- Juran
- konto usunięte
- zjembigos
- pavloooo
- PrzypadkowyNick
- +9 innych
Wszystko
Wszystkie
Archiwum
- 7
#100najlepszychgier 5/100
Gra: Death Rally
Rok wydania: 1996 (wersja PC)
Gatunek: Wyścigi samochodowe
Język w grze: Angielski
Producent: Remedy Entertainment
Wydawca: 3D Realms
Od 2009 gra jest dostępna do pobrania z internetu za darmo.
===
Celem gry jest zajęcie pierwszego miejsca w tabeli wyścigów (na której jest dwudziestu zawodników, między innymi Duke Nukem) i wygranie wyścigu z przeciwnikiem o nazwie Adversary, co nie jest łatwe.
Do wyboru jest 6 samochodów, garaż mieści
Gra: Death Rally
Rok wydania: 1996 (wersja PC)
Gatunek: Wyścigi samochodowe
Język w grze: Angielski
Producent: Remedy Entertainment
Wydawca: 3D Realms
Od 2009 gra jest dostępna do pobrania z internetu za darmo.
===
Celem gry jest zajęcie pierwszego miejsca w tabeli wyścigów (na której jest dwudziestu zawodników, między innymi Duke Nukem) i wygranie wyścigu z przeciwnikiem o nazwie Adversary, co nie jest łatwe.
Do wyboru jest 6 samochodów, garaż mieści
- cabeiu
- chciwykrasnolud
- sl1der
- konto usunięte
- konto usunięte
- +2 innych
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 4
Znalazlem perelke w pracy.
Pc z 2000roku w stanie igla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#retrogaming chyba będzie, tylko zalatwic zgode na wyniesienie tego.
#chwalesie i bez zdjecia, bo nie zdazylem xD
Pc z 2000roku w stanie igla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#retrogaming chyba będzie, tylko zalatwic zgode na wyniesienie tego.
#chwalesie i bez zdjecia, bo nie zdazylem xD
- 191
19/100 #100oldgamechallange
Dzisiejsza gra:
Tony Hawk's Pro Skater 3
Data wydania: Październik 2001
Platformy: PC, PS1, PS2, GCN, XBOX i GBA
Gatunek: Symulator Sportowy
Opis: Pamiętam dobrze obrót Tony Howk 900 stopni który oglądałem na ESPN ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przez tą grę każdy z nas miał deskorolkę w domu i w miastach zaczęły pojawiać się skate parki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Według mnie
Dzisiejsza gra:
Tony Hawk's Pro Skater 3
Data wydania: Październik 2001
Platformy: PC, PS1, PS2, GCN, XBOX i GBA
Gatunek: Symulator Sportowy
Opis: Pamiętam dobrze obrót Tony Howk 900 stopni który oglądałem na ESPN ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przez tą grę każdy z nas miał deskorolkę w domu i w miastach zaczęły pojawiać się skate parki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Według mnie
- konto usunięte
- Juran
- konto usunięte
- budus2
- monteskjusz
- +186 innych
- Krx_S
- konto usunięte
- XD__
- dwuwarstwowy
- konto usunięte
- +41 innych
7
Indiana Jones and the Fate of Atlantis - jak powstała...

- Dodaj Komentarz
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Retron 77 -- więcej niż Atari 2600 HD

- Dodaj Komentarz
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- Juran
- krykoz
- adam-nowakowski
- Czymsim
- vanitydomain
- +1 innych
- 1
- 2
Trochę poluję na tę konsolę, ceny są dość wysokie.
@krykoz: To prawda. Dreamcast niestety swoje kosztuje. IMO jest znacznie przewartościowany. OK, jest sporo fajnych gierek, ale nadal nie jest wart więcej niż te 250 zł. Problem polega na tym, że utarło się "DC to konsola dla hardcorowego gracza" (czyt chętnego do wydania kilkuset złotych na stary, używany sprzęt). Nie bez znaczenia jest tez ilość jednostek - jest ich mniej niż PS2
- 222
18/100 #100oldgamechallange
Dzisiejsza gra:
Syberia
Data wydania: Czerwiec 2002
Platformy: PC, PS2, XBox, NDS, Android, iOS, PS3, Xbox 360, Switch
Gatunek: point and click
Opis: Kate Walker zostaje wynajęta przez amerykański koncern zabawkowy w małym europejskim miasteczku, aby finalizować przejęcie fabryki zabawek mechanicznych.
