganie nie jest do końca obojętne. No i rolki jak dla mnie to sama przyjemność ʕ
  • Odpowiedz
Chcę zacząć swoją przygodę z #rolki i z racji tego mam do was pytanie. Czy kupno rolek przez internet obarczone jest dużym ryzykiem wyboru złego ich rozmiaru? Czy pomimo iż dokładnie zmierze długość stopy i zamowie teoretycznie odpowiedni rozmiar to mogą mnie gdzieś uciskac, sprawiać dyskomfort itp?
Tak zdaję sobie sprawę z tego że rolki jest najlepiej przymierzyć i sprawdzić czy wszytko jest ok, ale ze względu na małą ich
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy kupno rolek przez internet obarczone jest dużym ryzykiem wyboru złego ich rozmiaru?


@oxxymiron: Tak, jako osoba co kupiła dla siebie ponad 20 par rolek, tak, jak nie wiesz jest spora szansa, że nie dopasujesz dlatego jak ludzie piszą, najpierw do sklepu przymierzyć o ile w internetach kupisz taniej. Rolki to więcej jak drugie buty.
  • Odpowiedz
mam rolki ale sa raczej za duze na mnie i uginaja sie na boki


@Ku_bas: Hymmm, odpowiedź jest prosta bo sam tak robiłem jak nie mialem liner-a dawno temu. Dwie, trzy pary skarpetek i wtedy wyczujesz czy to dla ciebie. I jak nie to po co kupować rolki ale zachęcam. Rolki tak do kręcenia się pod blokiem są okay czyli byle jakie ale jak już na miasto trzeba uwaaaaaaażc! I
  • Odpowiedz
@kWeb24: Jest dość miękki i za to wygodny. Wcześniej jeździłem na typowym twardzielu i ten Kaze wydaje mi się wygodniejszy na miasto.
Przymierzałem ogólnie Tau i Kaze w jednym dniu i nie czułem jakiejś wybitnej różnicy w twardości.

Wadą jest brak jakiejkolwiek ochrony przed obtarciami. Więc przy dość mocniejszej jeździe po mieście, jest to but na maksymalnie jeden sezon.
  • Odpowiedz