Przygodówki w której potrzebna jest myszka jeszcze nie było dlatego dzisiaj lecimy( ͡° ͜ʖ ͡°) Gra była jedną z pierwszych tego typu przygodówek które ukończyłem.
Dzisiejsza gra:
Syberia
Data wydania: Czerwiec 2002
Platformy: PC, PS2, XBox, NDS, Android, iOS, PS3, Xbox 360, Switch
Gatunek: point and click
Opis: Kate Walker zostaje wynajęta przez amerykański koncern zabawkowy w małym europejskim miasteczku, aby finalizować przejęcie fabryki zabawek mechanicznych.
Przygodówki w której potrzebna jest myszka jeszcze nie było dlatego dzisiaj lecimy( ͡° ͜ʖ ͡°) Gra była jedną z pierwszych tego typu przygodówek które ukończyłem.
- Juran
- cosmonautofgloom
- 4517974
- Retr1but1on
- marluc
- +217 innych
- 13
- 4
#100najlepszychgier 4/100
Gra: Psycho Pinball.
Rok wydania: 1995 (wersja PC).
Gatunek: Zręcznościówka.
Język w grze: Angielski.
Platformy: PC i Sega Mega Drive.
Producent: Codemasters.
Wydawca: Codemasters.
===
Gra polega na odbijaniu za pomocą ramion kulki znajdującej się na stole.
W grze dostępne są 4 tematyczne stoły (1 główny, 3 podrzędne), grając na głównym stole jest możliwość przenoszenia się na podrzędne stoły.
W grze chodzi o to, by mieć jak największą ilość punktów,
Gra: Psycho Pinball.
Rok wydania: 1995 (wersja PC).
Gatunek: Zręcznościówka.
Język w grze: Angielski.
Platformy: PC i Sega Mega Drive.
Producent: Codemasters.
Wydawca: Codemasters.
===
Gra polega na odbijaniu za pomocą ramion kulki znajdującej się na stole.
W grze dostępne są 4 tematyczne stoły (1 główny, 3 podrzędne), grając na głównym stole jest możliwość przenoszenia się na podrzędne stoły.
W grze chodzi o to, by mieć jak największą ilość punktów,
@krykoz: No zajebista w #!$%@? xD
@NieR: kurde instaluje gierke od nowa xD
@walzky: xDDD
Gram w Mario64 po raz pierwszy więc nie mam w ogóle skilla w skakaniu i męczę się od 30 minut, aby jakoś tam wejść o ile się da xD. Nawet chciałem wskoczyć z tego bloku !, w którym jest 1UP, ale nie wychodzi mi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gram w Mario64 po raz pierwszy więc nie mam w ogóle skilla w skakaniu i męczę się od 30 minut, aby jakoś tam wejść o ile się da xD. Nawet chciałem wskoczyć z tego bloku !, w którym jest 1UP, ale nie wychodzi mi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 241
17/100 #100oldgamechallange
Dzisiejsza gra:
Icewind Dale
Data wydania: Czerwiec 2000
Platformy: PC
Gatunek: RPG
Opis: Świat gry osadzony w fantastycznym Advanced Dungeons & Dragons ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak w Baldur's Gate tworzymy swoją drużynę i podążamy przez świat wykonując questy. Gra posiada dobre multi mi się grało przyjemnie
Gra nastawiona na eksploracje świata
Oceny graczy PC:
Metacritic: 8.4
Gry-online: 8.6
#retrogaming #staregry
Dzisiejsza gra:
Icewind Dale
Data wydania: Czerwiec 2000
Platformy: PC
Gatunek: RPG
Opis: Świat gry osadzony w fantastycznym Advanced Dungeons & Dragons ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak w Baldur's Gate tworzymy swoją drużynę i podążamy przez świat wykonując questy. Gra posiada dobre multi mi się grało przyjemnie
Gra nastawiona na eksploracje świata
Oceny graczy PC:
Metacritic: 8.4
Gry-online: 8.6
#retrogaming #staregry
- gr_ie
- wacek_1984
- StefanBadyl
- taraqui
- dymel
- +236 innych
Gra nastawiona na eksploracje świata
@Krx_S: raczej eksterminację ;)
z tego co pamiętam to w Baldurze tworzyo się tylko główną postać
@Blackhorn: Jak włączyłeś grę multiplayer to mogłeś stworzyć wszystkie postaci i samemu nimi sterować. Przynajmniej w BG2 i zmodowanym BG1. W gołego nigdy nie grałem ale pewnie też tak było.
- konto usunięte
- Ademu
- wykopek_44
- baltic-vodka
- zeMadafaka
- +24 innych
@Krx_S: Tak w zasadzie to świat w którym dzieją się wydarzenia z Bladur's Gate, Icewind Dale czy Neverwinterów to "Forgotten Realms". AD&D to mechanika. Tak tylko informuję. ;)
- Ademu
- ja_nie_lubie
- ByeByeLove
- Gerald212
- Mortadelajestkluczem
- +24 innych
28
Wings of Fury - recenzja legendarnej...

- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
- 3
#100najlepszychgier 3/100
Gra: Virtua Fighter 2
Rok wydania: 1997 (wersja PC).
Gatunek: Bijatyka.
Język w grze: Angielski.
Platformy: Automaty, Sega Saturn, Sega Mega Drive, PC, PlayStation 2.
Producent: Sega AM2.
Wydawca: Sega.
Aktualnie grę można zakupić na Steamie (https://store.steampowered.com/app/71115/Virtua_Fighter_2/).
===
Pierwszą styczność z grą miałem w okolicach 2001 roku.
By gra uruchomiła się, trzeba było zmienić ilość kolorów w Windowsie na 256.
W grze jest do wyboru 10 postaci, każda potrafi
Gra: Virtua Fighter 2
Rok wydania: 1997 (wersja PC).
Gatunek: Bijatyka.
Język w grze: Angielski.
Platformy: Automaty, Sega Saturn, Sega Mega Drive, PC, PlayStation 2.
Producent: Sega AM2.
Wydawca: Sega.
Aktualnie grę można zakupić na Steamie (https://store.steampowered.com/app/71115/Virtua_Fighter_2/).
===
Pierwszą styczność z grą miałem w okolicach 2001 roku.
By gra uruchomiła się, trzeba było zmienić ilość kolorów w Windowsie na 256.
W grze jest do wyboru 10 postaci, każda potrafi
- 0
@materazzi: To lipa, nie sprawdzałem tego, ale jak kupiłeś już to, to masz prawo pobrać wersję na PC. Pobrany plik zawiera obraz płyty (ISO), plus jakiś NoCD, jakiś Fix, Patch.
- 0
- 0
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Co ten Adrian Chmielarz to ja nawet nie. XD
- 1
@mala_kropka: Żeby dało się grać w takiego Whack-A-Mole w prawdziwym życiu, w swoim ogródku. Ale by była satysfakcja po #!$%@?ęciu tego kreta co rozpieprzył ci cały ogródek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pixelretroshop: #retrogaming #vhs #staregry #dynablaster #vandamme Cześć! Za oknem znów zima, zamiast na grilla wpadajcie więc w sobotę do Pixel Retro Shop na Bomberman Day. Cały dzień gramy w różne wersje Bombermana, Dynyblaster, robimy mini turnieje. A o 15 jakiś vhsik z Van Dammem.
https://www.facebook.com/events/2892989860712995/
https://www.facebook.com/events/2892989860712995/
@pixelretroshop: połączenie turniejowania z filmem to był dobry pomysł
- 11
#gry #retrocomputing #retrogaming
Hey hey. Sądząc po wyświetleniach pewnie niewiele osób zna świetny dokument o prasie komputerowej/growej lat 90.
Jest to "Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach" i jego edycja specjalna. Dwie i półgodziny rozmowy z założycielami oraz redaktorami pism takich jak Bajtek, Top Secret, Secret Service, Reset, Gambler czy Świat Gier Komputerowych. Genialna i bardzo sentymentalna podróż w czasie, dlatego też pozwoliłem sobie otagować wpis jako retro.
"Spowiedzi" takich
Hey hey. Sądząc po wyświetleniach pewnie niewiele osób zna świetny dokument o prasie komputerowej/growej lat 90.
Jest to "Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach" i jego edycja specjalna. Dwie i półgodziny rozmowy z założycielami oraz redaktorami pism takich jak Bajtek, Top Secret, Secret Service, Reset, Gambler czy Świat Gier Komputerowych. Genialna i bardzo sentymentalna podróż w czasie, dlatego też pozwoliłem sobie otagować wpis jako retro.
"Spowiedzi" takich

- Neurohaox
- krykoz
- FruczakGolabek
- Lurriel
- Zalbag
- +6 innych
- 75
16/100 #100oldgamechallange
Jest nas coraz więcejᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
Dzisiejsza gra:
Hugo: Tropikalna Wyspa
Data wydania: Czerwiec 2000
Platformy: PC
Gatunek: Zręcznościowa
Opis: Wiele osób pewnie pamięta postać Hugo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj przypomniały mi się te liany na których się skakało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Było kilka gierek takich jak: Hugokopter, Wspinaczka po lianach, Tajemnica piramidy Inków,
Jest nas coraz więcejᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
Dzisiejsza gra:
Hugo: Tropikalna Wyspa
Data wydania: Czerwiec 2000
Platformy: PC
Gatunek: Zręcznościowa
Opis: Wiele osób pewnie pamięta postać Hugo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzisiaj przypomniały mi się te liany na których się skakało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Było kilka gierek takich jak: Hugokopter, Wspinaczka po lianach, Tajemnica piramidy Inków,
- wfyokyga
- Wojtax
- MamutStyle
- MattCore
- Ademu
- +70 innych
- 2
#snes #zelda #retrogaming #staregry #raspberrypi Hej! W ten piątek Gramy! z Marysią w obelżywy hack snesowej Zeldy -> Swear to the Past. Hardcore'owy humor tylko dla widzów o mocnych nerwach. Wpadajcie na stream o 18 na
https://www.youtube.com/pixelretroshop
https://www.youtube.com/pixelretroshop
- 9
#100najlepszychgier 2/100
Gra: Urban Chaos
Rok wydania: 1999 (wersja PC).
Gatunek: Gra przygodowa z perspektywy trzeciej osoby.
Język w grze: Angielski.
Platformy: PC, PlayStation i Dreamcast (w wersje na konsole nie miałem przyjemności grać).
Producent: Mucky Foot Productions.
Wydawca: Eidos Interactive.
Pełną wersję gry można było znaleźć na płycie dołączonej do czasopisma: Click! 8/2004.
Aktualnie grę można zakupić na GOG.com.
===
W grze chodzi o wykonywanie różnych misji, na początku gry jest
Gra: Urban Chaos
Rok wydania: 1999 (wersja PC).
Gatunek: Gra przygodowa z perspektywy trzeciej osoby.
Język w grze: Angielski.
Platformy: PC, PlayStation i Dreamcast (w wersje na konsole nie miałem przyjemności grać).
Producent: Mucky Foot Productions.
Wydawca: Eidos Interactive.
Pełną wersję gry można było znaleźć na płycie dołączonej do czasopisma: Click! 8/2004.
Aktualnie grę można zakupić na GOG.com.
===
W grze chodzi o wykonywanie różnych misji, na początku gry jest
- konto usunięte
- Camel665
- konto usunięte
- xionze
- Karbostyryl
- +4 innych
- 2
13
The Great Giana Sisters - Gra, która chciała być Mario

- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
































Szkoda że poza Stanami tak mało osób wie o tym tytule, bo to jest prawdziwa perełka. Pierwsza gra po zdobyciu licencji na wyłączność przez Electronic Arts i chociaż nie zmienia zbyt dużo względem poprzedniej edycji, to jest chyba punktem szczytowym serii. Dobry model jazdy stający na styku arcade i realizmu, 43 samochody na trasie, prosty, ale satysfakcjonujący system sojuszników i wrogów, który karał za lekkomyślną jazdę lepiej niż jakakolwiek
Zaś ten NASCAR jest świetnym przykładem gry konsolowej i jest właśnie zrobiona pod pada. Nie będzie żadnego problemu. Kiera będzie potrzebna dopiero gdy się rzucisz na NR 2003 Season.